audi80b4

agregat talerzowy agro-masz 3m da rade

Polecane posty

audi80b4    1

chce kupić agregat talerzowy 3m z agro-maszu z hydropackiem traktor to belarus 952 90 km mocy da rade z tym agregatem w podorywce?

 

chce nim robić podorywki i ewentualnie wykorzystywać do siania podczepiając do niego siewnik ale głównie ma chodzić w podorywkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

sąsiad ma Grano z packerem do U1014 i lekko nie ma a jak podniesie przód ma lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

chce kupić agregat talerzowy 3m z agro-maszu z hydropackiem traktor to belarus 952 90 km mocy da rade z tym agregatem w podorywce?

 

chce nim robić podorywki i ewentualnie wykorzystywać do siania podczepiając do niego siewnik ale głównie ma chodzić w podorywkach

Ja pracowałem takim agregatem 3 metry i wał rurowy,to mtz 82 pod lekkie górki miał co robić z nim,choć efekt pracy był dobry,jeżeli nie masz sporych górek to będzie chodził z tym agregatem.A co do spięcia go z siewnikiem to ,jeżeli masz lekki siewnik typu poznaniak stary to możesz się pokusić o takie coś ,ale na przód musisz mieć jakieś 700-800kg bo inaczej to szkoda się mordować,gdyż agregat sporo wystaje do tyłu i dźwignia jest spora.Kolega ma 1025A i właśnie taki agregat z wałem rurowym i amazone d7 do tego,i z przodu ma 650 kg ,to tak na styk jeździ na uwrociach a z uciągiem nie ma problemu..PS.sam agregat waży coś około 1100kg wał rurowy ...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Kolega ma grano system z wałem packera sprzegniętego z siewnikiem famarol to mf 125km ma co robić ale mtz bez siewnika powinien dać rade.Kolega troszkę żałuje zakupu talerzowego mówił ,że bierny był lepszy ale mu chodziło oto żeby mógł siać bezpośrednio tym zestawem na wiosnę, ponieważ orze jesienią i sieje poplon a na wiosnę wjeżdża talerzowym z siewnikiem i zasiane.Ja bym wolał jakiś fabryczny widziałem kiedyś bierny z agro-maszu bo chcieliśmy kupić to wykonanie niezbyt nam się podobał i wybór padł na famarola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil04w    0

Odświeze temat..a czy renault 7514 73KM da sobie rade z takim zestawem (agregat talerozwy wał rurowy 2.5m+siewnik talerzowy agromasz 2.5m) przy dociażonym przodzie (obciążnik 400kg na przedni TUZ). Ma ktos doświadczenie z tym agregatem? Czy lepiej kupic agregat standardowy (walek strunowy+pazurki+wałek strunowy). Który lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

To ja także odświeżę temat czy proxima 90 z turem obciążenie na kołach 250kg da radę z takim zestawem Agromasz at30 + SR300 (agregat talerzowy + siewnik). Wiem ktoś napisze że po co taki lepiej 2,5 2,7 ale 2,5 to znowu kiepsko jeśli chodzi o opryskiwacz musiałbym zmienić a 2,7 to jeszcze większy kosmos oczywiście chodzi o opryskiwacz i ścieżki.

Nic kupiłem at30 zobaczymy jak będzie dalej może kupię sr300 ale nie wiem czy da rady w takim zestawie może ktoś ma 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Właśnie zamowiłem Agro Tom UPS3m z trzema rzędami łap i wałem crosskill do Ursusa C 385 4x4 Turbo Jesli nie da rady z siewnikiem to bedzie latał oddzielnie ;)

Teoretycznie zapotrzebowanie mocy to 80-100kM.

Szwagier ma Agro Maszu talerzowy 3m z pakerem do JD 6600 i mówi że nie ma lekko ale ma też górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

Zastanawiam się czy r3 Evo 100 da rade z brona inter tech 3m wal rurowy hydropak ale bez siewnika waga 1300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj