coolman111

Ceny ciągników grupy AGCO (Fendt i Massey Feruson)

Polecane posty

karolek12    82

Z kad? od dilera zachodzi i mu mowią ciagnik kosztuje tyle i tyle dodatki tyle i powinny byc wycenione dodatki np.jak przedni tuz to 2200Eur po 2 dlatego jest takie forum i temat zeby nas poszczegolni sprzedawcy w balona nie robili a nie doją ile sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

karolek12 ceny katalogowej nie znam bo mnie nie interesuje. Mogą sobie pisać w cennikach katalogach nawet i 500 tys a mnie to nie obchodzi, poza tym nawet nie wiem czy na Fendta jest jakaś cena katalogowa. Interesowałem się również Deutz Fahrem i gdy dealer liczył mi cenę z dodatkami spytałem się o cenę katalogową to powiedział, że nie istnieje coś takiego ponieważ nie mają żadnego ściśle określonego cennika są tylko ceny za które mogą sprzedać DFa a ja mogę się targować, dostać upust. Z kolei Zetor chyba ma ceny katalogowe ponieważ widzałem kartkę na której były wypisane wszystkie modele i ceny. Napisałeś "od dilera zachodzi i mu mowią ciagnik kosztuje tyle i tyle" ja się nie pytam ile on kosztuje tylko za ile dealer może mi go sprzedać i tylko takie ceny mnie interesują. Dealer podaje cenę za którą chce sprzedać a ja się wtedy targuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejP    0

W grudniu 2007 za 312Vario bez; TMS, przeniego wom-u tuz-a resorowanej osi i kabiny zapłaciłem ok 205tyś netto z upustem wszystko zależy od kursu euro.

 

Jak nie chcą z ceny zejść to powiedz że konkurencja odda z 310tyś. lub 320tyś dobrze jak mieszkasz przy granicy niemieckiej to wtedy powiesz że Niemiec chce 300tyś za ful ale targować trzeba się z wyczuciem bo z tymi zdziercami nic nie wiadomo wiesz co lepiej kupić jaśka 6630premium ful ja mam 6620se a 312 łyka jak chce. jest jeszcze jedna rzecz w fendzie a chodzi tu dokładnie o silnik jest wada i to nawet spora: pompa układu smarującego ma wadę wysadzana jest uszczelka jest dana zwykła uszczelka i nie ma ona gniazda(brak frezu w którym uszczelka by siedziała)a jak ona pęknie to wiadomo że smarowanie silnika jest słabsze a olej leci ciurkiem, serwisant powiedział że to jest norma i że to się często zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

205 tyś netto cena bardzo fajna, dobrze że napisałeś kiedy były takie ceny. Przez te 3 lata maszyny troszkę podrożały. Czemu wziąłeś bez TMSa? Dużo był droższy z TMSem? Szantaż konkurencją na nich nie działa ponieważ nie mają konkurencji, chyba że chodziło Ci o inne marki ciągników to na nich trochę działa. Ściąganie z niemcowni też odpada. I nie wyskakuj z JD zwłaszcza z takimi dziecinnymi tekstami typu: "wiesz co lepiej kupić jaśka 6630premium ful ja mam 6620se a 312 łyka jak chce". Ciekawe czy w spalaniu też tak łyka? Ja wiem co mam kupić co jest dla mnie najlepsze chcę tylko porównać ceny żeby nie przepłacić dlatego zapytałem w temacie o cenach Fendta a nie w temacie jaki ciągnik wybrać. Co do tej wady to bardzo ciekawe może się przekonam na własnym egzemplarzu w końcu Fendt to też tylko maszyna i może się zepsuć, słyszałem o różnych awariach w Fendtach ale to jest bardzo ciekawe chyba zapala się w takim przypadku kontrolka smarowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

a ja wiem tyle jutro będę dzwonił do korbanków i pytał o cenę 208 vario z turem przednim tuz,wom,amor,full opcje.

 

Fendt Vario 200 FA cena netto:55 000.00euro

- moc nominalna 60 KM, moc maksymalna 70 KM wg ECE R24,

- silnik 3 cylindrowy, chłodzony cieczą,

- kabina z ogrzewaniem z klimatyzacją,

- wycieraczka tylnej szyby ze spryskiwaczem,

- oświetlenie robocze przednie i tylne na dachu kabiny,

- fotel operatora pneumatyczny,

- przekładnia bezstopniowa Vario, 40 km/h

- napęd na 2 osie,

- pompy hydrauliczne o wydatku 76 l/min (35l + 41l),

- 3 zawory hydrauliczne bez sumowania wydatku,

- WOM tylny 540/750/1000,

- ogumienie przednie 280/70R18,

- ogumienie tylne 320/85R28,

- zaczep transportowy zwykły,

- tyny TUZ o udźwigu 2,4t z EHR,

- końcówki hakowe ramion dolnych tylnego TUZ, kat. 2,

- swiatło ostrzegawcze rotacyjne,

- wycieraczka tylnej szyby ze spryskiwaczem,

- system TMS,

- przedni TUZ kat. 1.

- Radio CD

 

Fendt Vario 200 cena netto:59 000.00euro

- moc max. 70 KM, moc nominalna 60 KM - wg normy ECE R24,

- silnik Sisu, 3-cylindrowy, system Common-Rail i AGRex,

- skrzynia bezstopniowa VARIO (40 km/h),

- klimatyzacja z ogrzewaniem kabiny, fotel pneumatyczny,

- oświetlenie przednie na słupkach kabiny i tylne na błotnikach, światło ostrzegawcze rotacyjne,

- instalacja hamulcowa pneumatyczna jedno i dwuobwodowa,

- zaczep górny manualny, przestawialny wysokościowo,

- zaczep dolny,

- bez przedniej osi amortyzowanej,

- obciążniki przednie płytowe 216 kg (1 x 120 kg + 3 x 32 kg),

- tylny TUZ - udźwig 4 200 kg,

- kpl. przegubów kulowych do końcówek hakowych tylnego podnośnika,

- tylny WOM - 540/750/1000 obr/min,

- 2 pary wyjść hydraulicznych,

- pompa hydrauliczna tandemowa o wydatku - 76 l/min (41+35), niezależny układ hydrauliki zewnętrznej,

- ogumienie przód 320/70R24, rozstaw 1500

- ogumienie tył 420/85R30, rozstaw 1510

- system TMS.


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejP    0

Fendt 312 mam go tylko dlatego że ktoś z niego zrezygnował i go w ciągu 3 od podpisania umowy dostarczyli. tylko dlatego że do tura był mi potrzebny, ale i tak mu d*pę znosi z belami po prasie Class 255 roto cut. Tle teraz mam ładowarkę teleskopową JCB 531-70 i do fendt-a chce teraz założyć tuza i WOM.Ale czy to będzie możliwe tez dołożyć TMS i amortyzowaną oś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to będzie możliwe tez dołożyć TMS i amortyzowaną oś

 

Dołożenie przedniej osi jest chyba niemożliwe,a nie wiem jak jest z tms-em,o to byś musiał się w serwisie spytać <_< A wiesz może ile kosztuje założenie przedniego tuza z womem?Tak z ciekawości pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tms mozna dolozyc, tylko wiaze sie to z wiekszymi kosztami niz zamawiajac od razu. m.in. trzeba caly dzoj wymienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

do nowszych ciągników 2500euro z założeniem do 200vario 3 tys z założeniem do 300 itd

oczywiście poszczególna opcja tuz wom na dzisiejszy dzień


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejP    0

Waga siano kiszonki mokrej z tego roku pierwszego pokosu wynosi ok tony, 750 - 800 kg przeciętna bela.

 

Nie wiem jak tam u was z serwisem, ja muszę czekać na serwis 2 tyg. przyjedzie zobaczy co się stało pojedzie i za 2 tygodnie przyjedzie z częściami i dopiero naprawiają. Serwisant przyjechał wymienić to uszczelkę na zbiorniczek płynu chłodniczego położył sobie halogen i wypalił mi dziurę w zbiorniku płynu chłodniczego.Dobra uszczelkę wymienił, za jakiś czas wymienił zbiorniczek. po 2 tyg. od wymiany tego wypalonego zbiorniczka zerwały się dwie śruby od napinacza paska klinowego napinacz wisiał na jednej śrubie, zanim to naprawili to też 2 tygodnie zeszło. Jak miałem go pół roku to potencjometr od gazu nożnego padł, a teraz coś mi się pieprzy z nagrzewnicą i nie działa druga prędkość od klimatyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

A ile kosztuje FENDT 207 Vario

 

 

 

A i takie pytanie nie związane z tematem na forum znalazłem kiedyś taki temat że np co to znaczy TUZ albo rewers i teraz nei mgoe znalźć z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

no co zdziwiony? Fendty to najdroższe ciągniki i bardzo się cenią - nie jest to cena z powietrza tylko wynikająca z wysokiego poziomu technicznego oraz renomy i jakości tej firmy. Dodatkowo skrzynia vario która bije wszystkie inne na głowę. No 215 tys zł netto za 70 konny to dla większości ludzi trochę przegięcie ale nikt nie karze kupować, można kupić zetora proximę 65 czy 75 za 100 czy tam 120 tyś zł i to brutto.

TUZ - trójpunktowy układ zawieszenia - każdy ciągnik ma tylny tuz, a przedni tuz to opcja (akurat fendty maja przedni tuz prawie wszystkie w standardzie)

Rewers to inaczej przekładnia nawrotna - po przełożeniu wajchy lub joysticka jedziemy do tyłu z taką samą lub zbliżoną prędkością jak do przodu. Mamy wtedy w prawie każdym przypadku tyle samo biegów do przodu co do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat fendty maja przedni tuz prawie wszystkie w standardzie

 

Takie małe sprostowanie dopiero od serii 400 przedni tuz jest w standardzie a wom jest w opcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

aha ale ja szukam strony na agrofoto bo gdzieś o tym widziałem ale już niepamiętam gdzie z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

Witam wszystkich może ktoś wie jaka może być ostateczna cena za mf 6485 z przednim tuzem amortyzowaną kabiną z roku 2010 i 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj