marcin999

pług- który wybrać?

Polecane posty

marcin999    0

witam.chcę kupić pług obrotowy do u 1014. ziemię mam 5 i 6 klasę, pola o szer. 100m myślałem nad tymi dwoma, gdyż są one na wieżyczkach 160 więc dam radę je podpiąć do ursusa, ale za bardzo się nie znam jaki stan techniczny powinny mieć, więc proszę o pomoc, który lepszy. czy może z innej firmy.

 

1. http://otomoto.pl/kv...60-A136668.html

 

2. http://otomoto.pl/pl...60-A126515.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Ładne pługi ale te 4 na resorze za ciężkie do 1014 mogą być chodzi o ciężar z przodu taki ale 3 skibowy albo 4 na lekkiej ramie i na kołku z takimi to jak juz je uniesiesz to na 2 kołach będziesz śmigać :) chyba ze sie myle niech ktos poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

tak tylko mam trochę kamieni, wiec myślę że zabezpieczenia kołkowe nie będą się sprawdzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Raczej te pługi kóre podajesz nie są odpowiednie do 1014,są zdecydownie za ciężkie,jeśli już to 3 korpusy z tego typu i dla 1014 będzie dość.

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosik82    0

witam.chcę kupić pług obrotowy do u 1014. ziemię mam 5 i 6 klasę, pola o szer. 100m myślałem nad tymi dwoma, gdyż są one na wieżyczkach 160 więc dam radę je podpiąć do ursusa, ale za bardzo się nie znam jaki stan techniczny powinny mieć, więc proszę o pomoc, który lepszy. czy może z innej firmy.

 

1. http://otomoto.pl/kv...60-A136668.html

 

2. http://otomoto.pl/pl...60-A126515.html

witam kolego do 1014 jak jest wszystko ok to spokojnie 4 kverneland 160 na resorze, piszę bo mój brat taki ma i chodzi mu bardzo ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumada    7

Kolego ja 1014 ciągam obracaną trójkę Akpila (fakt że ziemie ciężke),ale ma co robić myślę że cztery skiby to za dużo dla poczciwego ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

4 skiby pociągnie ale, po równych polach i jak będzie w miarę mokro :) po za tym musiałbyś sporo dociążyć przód (tak z 300 kg min) a po za tym prędkość przy 4 skibach nie będzie ta co trzeba, i nie wiem czy efekt uzyskasz ten sam. Ja mam overuma 3 skib na obrocie(150cm bierze) i ursusem jak wcześniej orałem to ciut za wolno, a teraz zetorem idzie idealnie. Fakt masz ziemie słabe, ale ursus prze 4 moze pierdziec i spalic wiecej. Rozsądnym rozwiążaniem będzie 3 skiby:)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

dzięki za pomoc. więc tak o uciąg się nie martwię bo teraz orzę atlasem 4*40 i nie mam problemów, waga pługa 840kg. zastanawiam się czy nie będzie miał za ciężko na podnośnik jak założę obrotowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Witam mam dylemat jaki pług wybrać. Chodzi tu o nowe pługi. Są 3 marki do wyboru. Poettinger Servo 25; Kuhn master 102 i voogel&noot m 950. Pługi w podobnych cenach teraz tylko pytanie który lepszy. Kuhn jest najwęższy bo zabiera max 40 cm na korpus. Pozostałe orzą po 45 na korpus. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj