favi515

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Polecane posty

xsc    56

Bardzo dobrze, rolnikow trzeba ograniczac- coz z tego, ze unia da jak oni majac kase pozabijaja sie o kazdy ar miedzy soba? Rolnik z kasa to jest jak samobojca z pistoletem, kwestia czasu az zrobi sobie krzywde.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

to może doprecyzuję pytanie: czy wskazane przeze mnie płatności również generują redukcję płatności?

Ja czytając tekst końcowego komentarza oraz analizując końcową tabelę niestety muszę powiedzieć że one też będą zaliczać się do redukcja ale jest to moja opinia, musiałby się na tym pochylić fachowiec. Ogólnie jak czytam tą całą notatkę natemat modulacji to mnie szlak trafia, wynika z niej że powiniśmy jeszcze "dziękować" ministrowi że tak mało nam obetnie bo komisja chciała więcej.normalnie negocjacyjny "sukces". Podam linka, na dole tekstu jest ten plik z Notatką.

http://www.agrofoto.pl...ctwa,34485.html

 

Bardzo dobrze, rolnikow trzeba ograniczac- coz z tego, ze unia da jak oni majac kase pozabijaja sie o kazdy ar miedzy soba? Rolnik z kasa to jest jak samobojca z pistoletem, kwestia czasu az zrobi sobie krzywde.

 

Najlepiej odebrać mu wszystko i żeby robił za chłopa Pańszczyźnianego.

Edytowano przez Lemke24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Są jeszcze młodzi, ambitni i zdecydowani na to aby zostać rolnikiem?

Te duże , dobrze prosperujące gospodarstwa gdzie stajnia pięknych i błyszczących maszyn wartych setki euro, powierzchnie upraw często przekraczające tysiąc hektarów oddalają się i przechodzą w świat utopii.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tak czytam i czytam i widze że dobrze robię że wszystko powyżej 25ha wydzierżawię na tatę (mi zostaje niecałe 25ha a resztę na niego) ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Jednym słowem żal mi was czasem... Poczekajcie jeszcze trochę to zobaczycie co będzie po 2014 roku teraz brak zainteresowania przyszłymi dopłatami a później po raz kolejny będzie płacz i lament ale nas oszukali... Modulacja jest przesądzona a pieniądze pójdą do II filaru...

 

W przyszłej polityce rolnej modulacja ma być już bardziej ostrzejsza (tak jest plan) powyżej 300 tys. euro nie dostanie się już ani gorsza w Polsce na dzień dzisiejszy tyczy się to 840 gospodarstw czy to dużo chyba nie więc nie widzę problemu, chociaż nie oznacza to że do 300 tys. euro dostanie się 100%, będą przedziały i będzie zabierane 25%, 50%, 75% i na końcu 100% dopłat powyżej 300 tys.euro... Teraz zakładając, że w Niemczech jest 300 euro/ha to każdy kto ma tam powyżej 1000 ha nie dostanie już ani centa, myślicie, że się na to zgodzą, bo ja wątpię... Mieli już to wprowadzić w WPR 2007-2014 ale jakoś nie było chęci... Ogólnie jest trochę więcej ciekawych pozycji dotyczących dopłat bezpośrednich...

 

Co do dopłat największe są na Malcie prawie 800 euro/ha więc Grecja nie jest aż taka dobra... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Danield28 możesz podać żródła informacji odnośnie tego co powyżej napisałeś?

Bo pierwszy raz słyszę o aż tak ostrych zamiarach zredukowania dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Jednym słowem żal mi was czasem... Poczekajcie jeszcze trochę to zobaczycie co będzie po 2014 roku teraz brak zainteresowania przyszłymi dopłatami a później po raz kolejny będzie płacz i lament ale nas oszukali... Modulacja jest przesądzona a pieniądze pójdą do II filaru...

 

W przyszłej polityce rolnej modulacja ma być już bardziej ostrzejsza (tak jest plan) powyżej 300 tys. euro nie dostanie się już ani gorsza w Polsce na dzień dzisiejszy tyczy się to 840 gospodarstw czy to dużo chyba nie więc nie widzę problemu, chociaż nie oznacza to że do 300 tys. euro dostanie się 100%, będą przedziały i będzie zabierane 25%, 50%, 75% i na końcu 100% dopłat powyżej 300 tys.euro... Teraz zakładając, że w Niemczech jest 300 euro/ha to każdy kto ma tam powyżej 1000 ha nie dostanie już ani centa, myślicie, że się na to zgodzą, bo ja wątpię... Mieli już to wprowadzić w WPR 2007-2014 ale jakoś nie było chęci... Ogólnie jest trochę więcej ciekawych pozycji dotyczących dopłat bezpośrednich...

 

Co do dopłat największe są na Malcie prawie 800 euro/ha więc Grecja nie jest aż taka dobra... Pozdrawiam

Nie brak zainteresowania tylko brak podstawowych informacji od ministerstwa na najważniejsze tematy dla rolnictwa, nie może być tak, że najdrobniejszą informację musimy wręcz wywalczyć a twój żal i pozdrowienia to mam głęboko w d... . Panowie @danield28 pawnie już by płakał pod stołem że nie może nic zrobić ale my nie możemy podawać się. Wejdzie na link ZIR tam jest pewna informacja o proteście.

http://www.zir.pl/

Edytowano przez przemrolnik
Obraza użytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Nie brak zainteresowania palancie tylko brak podstawowych informacji od ministerstwa na najważniejsze tematy dla rolnictwa, nie może być tak, że najdrobniejszą informację musimy wręcz wywalczyć a twój żal to mam głęboko w d... . Panowie @danield28 pawnie już by płakał pod stołem że nie może nic zrobić ale my nie możemy podawać się. Wejdzie na link ZIR tam jest pewna informacja o proteście.

 

Mam nadzieję że jakiś moderator tym panem się zajmie... Pozdrawiam

 

Danield28 możesz podać żródła informacji odnośnie tego co powyżej napisałeś?

 

Źródłem tych informacji posiadam z wykładów na uczelni... Miałem zajęcia z Z-ca Dyrektora Departamentu Płatności Bezpośrednich i tam były informacje dotyczące przeszłej WPR...

 

Po za tym kolego nie ma się czego obawiać zabieranie będzie dopiero od 150 tys. euro (jak dobrze pamiętam) więc żadne gospodarstwo rodzinne na tym nie straci...

 

Tutaj podaję dokument w którym jest to dokładnie napisane i małe sprostowanie bo troszkę źle podałem... Strona 31 tego dokumentu...

 

http://ec.europa.eu/agriculture/cap-post-2013/legal-proposals/com625/625_pl.pdf

 

Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

danield28=stasiekS=hubertuss. Przypadek?

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie wiem dlaczego tak atakujecie Daniela28 chyba nie pisze na niekorzyść rolników, apelując abyśmy protestowali zawczasu? Dzięki za link. Właśnie o to mi chodzi aby dyskusja była prowadzona na podstawie danych żródeł, nie z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Akurat pisze na niekorzyść rolników a przedewszystkim obraża nas właśnie tym że twierdzi że nie jesteśmy do niczego zdolni. Te dokumenty już widziałem a w top agrze też już zostały pewne założenia do nowego budżetu opisane. A o postawieniu się przeciwko niedawnej decyzj Sejmu, to w tym temacie jak i w temacie"Dopłaty2012" ja ciągle piszę a nie napewno @danield28 który twierdził że sprawa jest przesądzona.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Są jeszcze inne kwestie które trochę namieszają w dopłatach bezpośrednich ale jak widzę co niektórzy mają lepszą wiedzę więc niech ją wykorzystują tylko nie w roku 2015 bo będzie za późno :D

 

 

danield28=stasiekS=hubertuss. Przypadek?

 

 

Ja bynajmniej nie mam nic wspólnego z użytkownikiem stasiekS i hubertuss jeśli uważasz, że są to multikonta tej samej osoby to zgłoś to moderatorowi może on tobie uświadomi jak jest na prawdę...

 

Akurat pisze na niekorzyść rolników a przedewszystkim obraża nas właśnie tym że twierdzi że nie jesteśmy do niczego zdolni.

 

Gdzie tak pisałem...

 

Te dokumenty już widziałem a w top agrze też już zostały pewne założenia do nowego budżetu opisane.

 

Cieszę się, że interesujesz się proponuję to wkleić i wytłumaczyć w temacie "dlaczego rolnicy nie protestują" bądź założyć inny i zebrać ludzi chętnych do strajku...

 

A o postawieniu się przeciwko niedawnej decyzj Sejmu, to w tym temacie jak i w temacie"Dopłaty2012" ja ciągle piszę a nie napewno @danield28 który twierdził że sprawa je...

 

Walcz jak lew bo o to w tym chodzi ale widzisz nawet partia prorolnicza PSL jest przeciwko tobie więc jak to zmienisz... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W województwie zachodniopomorskim 29.02.2012 r. o godz.11.00 pod bramą Stoczni Szczecińskiej ogranizowany jest protest rolniczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :) Więcej informacji uzyskacie napewno od swoich przedstawicieli Izb Rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Są jeszcze inne kwestie które trochę namieszają w dopłatach bezpośrednich ale jak widzę co niektórzy mają lepszą wiedzę więc niech ją wykorzystują tylko nie w roku 2015 bo będzie za późno :D

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie tak pisałem...

 

 

Cieszę się, że interesujesz się proponuję to wkleić i wytłumaczyć w temacie "dlaczego rolnicy nie protestują" bądź założyć inny i zebrać ludzi chętnych do strajku...

 

 

 

Walcz jak lew bo o to w tym chodzi ale widzisz nawet partia prorolnicza PSL jest przeciwko tobie więc jak to zmienisz... Pozdrawiam

 

Niestety wiem że ta partia ma coraz mniej wspólnego z rolnictwem ale jeszcze nie było takiej która by się nie ugieła pod dużym presją społeczną.Jak pewnie widzisz post wyżej o strajku, coś w tej kwesti się zmienia i rolnik potrafi. I nie będzie to strajk tylko przeciwko modulacji. Ja na tym strajku będę. a jeżeli chodzi o zbieranie ludzi do strajku to są po to Izby Rolnicze, ja swojemu przedstawicielowi zgłaszałem chęć uczestnictwa w takim proteście i po pierwsze prosiłem go aby tak strajk został zorganizowany.

 

Przepraszam bardzo nigdzie nienapisałeś że jesteśmy my rolnicy do niczego zdolni ty tylko sugerujesz. Moj błąd, przy tobie trzeba bardzo uważać co się pisze.

 

@danield28 ty poprostu masz podobne poglądy na rolnictwo jak naprzykład hubertus.

W województwie zachodniopomorskim 29.02.2012 r. o godz.11.00 pod bramą Stoczni Szczecińskiej ogranizowany jest protest rolniczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :) Więcej informacji uzyskacie napewno od swoich przedstawicieli Izb Rolniczych.

 

Cieszę się bardzo. Ja napewno będę.

Edytowano przez Lemke24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
W województwie zachodniopomorskim 29.02.2012 r. o godz.11.00 pod bramą Stoczni Szczecińskiej ogranizowany jest protest rolniczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :) Więcej informacji uzyskacie napewno od swoich przedstawicieli Izb Rolniczych.

 

Będę się również cieszył jak będzie to strajk a nie happening pt. "Pokaż jaki fajny masz ciągnik od UE" bo tak już było w zeszłym roku w Bydgoszczy, dało to coś bo nie pamiętam... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

danield28 mógłbyś zamilczeć na jakiś czas cwaniaczku?, może popisz sobie w jakimś innym temacie bo tu narazie nic sensownego nie napisałeś a drażnisz ludzi którzy i tak są wkur... tym co się wyprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

myślę że taka akcja jak grecy przeprowadzili na pewno by dużo dała widzieliśmy wszyscy jak zakończyły sie protesty przeciw ACTA ustawa już była podpisana tez po cichutku całkiem a po tych protestach rząd całkowicie zmienił zdanie i teraz to odkręca z całych sił i nawet nieśmiało przyznaje się że błędem było podpisanie się pod ACTA więc nie trzeba było nawet miasta spalić ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Jestem za :) Myślę że strajk taki jak ten przyniósł by żądany efekt :


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A wiecie czemu koniecznie chcą to teraz obniżyć ? Bo zbliża się zmiana systemu dopłat w Polsce z systemu jednolitej płatności obszarowej na jednolitą płatność na gospodarstwo Do obliczenia tejże posłużą dopłaty historyczne a więc te co będą teraz zmniejszone Wpłynie to więc na wysokość dopłat w dłuższym okresie a nie jak się podaje że mają być zmniejszone tylko w 2012 i 2013 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Co masz na myśli z tymi "historycznymi" dopłatami? Przecież możesz kupić gosp np w 2016 r. Takie gosp nie dostanie dopłat? Nie sądzę by tak było. Chyba, że chodzi Ci o jakąś średnią dla Polski.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@maniek33 taki mocny w słowach a nie wiesz co się planuje, nie martw się zapewne kolega @west tobie wytłumaczy... :lol:

 

Kolega maroon ma trochę racji ale nie do końca chodzi o to... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Rzeczywiście, masz rację. Zapomniałem, że Ty wiesz to co jeszcze nawet w Brukseli nie wiedzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj