dawid4141

Ciągnik z turem na 15-20ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid4141    2

Witam was koledzy.

Mam do was pytanko co godnie może zastąpić Ursus-a c-360 + tur. Ciągnik który była by okazja kupić to najlepiej z przednim napędem i turem, żeby nadawał sie na mokradła.

Co poleciacie? W dogodniej cenie i dość oszczędny.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Edytowano przez dawid4141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Polecił bym ci jakiegoś fergusona np. 3060 3070 itp . Bardzo oszczędne traktory i do tura w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4141    2

Aha zapomniałbym wspomnieć ma pracować razem z Zetorem 8111( on jest do ciężkiej roboty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Witam.

Kolego może MTZ 820 lub 952 na szerokich laczkach. Te ciągniki właśnie są dobre na małe gospodarstwa. Przy turze będzie dość zwrotny, ale szkoda, że nie mają rewersa i może to i dobrze bo mtz z rewersem mógłby być jeszcze bardziej skomplikowany...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh jasno sprecyzowany temat, najpierw powinno być napisane jaką kwotę chcesz przeznaczyć na ciągnik, a juz mniejsza o to jaki ma zastąpić, czy to ma być nowy czy używany, różne przypadki znam że ktoś na 11ha kupił nowego farmtracka 70km z turem, a ktoś inny że strasznie się wykosztował na jakiegoś starego z 7045, kupisz taki jaką kwotą dysponujesz, jest w czym wybierać, a sam wiesz co potrzebujesz, tylko ciągnik z 4x4 i dużym turem to większe gabaryty jak c360 jeśli układałeś bele w stodole lub masz ciasne podwórko to nie kupuj za dużego byka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam 15 ha niecałe nawet i mam aresa 550 skręt ma super w planach mam założenie ładowacza czołowego także wszystko zależy ile kasy chcesz przeznaczyć na ten cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4141    2

Cena dajmy do 40 tyś zł, ale zastanawiam się nad założeniem może napędu przedniego do c360. Myślałem też nad Zetorem 5245 + tur oczywiście. To co proponujecie ciągnik 4x4 z turem do 40 tyś zł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

ja proponuje zakupienie MF 3050 lub 3060 moc 70km ok a co do zetora to ile ma koni ten twój??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj