daniu

Kombajny MF mają gwinty i łożyska calowe czy też nie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daniu    2

Witam serdecznie :rolleyes: Ostatnio czytalem wiele wypowiedzi na AF glównie o kombajnach zbożowych MF.

Niektórzy twierdzą, że mają calowe rozmiary łożysk i śrub, a inni twierdzą, że metryczne rozmiary są w

kombajnach MF.

Chcial bym sie dowiedziec jak to naprawde z tym jest ?

 

Może to zależ od: roku produkcji?

danego modelu?

kraju w jakim był montowany?

 

Proszę o wypowiedzi w tej kwestji :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Moim skromnym zdaniem zyjemy w takich czasach ze sruby calowe jak i łozyska sa rownie dobrze dostapne jak metryczne. W mojej okolicy moge kupic doslownie wszystko czy to metryczne czy calowe omijajac oczywiscie serwisy. Kolega pewnie sie obawia ze po zakupie kombajnu MF bedzie mial problemy z czesciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Nie obawiam sie o czesci. Posiadam ciagnik 4512 z 89r i jest tam troche srub i lozysk calowych i jakos nie mam problemu z ich dostaniem.

Zawsze lepiej by bylo gdyby kombajn byl w metrycznych rozmiarach, bo jednak do srub czy lozysk metrycznych jest lepszy dostep.

Po zwykle lozysko musze jechac 6 km a po calowe 60 to troszke jest różnica.

 

Wracajac do tematu piszcie jak tam z waszymi kombajnami

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam MF 520 z 77 roku mam gwinty i łożyska calowe jak i metryczne nie wiem od czego to zależało a może kiedyś już ktoś sobie powymieniał tego nie wiem i za bardzo się tym nie przejmuję jak coś jest nie tak to mierze wszystko i jadę do sklepu albo do tokarza nie ma problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

w moim kombajnie wszystkie gwinty jak i łożyska są w wymiarowanju metrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mój znajomy ma mf525 i już calutki kombajn przerobił na łożyska o wymiarach metrycznych, poprostu przetaczał wałki, kupował nowe obudowy łożysk, i zakładał wszędzie łożyska dwurzędowe. Frytek i ovi pewnie też mają ten patent zastosowany.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Mf 87 z oględzin myśle że nic nie było przerabiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj