favi515

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Polecane posty

maniek33    35

Nikita -Nie musisz korzystać z notariusza. Dopłaty uzyskuje użytkownik - niekoniecznie właściciel. Wystarczy, że wydzierżawisz to np ojcu. Za parę lat średnia wielkość gospodarstwa spadnie do tych 6 ha - jak tak dalej będą faworyzować najmniejszych :)

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

No kolo a mnie wyzywałeś od pgr-owców jak w innym temacie pisałem jak ominąć przepisy ...a tu prosze jaki ty sprytny ,będziesz okradał państwo?To takiej uczciwośći uczono Cie w domu? :D.Dostanę w plecy więcej niż TY (chociaż tak się chwaliłes że masz wiele hektarów i nie dajesz rady sam obrobić) i nie zamierzam kombinować bo w końcu wszyscy dostaniemy po tyłku.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Nikita -Nie musisz korzystać z notariusza. Dopłaty uzyskuje użytkownik - niekoniecznie właściciel. Wystarczy, że wydzierżawisz to np ojcu. Za parę lat średnia wielkość gospodarstwa spadnie do tych 6 ha - jak tak dalej będą faworyzować najmniejszych :)
Tylko nasze pańtswo lubi druczki pieczątki itp a notariusz stawia takie ładne ;)

 

O tym że państwo z jednej strony chce duże gospodarstwa to prawda ale ja też wiele rzeczy chcę (np mieć na właśność 180ha g. ornych).

Niestety wiele w tej kwestii nie robi lub robi to kiepsko tak jak i ja bo z 19ha na razie mam prawie 30 bez paru arów (bo na więcej mnie nie stać obecnie).

 

 

@kozulek2 - do kogo pijesz? Bo jak do mnie to wskaż mi posta i wypowiedź a najlepiej zapraszam na PRV ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Do MANIEK33 pije , on wie o czym piszę ...ogólnie to nie mam nic przeciwko omijaniu ,kombinowaniu itp. jeśli prawo na to pozwala to trzeba korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

hahaha dostałem dzisiaj decyzję :)) zostałem pozytywnie zaskoczony, według moich obliczeń przez modulacje miałem stracić 500 euro ( szlak by trafił ich ), a wyszło mi tylko na decyzji b 491 euro :pppp, jak ta modulacja dalej pociągnie to niestety trzeba będzie zacząć kombinować ( bądź uczciwy do państwa jak na każdym kroku państwo w d*p ci dopi****ala :(( )

p.s. jest jakiś czas ustawowy po wydaniu decyzji , a przelewem na konto ??? jak to sie ma ogólnie ??

Edytowano przez shrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

No kolo a mnie wyzywałeś od pgr-owców jak w innym temacie pisałem jak ominąć przepisy ...a tu prosze jaki ty sprytny ,będziesz okradał państwo?To takiej uczciwośći uczono Cie w domu? :D.Dostanę w plecy więcej niż TY (chociaż tak się chwaliłes że masz wiele hektarów i nie dajesz rady sam obrobić) i nie zamierzam kombinować bo w końcu wszyscy dostaniemy po tyłku.

 

Pokaż mi w którym miejscu postępuję wbrew prawu? Ja nie pobieram dopłat z pola, które komuś dzierżawię - jak to niektórzy czynią. Nikt mi tego nie zabroni. Co do ilości ha - to muszę więcej dzierżawić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Ja nie pobieram dopłat z pola, które komuś dzierżawię

No tak ...ale masz zamiar to czynić bo Cie państwo okradło na 2 tys.(no ale zgodnie z prawem liczysz se czynsz na1800 zł za ha?) Po za tym wiele ha to ile według Ciebie?... Musisz więcej dzierżawic -czyli co oddajesz pole czy bierzesz bo nie jasno to brzmi?Sciemniasz kolo i to ostro,tylko po co?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Eh Kozulek. Nie obraź się, ale słuchając Twoich rad to można czasami za kratkami wylądować. Widzę, że bardzo Cię boli tamta konwersacja (myślałem, że zamknęliśmy temat na PW). Możesz się zgadzać na obniżenie dopłat - Twoja sprawa. Ja nie muszę. Poczytaj między innymi temat typu "ceny trzody", gdzie użytkownicy zastanawiają się dlaczego np Duńczykom bardziej opłaca się niż Polakom. Ja uważam, że dopłaty powinny być równe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Nic mnie nie boli ,bo moich rad i( nie tylko) posłuchała autorka i ma sie dobrze i nie siedzi za kratami a i dopłat nie straciła...tu nie chodzi z czym ja sie zgadzam a z czym nie ,tylko o hipokryzje jaka prezentujesz(Tobie wolno kombinować a komus innemu nie co tak pietnowałes w innym temacie)... ten tekst o uczciwości był nie na miejscu i tyle.A co ty jako ekolog wiesz o hodowli?...nastawiłes sie tylko na branie dopłat i tyle a innym żałowałes paru zł za 4 ha?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Brawo!!. Trafnie zauważyłeś, że dopłaty należą się rolnikowi a nie wszelkiej maści pośrednikom :) . I tak powinno być. Nie będę się z Tobą sprzeczał, bo jak zwykle nie odpuścisz - nie mam zamiaru zaśmiecać forum sprzeczkami z Tobą. Moje gosp ma przynosić dochód MNIE - nie innym. Potrafię liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Przecież to tylko dyskusja a nie kłótnia?Każdy z nas buduje własna wiarygodność tym co pisze ,bo przeciesz tylko na tym możemy bazowac I chodzi tylko o to bys więcej nie oceniał innych własną miarą ( troche sie wysypałes i sie wydało że sam masz mentalność z tych lat 80-tych).Moje gospodarstwo nigdy nie było nastawione na dopłaty ,tylko na hodowle i dla mnie te 3 cz 4 tysiaki w plecy nie robi róznicy przy moim obrocie ( co nie oznacza że sie na to godze, ale nie mam mozliwosci zebym to ominął)) .. .Najwiecej stracą na modulaci duze gospodarstwa i tam nie ma żadnej ucieczki .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jakiż ten duży gospodarz biedny, jak jemu jest ciężko... Mając 200ha nie da rady dokupić kolejnych 50 ha, jedynie 49ha da rady.... Najpierw krzyczycie że ten duży wam zakup ziemi uniemożliwia bo ceny winduje a jak ciut mu grosza mniej z UE dadzą to lamentujecie razem z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Kozulek. No i jak mam to skomentować? Jak nie potrzebujesz dopłat, to na co jesteś nastawiony? Tylko na pracę? Zaraz zaczniesz opowiadać, że pracujesz żeby karmić miasto, a tak w ogóle to chciałbyś zbawić świat...

Przy Twoim obrocie? Nie, żebym się czepiał słów. Użyję słowa, którego nie lubisz - załóżmy, że - zarobek na 1 szt trzody chlewnej wynosi 1 zł :). Jak zostać milionerem? Musisz wyhodować 1 mln sztuk. Proste? Głupie? Nie sztuką jest obracać gotówką czy towarem, nie ważne jak wygląda łan zboża - ważne ile Ci z tego zostaje. Przykro mi - dalej jesteś w latach 80-tych myśląc iż zysk jest wprost proporcjonalny do ilości wyprodukowanego towaru...

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

pawelol111-kolo stwierdzam tylko fakt nic więcej...lament to tu robią tacy jak Ty, tylko po co?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jakiż ten duży gospodarz biedny, jak jemu jest ciężko... Mając 200ha nie da rady dokupić kolejnych 50 ha, jedynie 49ha da rady.... Najpierw krzyczycie że ten duży wam zakup ziemi uniemożliwia bo ceny winduje a jak ciut mu grosza mniej z UE dadzą to lamentujecie razem z nim.

 

Lament? Człowieku - wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Proponuję rozszerzyć horyzonty poza powiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie kolego. Nie jedziemy na tym samym wózku choćby dla tego że mały chce tanią ziemię, duży chce dużo i mu specjalnie nie zależy na cenie - tu już masz sprzeczny interes ekonomiczny więc nie możemy mówić o jedności. Mleko - produkt taki sam i u małego i u dużego, mleczarnia ma średnią 1,3 - mały dostaje 0,9 a duży 1,7 - znowu brak wspólnego interesu ekonomicznego. Dopłaty - jak mały dostanie ciut więcej do ha, dużemu zabiorą to przynajmniej deko poczucia sprawiedliwości mały otrzyma. Bo duży najwyżej zamiast Fendta kupi MFa. To tak pokrótce o różnicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Kozulek. No i jak mam to skomentować? Jak nie potrzebujesz dopłat, to na co jesteś nastawiony? Tylko na pracę? Zaraz zaczniesz opowiadać, że pracujesz żeby karmić miasto, a tak w ogóle to chciałbyś zbawić świat...

Przy Twoim obrocie? Nie, żebym się czepiał słów. Użyję słowa, którego nie lubisz - załóżmy, że - zarobek na 1 szt trzody chlewnej wynosi 1 zł :). Jak zostać milionerem? Musisz wyhodować 1 mln sztuk. Proste? Głupie? Nie sztuką jest obracać gotówką czy towarem, nie ważne jak wygląda łan zboża - ważne ile Ci z tego zostaje. Przykro mi - dalej jesteś w latach 80-tych myśląc iż zysk jest wprost proporcjonalny do ilości wyprodukowanego towaru...

Może lepiej nie komentuj ...znowu żle założyłeś, bo prowadze inny rodzaj produkcji i ta jest była i będzie opłacalna.

Dla mnie dopłaty to dodatek a nie dochód(wiele lat prowadze gospodarstwo ,a dopłaty są od niedawna )...nie bądz ignorantem i luknij w mój profil a się dowiesz co hoduję i dlaczego ? poprostu mam rodzine na utrzymaniu i jestem rolnikiem a nie pobieraczem dopłat, hodowla to moja pasja i żródło dochodów , robiłem w życiu rózne inne żeczy ale teraz mam ten komfort że nie muszę... nigdy nie byłem nierobem i nie ruszaja mnie takie teksty ludzi którzy nie mają pojęcia o prawdziwym rolnictwie...narobiło sie teraz wszedziej pseudoekologów ,zobaczymy jak będziesz płakał jak skąnczą sie dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Może ta cała modulacja przychamuje trochę wzrost cen ziemi.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@pawelol111 widzę że lubisz jak sąsiadowi coś się spierdzieli, w imię Twojej chorej sprawiedliwości. Jak pies ogrodnika sam nie może drugiemu by nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To jest jeden z plusów modulacji. Nie jeden się zastanowi czy warto kupować kolejne 10 ha skoro zysk uwalą przez modulację. Szkoda tylko że jest ona tak mało dotkliwa.

 

West - przedstawiłem argumenty. Chcesz to podważaj ale mnie nie obrażaj bo nic o mnie nie wiesz. Konkret pisz, fakty a nie puste sapanie. Z 200 ha starczy na wszystko, na życie na jakich wielu nie stać. Może wystarczy i czas dać szansę na zakup ziemi mniejszym po niższych cenach - to spowoduje modulacja.

 

 

Co do psa ogrodnika to może właśnie przez tego owego gospodarza co ma 300ha drugi co ma 10 sam nie może?

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Może lepiej nie komentuj ...znowu żle założyłeś, bo prowadze inny rodzaj produkcji i ta jest była i będzie opłacalna.

Dla mnie dopłaty to dodatek a nie dochód(wiele lat prowadze gospodarstwo ,a dopłaty są od niedawna )...nie bądz ignorantem i luknij w mój profil a się dowiesz co hoduję i dlaczego ? poprostu mam rodzine na utrzymaniu i jestem rolnikiem a nie pobieraczem dopłat, hodowla to moja pasja i żródło dochodów , robiłem w życiu rózne inne żeczy ale teraz mam ten komfort że nie muszę... nigdy nie byłem nierobem i nie ruszaja mnie takie teksty ludzi którzy nie mają pojęcia o prawdziwym rolnictwie...narobiło sie teraz wszedziej pseudoekologów ,zobaczymy jak będziesz płakał jak skąnczą sie dopłaty.

 

Eh. Chciałoby się powiedzieć - stary i głupi.... . Prawdziwe rolnictwo - no tak - zapomniałem, że tylko Ty to potrafisz :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Nie potrafisz nic więcej tylko wyzywać,popracuj nad ripostą bo cienko wypadasz.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Modulacja to mały pikuś, i napewno nie zniechęci do zakupu nowych gruntów. Nasze prawo dopuszcza takie myki jakie się nie śniły urzędnikom. Poprostu duży może więcej tak jak napisałeś wcześniej przy dużych obrotach to ceny za jakie duże gospodarstwa kupują nawozy, środki ochrony paliwo a ceny za jakie sprzedają płody są poza zasięgiem działkowców.

Także te marne kilka tysięcy potrącenia modulacją są z nawiązką rekompensowane obrotem, nie wsponę o podziałach gospodarstw Vat-Ryczałt, kupowanie usług itp.

Jak się ładnie ustawisz w firmach to nawet dwa razy do roku wyjedziesz na wczasy za zakupione u nich towary.

Więc swoje marzenia że z powodu modulacji duże gospodarstwa przestaną się powiększać lub co gorsza pozbywać się gruntów włóż między bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nikt nie każe pozbywać się gruntów tym którzy zajmują się rolnictwem na poważnie tylko o to żeby przestali walić po 50tys za ha aby tylko biedniejszy sąsiad nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Czyli ustalmy jedną rzecz: bieda dużym do d*py nie przystanie więc lamenty że urwali 100 euro... wstydu trochę panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj