mariusz789

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac

Polecane posty

czarnyyyy    4

Ale znajac zycie to moga byc czasem jakies zmiany wprowadzone i moze byc dluzsza karancja i moze nie byc juz takich kolejek. W Polsce do konca nic nie wiadomo. Ale jak narazie chca przyjac 120% wnioskow,zeby bylo juz na zapas,gdy jakies odpadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

No a dzis Sawicki z PSL mowil,ze oni jak PSL myslsliby,ze dobrze by bylo jak bedzie zmniejszony limit dotacji z 300 tys, na mniej. Ze wsparcie bardziej bedzie dostosowane do wspierania gospodarstw rodzinnych i beda uwazniej patrzyc,czy ktos juz nie ma jakis nowych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

dzisiaj prezes mazowieckiego oddziału ARiMR mówił ze kolejność składania wniosków nie ma znaczenia a te listy które są tworzone przed agencją nie mają najmniejszego sensu i napewno w najmniejszym stopniu nie będą brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

A gdzie on to mówił? I tak ma być w W-wie czy z całej Polsce? Jeśli kolejność nie ma sensu to zostaje losowanie, albo będzie straszliwa rotacja poprzez odrzucanie.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

To juz sam nie wiem. Na stronie ARiMR wyraznie jest napisane,ze kolejnosc zlozenia wniosku jest wazna. I chyba tego jakis prezes sam tak se nie moze zmienic. A listy sa dla rolnikow,a nie dla ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Hej a ja mam takie pytanie może ktoś się orientuje.A mianowicie mam hodowle krów mlecznych ale na papierze za mało ha na ciągnik 110-120KM(30 swoich plus 10 dzierżaw ale właściciele biorą dopłaty i w tym jest problem).I mam pytanie jeśli ciągnik kupiłbym na ten kredyt 3.38%,to czy mógłbym wziąć agregat i pług do niego ale na PROW(i tu pytanie do tych co mieli coś do czynienia z SPO)???Jest to możliwe??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Jeśli najpierw kupisz ciągnik na kredyt, a potem maszyny na PROW to nie widzę problemu, jeśli odwrotnie to nie mam zielonego pojęcia, ale mogą się czepiać.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

ja odnosnie michal18 - kolejnos skladania wniosków bedzie miała znacze nie i to duze tylko agencja nie bedzie zwtacała uwagi na te listy kture twozą rolnicy, chyba dojdzie do tego ze wnioski bedo skiladane poczto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jak macie dzierżawy to wpisujecie je we wniosku na dopłaty bo mówił mi ten co robi wniosek że niby tylko takie wchodzą w gre i z tego powodu będzie brakło mi ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

nom to oczywiste ale trzeba tez dodatkowe papier skladac do wniosku no ale to sie przyda jak chce się większy ciągnik wziąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Jak macie dzierżawy to wpisujecie je we wniosku na dopłaty bo mówił mi ten co robi wniosek że niby tylko takie wchodzą w gre i z tego powodu będzie brakło mi ha

@piootr mam ten sam problem-też mi brakuje ha bo obrabiam pole ale nie biorę dopłat na około 10(12dokładnie).Nie wiem jutro przyjedzie do mnie diler ja chyba się zdecyduje kupić ciągnik na kredyt z dofinansowaniem z agencji

 

Swoją drogą co za idioci wymyślili ten przelicznik(opracował go jakiś dr.habilitowany),przecież to zamiast wspierać tych mniejszych to zyskają bogaci.Powinno być tak jak wcześniej do 120KM żeby można było brać bez jakiś przeliczników.

 

Ja mam hodowle krów mlecznych 40ha ornych do obrobienia i nie mogę wziąć 110KM,ale ten co ma 250ha ornych to jemu przysługuje 500KM heh


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

kubi no 500 KM to by było za dobze ja mam koło 25 ha swojejgo ornej ziemi i będe skladał na 100 KM i nie jestem pewien czy mi przyznajo :rolleyes: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
kubi no 500 KM to by było za dobze ja mam koło 25 ha swojejgo ornej ziemi i będe skladał na 100 KM i nie jestem pewien czy mi przyznajo :) :)

ja tez nie wiem może i mi przyznają ale za bardzo na to nie liczę skoro mają ten przelicznik(2KM na 1ha),i jest tabelka opracowana przez tego dr.hab według której musiałbym mieć około 55-60ha na ciągnik 110KM,na dzisiaj to mogę sobie 60KM kupić :rolleyes:

 

może nowy rząd i minister coś pozmienia w tych przepisach..


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

nom lepiej zeby cos zmienili bo ja niewiem co 60 KM ciągniczkeim zrobi w plugu 5, chyba trzeba bedzie 2 skiby odzucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Pytanie do wniosku. Czy jak wniosek jest na maszyny to w lokalizacji operacji podawać numery działek ewidencyjnych czy nie?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
nom lepiej zeby cos zmienili bo ja niewiem co 60 KM ciągniczkeim zrobi w plugu 5, chyba trzeba bedzie 2 skiby odzucic

 

Jak masz pług 5 skibowy to masz podstawy do wikszego ciągnika. W uzasadnieniu napisz żeni maszmaszyne która potrzebuje takiej i takiej mocy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Na forum ppr znalazłem coś takiego:

 

W związku z pytaniami dotyczącymi wypełniania Planu Rozwoju Gospodarstwa dla

działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego PROW 2007 -2013, przekazujemy

następującą informację.

W opisie sposobu wypełniania Tabeli 1.1. doprecyzowano, iż do operacji

realizujących cel „poprawa sytuacji w gospodarstwie w zakresie higieny i bezpieczeństwa

produkcji” zalicza się operacje polegające na zakupie maszyn lub urządzeń przyczyniających

się do usprawnienia przebiegu procesu produkcyjnego.

Zwracamy uwagę, że w przypadku, kiedy inwestycje realizowane w ramach operacji będą

miały jedynie za cel:

1) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie ochrony środowiska lub

2) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie warunków utrzymania zwierząt, lub

3) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji, lub

4) poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie infrastruktury drogowej.

- nie wypełnia się dalszej części Planu Rozwoju Gospodarstwa, tj. tabel od 6. 1 do 10. 2.

 

Czyli na zakup maszyn nie trzeba wykazywać 10% wzrostu GVA, czyli PRG jest uproszczony.

 

Faktycznie link do tej informacji jest na http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Infor...trukcji_PRG.pdf

Czyli nie warto śpieszyć się z wypełnianiem wniosku bo zawsze się coś zmienia, i na maszynki nie trzeba już się męczyć z 1,1*GVA.

 

Czy ktoś wie czy na maszynki potrzeba podawać w lokalizacji numery działek?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

Moim zdaniem to jest niesprawiedliwe, tak jak teraz składano wnioski kierując sie kolejko z listy.Agencje najpierw mówiły że nie będą patrzeć na te listy.

Większość rolników uznała to za prawdę i nie wpisywali się na te listy.Kiedy zbliżał się termin składania wniosków agencja ogłosiła ze jednak będą kierować się kolejko z tej listy. B) Nie wiem czy to prawda ale w telewizji wypowiadał się wiceminister rolnictwa i mówił ze wszyscy dostaną zwrot ponieważ przełożą kasę z przyszłego roku, a teraz już nic o tym nie mówią,czyżby coś im się znowu zmieniło????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

czy ktos z was skladal wniosek na zakup kombajnu?

ile trzeba posiadac ha zeby dostac kase na jego zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

grzesio31 teraz są większe wymogi, i napewno trudniej dostać dofinansowanie na zakup kombajnu, spytaj sie w agencji tam napewno coś będą wiedzieli, nie słyszałem żeby ktoś z okolic składał na zakup kombajnu,a ile ha zboża siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
czy ktos z was skladal wniosek na zakup kombajnu?

ile trzeba posiadac ha zeby dostac kase na jego zakup?

 

tu masz wszystko podane ile ha potrzeba aby kupic jakas maszyne

http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Ekspe...kupu_maszyn.pdf

 

Moim zdaniem to jest niesprawiedliwe, tak jak teraz składano wnioski kierując sie kolejko z listy.Agencje najpierw mówiły że nie będą patrzeć na te listy.

Większość rolników uznała to za prawdę i nie wpisywali się na te listy.Kiedy zbliżał się termin składania wniosków agencja ogłosiła ze jednak będą kierować się kolejko z tej listy.

Zawsze mogli sie wpisac na liste , wiec moga miec pretensje tylko do siebie Ci co sie nie wpisali.

 

Nie wiem czy to prawda ale w telewizji wypowiadał się wiceminister rolnictwa i mówił ze wszyscy dostaną zwrot ponieważ przełożą kasę z przyszłego roku, a teraz już nic o tym nie mówią,czyżby coś im się znowu zmieniło????????

Co sie zmienilo ? przede wszystkim zmienia sie rzad.

Rzad kaczek mogl wiele naobiecywac , bo oni rzadzic juz nie beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj