favi515

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

StasiekS- mylisz sprzedaż z ofertą.

Oczywiście rolnik ma prawo oferować towar po każdej cenie, jednak do sprzedaży dochodzi tylko wtedy gdy kupujący zaakceptuje jej wielkość.

W związku z tym punkt 2 twojej wypowiedzi jest bezsensowny i Lemke 24 się nie czepiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Stasiek po co to pieprzenie? Dobrze wiesz że jak pszenica po 1000 to mi nikt 1500 nie da. Tak samo z pługiem: Lemken, Overum kosztują po 60 tys ale gdyby np za podobnej klasy pług Kverneland wyskoczył z ceną 90 tys to też by nikt tego nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Dalej mnie nie rozumiecie. Zadałem proste pytanie. Rolnik czy ten przysłowiowy producent płógów ma realny wpływ na cenę za którą sprzedaje swój produkt?. Oczywiście poruszamy się w granicach rozsądku.Czyli jesteście na sto procent pewni że za rok będzie sprzedawać swoje produkty przynajmniej po tej samej cenie co w tym roku? Myślę że producent płógów ma tą pewność a wy?

Edytowano przez Lemke24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@StasiekS-"Serio. Bo jestem ciekawy. Znam tylko jednego przedstawiciela taj nacji i gdyby nie noszona przez niego jarmułka nigdy bym nie powiedział, że to Żyd. Albo mnie już okradł i nic o tym nie wiem."-może to Hucuł był...w jarmułce :D -szczerze ?-nie wierzę w tego "jednego przedstawiciela tej nacji" (tak właściwie to praktycznie nie wierzę Tobie w czymkolwiek) ale w tym przypadku mogę naświetlić sytuację.Otóż Jurek (zresztą blondyn :D ) koniecznie chciał mnie wmanewrować na minę co człowieka który mu uwierzył (czyt.chciał zarobić spore pieniądze w krótkim czasie i niespecjalnie chciał mnie słuchać) kosztowało blisko dwa lata spędzone na koszt niemieckiego podatnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Wrócę do tematu... Dostałem dziś decyzję - 2 tys mniej. Cóż można powiedzieć? Do zobaczenia na wyborach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

modulacja obejmie raptem kilkaset tysięcy gospodarstw więc jakie to ma dla nich znaczenie w wyborach. Możemy sobie tylko pomarudzić i tak będzie jak zwykle ciemne chłopy zagłosują na PO bo dostaną przed wyborami po długopisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35
:) . Czy ja coś mówiłem o jakiejś partii? Każdy zagłosuje jak będzie chciał. Kilkaset tysięcy plus domownicy i znajomi..... Liczba rośnie. Nie zabierać dowodu babciom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

minister z PO Sikorski podjoł decyzję by nie zaskarżać modulacji do trybunału, zresztą Sawickiego z PSL-u też za podpisanie w 2009roku dokumentów bez przeczytania powiesić za jaja. Nawet jak jak oddasz babci dowód to nic to nie zmieni bo Jarek trzyma z Angolami którzy chcą zmniejszenia dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja niestety znam i to zapewniam Cię wielu, u nas w gminie zwycięża PO z dość sporą przewagą. Smutne ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Mnie nie interesuje - kto coś mówi w kampanii - lecz co robi. West nie przyklejaj mi łatki odnośnie preferencji politycznej. Generalnie to jest mi wstyd za wszystkie nasze partie.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jak ktoś dostał decyzje to spokojnie mi przyzna rację że modulacja to tak naprawdę 10% podatek od dotacji, z 5000E kwotą wolną od opodatkowania. Jak przyjąć, że kwota modulacji jest naliczana od pozostałej po odjęciu 5000E różnicy, a potrącana nie od całości dopłat tylko od płatności pochodzących z krajowego budżetu.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ale ja Ci nic nie przyklejam. Napisałem tylko że nie ważne na kogo zagłosujesz efekt będzie taki sam niestety pozbyliśmy się suwerenności wstępując UE i efekt mamy taki że możemy tu w Polsce skakać sobie do gardeł wymachiwać szabelką a i tak będziej jak zadecyduje Angela w porozumieniu z Cameronem i Hollandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Suwerenność to straciliśmy jak Solidarność zaczęła rozpieprzać kraj po objęciu władzy. Teraz bez Angeli i reszty nie ma szans na nowego JD czy NH. Co do partii to takich nie ma. Partia po łacinie część - powinna przedstawiać interesy danej grupy obywateli: rolników jedni, roboli drudzy, kapitalistów trzeci itp. Teraz wszyscy wszystkim wszystko obiecują a i tak wiemy jak będzie bo nie da się wszystkim dogodzić. Każda grupa ma inny interes ekonomiczny więc wiadomo że nie ma dobra wspólnego. Chłop chce tani ciągnik a robol z Ursusa wyższą pensję.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Otóż Jurek (zresztą blondyn :D ) koniecznie chciał mnie wmanewrować na minę co człowieka który mu uwierzył (czyt.chciał zarobić spore pieniądze w krótkim czasie i niespecjalnie chciał mnie słuchać) kosztowało blisko dwa lata spędzone na koszt niemieckiego podatnika...

Dobrze ale to tylko jeden przypadek. Znasz więcej?

 

minister z PO Sikorski podjoł decyzję by nie zaskarżać modulacji do trybunału, zresztą Sawickiego z PSL-u też za podpisanie w 2009roku dokumentów bez przeczytania powiesić za jaja. Nawet jak jak oddasz babci dowód to nic to nie zmieni bo Jarek trzyma z Angolami którzy chcą zmniejszenia dopłat

Ale jakiego Trybunałowi? Naszemu Konstytucyjnemu czy ETS? Ale to obojętne jakiemu, bo żaden z nich nie ma kompetencji do decydowania co jest słuszne a co nie. Bo gdzie tu jest naruszanie prawa? Kiedyś wklejałem rozporządzenie według którego jest ta modulacja.

 

Ale ja Ci nic nie przyklejam. Napisałem tylko że nie ważne na kogo zagłosujesz efekt będzie taki sam niestety pozbyliśmy się suwerenności wstępując UE i efekt mamy taki że możemy tu w Polsce skakać sobie do gardeł wymachiwać szabelką a i tak będziej jak zadecyduje Angela w porozumieniu z Cameronem i Hollandem.

Tylko dalej wielu myśli, że jesteśmy europejską potęgą i to tylko wina Tuska, że jeszcze nie rządzimy Unią, rozstawiając wszystkich po kątach. O modulacjach było wiadomo już przed wejściem do UE, teraz tylko weszły one w życie. Przed wstąpieniem, wszyscy zachwyceni miliardami Euro i nowymi ciągnikami, zapomnieli, że po latach dotacji przychodzi czas spłaty. Oczywiście, to wina Tuska, bo jakby chciał to mógłby dla nas wynegocjować kolejne ciągniki za pół darmo i wyższe dopłaty.

 

StasiekS- mylisz sprzedaż z ofertą.

Oczywiście rolnik ma prawo oferować towar po każdej cenie, jednak do sprzedaży dochodzi tylko wtedy gdy kupujący zaakceptuje jej wielkość.

W związku z tym punkt 2 twojej wypowiedzi jest bezsensowny i Lemke 24 się nie czepiaj

I o to właśnie chodzi. Jest wielu producentów pługów i ceny są bardzo różne. Od kilku tys do 60 czy więcej. Wybór jest duży i to wy wybieracie ofertę jaką chcecie a nie ktoś za Was. Jeżeli są chętni na pługi po 60 tys. to dlaczego po tyle ich nie sprzedawać? Jeżeli znajdą się chętni płacić za pług po 100 tys. to dlaczego diler ma obniżać cenę? Ilu z was mając propozycję 1500 złotych za pszenicę, sprzedałoby by po 1000? Pewnie żaden z was ale innych pouczać po ile powinni sprzedawać już potraficie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a nie uważasz że jeśli ceny na środki do produkcji, maszyny itp mamy takie same jak niemcy czy francuzi to i dopłaty powinny być równe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Zależy dla kogo. Jak dla mnie dopłat może w ogóle nie być. Wtedy wielu by przekonałoby się, co to znaczy gospodarstwo i praca ale nie fizyczna ale umysłowa. Chcesz większe dopłaty? Trzeba mieć pozycję na arenie międzynarodowej jak kraj niemieckiego rolnika czyli być potęgą gospodarczą i wpłacać setki miliardów Euro do budżetu. Stać nasz kraj na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Zależy dla kogo. Jak dla mnie dopłat może w ogóle nie być. Wtedy wielu by przekonałoby się, co to znaczy gospodarstwo i praca ale nie fizyczna ale umysłowa. Chcesz większe dopłaty? Trzeba mieć pozycję na arenie międzynarodowej jak kraj niemieckiego rolnika czyli być potęgą gospodarczą i wpłacać setki miliardów Euro do budżetu. Stać nasz kraj na to?

 

Na co k...wa????? Holendrzy do dzisiaj mają darmowy prąd z Niemiec.... . Jak byś nie wiedział, to Niemcy przegrali wojnę i płacą za to. I nie pierd... l , że to było dawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@StasiekS-"Dobrze ale to tylko jeden przypadek. Znasz więcej?"-oczywiście że znam ale AF to raczej nie portal wspominkowy ? :D (z innymi nie był to może taki hardcore ale i nic miłego).Nieciekawa nacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

no to jak nie ma być równych dopłat to i ich produkty nie powinny mieć wolnego dostępu na nasz rynek.

Życzę powodzenia. Tylko co wtedy zrobią fani pewnych maszyn z Zachodu? Nie za bardzo uśmiecha im się powrót do starych Ursusów.

 

 

Na co k...wa????? Holendrzy do dzisiaj mają darmowy prąd z Niemiec.... . Jak byś nie wiedział, to Niemcy przegrali wojnę i płacą za to. I nie pierd... l , że to było dawno...

A co ma wojna do dopłat i unijnego budżetu?

 

@StasiekS-"Dobrze ale to tylko jeden przypadek. Znasz więcej?"-oczywiście że znam ale AF to raczej nie portal wspominkowy ? :D (z innymi nie był to może taki hardcore ale i nic miłego).Nieciekawa nacja...

Też ich nie lubię. Powinni jeszcze dziękować Hitlerowi, że taką przysługę im zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tylko czy Unijne prawo na to pozwoli? Nawet jakby pozwalało to chyba żaden polski polityk nie odważyłby się walczyć z tym krajem w taki sposób.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no widzisz czyli jak nie ma możliwości zablokować napływu tańszej żywności że starej uni to trzeba walczyć o zrównanie dopłat innego wyjścia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj