TheMariko12

Jakiej moc jest wystarczająca na podany areał

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheMariko12    437

Witam...

 

tak jak w temacie, jaka jest wystarczająca moc ciągnika aby spokojnie obrobić 30ha?

Własnie zastanawiam się aby kupić coś nowego ale nie wiem jaka by moc była wystarczająca, aby nie było i za mało i za dużo

Podkreślam, stać mnie na na ciągnik do 150tyś brutto z turem

Oczywiście maszyny do niego musiałbym kupić też nowe

 

Pozdro


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo5620x    3

na 30 ha to myślę że 80-90 koni powinno spokojnie wystarczyć


C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Jaki ciągnik mógłbyś mi polecić ? na taki areał ? byłby jako główny ciągnik orka i itp ,,, noi prace z turem


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUJPOM1988    0

zalezy czy 30 ha to ostatecznosc czy widac mozliwosci powiekszenia.

Edytowano przez KUJPOM1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

bedzie systematyczne powększenie, czyli raz na jakiś czas jak będzie jakaś okazja


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUJPOM1988    0

ja jak kupowalem zetora to mialem okolo 40 ha teraz uprawiam 60 i dodatkowo mam nh i nie zamirzam kupowac wiekszego narazie do 100 ha . ciogniki robia u mnie ponad 1000 mth rocznie przy tych 60 ha ( w tym roku ) ja mysle ze dla wygody 80 koni musibyc . polecam z turem nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

No i jeszcze zależy jakie ziemie bo na lżejszych można ciągać większą maszynę na cięższych będzie potrzeba więcej km do takiej szerokości.

Ja na taki areał 90-100km bym brał

Tak żeby 4*40 pociągnął i jakąś prasę z nożami.

No właśnie zależy jeszcze co będzie u Ciebie ciągał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

najlepiej bierz 100km to nawet jak powiekszysz to starczy

A gdzie tu ekonomia kolego???

 

A tak wnosząc do tematu to posiadam 30 ha, kierunek produkcji to bydło mleczne. Na ten areał 80 koni wystarczy dla ciebie w zupełności, nawet jak powiększysz do 50ha to spokojnie nim obrobisz, bo masz pomocniczego c360 do lżejszych prac.

Ja swoim zetorem 8441(80KM) rocznie robię jakieś delikatne 350mth, czyli praktycznie wszystko, począwszy od ładowacza, aż po orkę, siew i inne ciężkie prace polowe, oprócz nawożenia i oprysków, ale w planach był mniejszy 60KM, który z palcem nie powiem gdzie poradziłby sobie. Zdecydowaliśmy się na większy bo miał docelowo chodzić z sieczkarnią do kukurydzy a tutaj ten zapas mocy właśnie się przydaje no i powiększenie areału. Posiadam jeszcze c360 chodząca głównie w wycinaku do kukurydzy, przy sianokosach i przy rozwożeniu obornika( jeszcze nie dorobiliśmy się większego rozrzutnika :P). I mamy jeszcze c330 ale ona to do oprysków, nawozów i czasami obornik z chlewów wywalamy bo jest niska.

Jeżeli chce ci się wydawać całą kasę to kup 100km a nawet większego, bo nic mi do tego, ale może lepiej mniejszy który i tak sobie poradzi przy takim areale ale na dodatek jeszcze sprzęt do niego, bo to nie sztuka orać ciągnikiem 80km płógami 2 skibowymi :D


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUJPOM1988    0

no własnie o to mi tez chodzi ekonomia. no i pamietajmy mowa tu o 150 tys brutto i jeszcze tur .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

ja jak kupowalem zetora to mialem okolo 40 ha teraz uprawiam 60 i dodatkowo mam nh i nie zamirzam kupowac wiekszego narazie do 100 ha . ciogniki robia u mnie ponad 1000 mth rocznie przy tych 60 ha ( w tym roku ) ja mysle ze dla wygody 80 koni musibyc . polecam z turem nh

 

kurde... po 1000mtg x2 rocznie???????? na 60ha?????? to ponad 33h/ha.... 2000mtg to co robisz na tym polu??????????

nawet policzyć skromnie 4l/mtg x2000 =8000litrów paliwa :( ............. po 130l/ha Rekordzista!!!!!!! a dopłaty dają do chyba 90l/ha.

silnik minimum dwe wymiany oleju w roku jeśli wymienia co 500mtg w obu ciągnikach jeśli leje bardzo dobrej klasy olej... a w skryni praktycznie co roku...

2000mtg w cyklu dobowym to ponad 80 dni jeżdżenia nonstop. coś się chyba chłop pomylił!!!!!!

 

 

 

chcesz kupić ciągnik a z jakiego terenu jesteś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

to za duzo kasy na ciagnik ci nie pozostanie bo sam tur nowy do nowego ciagnika z podstawowym osprzetem zapewne z 30 tys brutto wyciagnie jak nie lepiej a za 120 tys brutto to juz wyboru bynajmniej na lepsze marki za bardzo nie masz. ja na swoje 30 ha kupuje NH T5060 ktory ma 106 KM bo wiem nie chce wiecznie w polu byc gdyz wole z dziewczyna ten czas spedzac a im ziemi bedzie przybywac to i tym 80km ciagnikiem zamieszkasz na tym polu. ja sobie wybralem do ciagnika agregat uprawowo-siewny talerzowy z walem packera i plug zagonowy zrywalny 4*40 plus do tego mam wlasny wal i sadze ze to bedzie optimum na powiekszajacy sie areal jak i ten ciagnik. w dodatku wazne jest czy sam wszystkie prace w polu wykonujesz czy tez ktos ci pomaga bo jesli tak jak ja sam to lepiej wez przyklad ze mnie i kup ok 100. decyzja nalezy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Myślałem nad NH ale bym się nie zmieścił w 150 tyś ;/ I serwis nie tani ;(


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

szczerze nie przepadam za tymi wynalazkami ze wschodu obecnymi jak belarus czy kubota kiedys rusek to byl ciagnik nie do zdarcia teraz sie licza tylko takie marki jak fend JD NH MF case:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

kurde... po 1000mtg x2 rocznie???????? na 60ha?????? to ponad 33h/ha.... 2000mtg to co robisz na tym polu??????????

nawet policzyć skromnie 4l/mtg x2000 =8000litrów paliwa :( ............. po 130l/ha Rekordzista!!!!!!! a dopłaty dają do chyba 90l/ha.

silnik minimum dwe wymiany oleju w roku jeśli wymienia co 500mtg w obu ciągnikach jeśli leje bardzo dobrej klasy olej... a w skryni praktycznie co roku...

2000mtg w cyklu dobowym to ponad 80 dni jeżdżenia nonstop. coś się chyba chłop pomylił!!!!!!

 

 

 

chcesz kupić ciągnik a z jakiego terenu jesteś???

 

Jestem z podlasia :}

 

to za duzo kasy na ciagnik ci nie pozostanie bo sam tur nowy do nowego ciagnika z podstawowym osprzetem zapewne z 30 tys brutto wyciagnie jak nie lepiej a za 120 tys brutto to juz wyboru bynajmniej na lepsze marki za bardzo nie masz. ja na swoje 30 ha kupuje NH T5060 ktory ma 106 KM bo wiem nie chce wiecznie w polu byc gdyz wole z dziewczyna ten czas spedzac a im ziemi bedzie przybywac to i tym 80km ciagnikiem zamieszkasz na tym polu. ja sobie wybralem do ciagnika agregat uprawowo-siewny talerzowy z walem packera i plug zagonowy zrywalny 4*40 plus do tego mam wlasny wal i sadze ze to bedzie optimum na powiekszajacy sie areal jak i ten ciagnik. w dodatku wazne jest czy sam wszystkie prace w polu wykonujesz czy tez ktos ci pomaga bo jesli tak jak ja sam to lepiej wez przyklad ze mnie i kup ok 100. decyzja nalezy do ciebie

 

Gospodarstwo nie będzie aż tak szybko się powiększać bo tu u nas każdy walczy o każdy hektar :P wydaje mi się że 90 KM wystarczy

tak samo mam dziewczynę i nie chce jak do tej pory od samego dnia do nocy w polu siedzieć :)

 

widze że masz ekonomiczne podejscie (i dobrze) to może w strone belarusa?? http://allegro.pl/mtz-belarus-820-most-krzyzakowy-maska-plastikowa-i2157586938.html 100 ciągnik + 17 tur i zostanie Ci jeszcze 33 na sprzet do niego. Części tanie i za te pieniądze raczej nic lepszego (tanszego w eksploatacji) sie nie znajdzie a swoje tez zrobi.

 

Belarusa nie chcem ;( Mój sąsiad ma kupił w tamtym roku w kutnie, to jak przywieźli to okazało się że most tylni wyje jak opętany i jeszcze nie uznali na gwarancji

Edytowano przez TheMariko12

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

w NH moze byś sie zmieścił ale jak juz to na styk.... Ostatnio byłem u dilera nh to ktoś oglądał takiego ok 80km (modelu nie pamietam) to mu powiedział 125 tys ale nie wiem czy netto czy brutto bo sie nie interesowałem za bardzo... Najlepiej zadzwon do dilera i popytaj... Case JX 90 to wydatek rzędu 140 brutto oczywiscie bez tura...

 

Belarusa nie chcem ;( Mój sąsiad ma kupił w tamtym roku w kutnie, to jak przywieźli to okazało się że most tylni wyje jak opętany i jeszcze nie uznali na gwarancji

 

No wiesz Cena Czyni Cuda;) nie ma co oczekiwać luksusów od najtańszego ciągnika na rynku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUJPOM1988    0

pola oddalone mam od siebie o 15 km, zetor w zeszlym roku zrobil okolo 1000 godzin a nh od czerwca prawie 600 gdzie nh w zime tylko jakies 100 ( praca z turem ). bardzo duzo krece godzin na zetorz przy rozrzutniku oraz prasie . ponad 100 ha slomy od ludzi na scielenie, 15 ha kukurydzy 1 rzedowka, orka opryski nawozy agregat, talerzowanie nie raz podwujne, sianie kukurydzy, agregat uprawowo siewny . 15 ha trawy razy 3 pokosy w 6 kawalkach .Nh praca z turem wozenie sianokiszonki oraz slomy okolo 1500 bali w tym roku a jak wiemy slomy bylo malo .przetrzasarka oraz zgrabiarka ugniatanie i rozgarnianie kukurydz y obornik z obory wolnostanowiskowej co miesiac od 40 sztuk . wiecej mi do glowy nie przychodzi na dzien dzisiejszy wypelniam wniosek o zwrot akcyzy od wrzesnia w ztora nh i mf 255 wlalem okolo 4000 l a jak wiemy nie lapie sie w ten okres zniw . i moze to dla ciebie nie mozliwe to nie kazdy ma pola rowne i w duzych kawalkach a jak wiadomo kliny i nie rowne pola zabieraja czas i zlotowki z baku .

 

ja za nh placilem 102 netto plus tur stoll 27 bez osprzetu cena netto z 26 czerwca 2011

Edytowano przez KUJPOM1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Decyzja jest między Ft 690 DT lub Zetor proxima 90 obydwa z turem , lub kupić Ursusa 1014 za 40 tyś i FT 675 Dt do tura za 10,5 tyśs brutto bez tura, wtedy do tura już bym dołożył

 

Pozdro


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

tak tylko drogi serwis i itp ;/ I cenowo wysoko


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

serwis praktycznie wszedzie tyle samo kosztuje a jesli sadzisz ze NH stoi wysoko to zadzwon np i spytaj o fendta on stoi cenowo wysoko:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Moja skromna sugestia. Jak zobaczyłem te 150 tys brutto na ciągnik z ładowaczem to na myśl przychodzą mi dwa ciągniki mniej więcej w tym przedziale cenowym jeden to taki jak sam kupiłem pol mot h 8014 lub odrobinę droższy farmtrac 685dt w tych pieniądzach myślę że obydwa ciągniki da się kupić z ładowaczem. A co do mocy to moim skromnym zdaniem ciągnik 80 koni to optimum na taki areał. Sam posiadam trochę mniej ziemi ale mam do dyspozycji dwa ciągniki o mocy 80 koni bo są prace których jeden nawet i 150 konny efektywniej nie zrobi - zaznacze tylko że w takim wypadku konieczny jest dodatkowy operator najlepiej darmowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj