coolman111

Ceny ciągników grupy AGCO (Fendt i Massey Feruson)

Polecane posty

Gość   
Gość
4 godziny temu, rolnik9 napisał:

Powiedz żeby Ci pokazał to świadectwo, bo to co jest wpisane w ofercie handlowej nie ma najmniejszej mocy według mnie. Prospekty-foldery handlowe też nie wiem czy są respektowane przez arimr. Ja w świadectwie dla T7.165S mam podane obie wartości (znamionowa i maksymalna). W końcu to ty będziesz ten ciągnik rejestrował i będziesz ten dowód przedstawiał w ARIMR. A na fakturze raczej mocy ciągnika chyba nie wpisują. Więc żebyś się na minę nie wkopał, że zapłacisz za ciągnik, który nie będzie mógł być rozliczony w PROW. Jeden z użytkowników agrofoto brał pod koniec zeszłego roku T144 ACTIVE i pisał mi, że w świadectwie homologacji jest 160 KM. Ja we wniosku miałem zakresy mocy ZNAMIONOWEJ. AGCO stosuje chyba określenie "nominalna", ale nie jestem pewien. W każdym razie podejrzewam, że najmniejsza wartość w mocy w papierach dla T145, to będzie 160 KM. Wiem, że foldery podają inne wartości, ale nie wiem skąd ta rozbieżność wynika.

no właśnie chore to jest co firma i przedstawiciel to co innego ... dzięki za info :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

Chore, nie chore.... Jak chce sprzedać ciągnik, to niech Ci udostępni dokumentację do wglądu, w której pojawia się wartość mocy, o której mówi. Choć obstawiam, że będzie chciał się wykręcić bym Ci tego nie pokazać. Z moich obserwacji wynika, że najchętniej to w ogóle by te traktory sprzedawali bez faktur żeby żadnej odpowiedzialności nie brać za nic. Ale to też chyba dlatego, że rolnicy są stosunkowo mało wymagającymi klientami. Kiedy podczas oględzin ciągnika miałem wiele pytań odnośnie kontrolek, czy innych aspektów, to miałem wrażenie, że byli zdziwieni. Osobiście uważam, że za mało wymagamy od dostawców, a to potem przekłada się na niezbyt wysoką jakość obsługi sprzedażowej czy też gwarancyjnej

Dnia 20.02.2021 o 11:05, radzioRS napisał:

Dnia 2 grudnia 2020 11:27 Marketing Valtra Polska <marketing.valtrapolska@agcocorp.com> napisał(a):

Szanowny Panie,

Dziękujemy za wiadomość pozostawioną poprzez formularz kontaktowy na stronie www.valtra.pl

Treść zapytania: Witam interesują mnie moce znamionowe ciągnika t144 potrzebuje w przyszłości do agencji na prow ponieważ moce max mogą się okazać za duże A zależy mi ciągniki 6 garowym

 

W odpowiedzi na pytanie informujemy, że moce znamionowe ciągnika T144 w wersji HiTech, Active, Versu i Direct to 160KM. Jednocześnie informujemy, że ARiMR jako dokument weryfikujący moc ciągnika traktuje dowód rejestracyjny w którym Urzędy Komunikacji zgodnie z ostatnią dyrektywą UE wpisują moc maksymalną. Moc maksymalna w przypadku T144 HiTech, Active, Versu to 177 KM, a w wersji Direct to 184KM. W przypadku weryfikacji wniosku, w oparciu o moc znamionową AGCO Spółka z o.o. przygotowuje pismo wyjaśniające na potrzeby ARiMR umożliwiające zaliczenie mocy znamionowej jako mocy rzeczywistej podlegającej ocenie. Jednocześnie pragniemy Pana poinformować, że AGCO Spółka z o. o. nie bierze odpowiedzialności za ostateczną decyzję ARiMR co do kwalifikacji mocy ciągnika w momencie rozpatrywania i weryfikacji wniosku o dofinansowanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Ja teraz przerabiałem ten temat jest oświadczenie Valtry że moc netto w T144 wynosi 118 KW. W starostwie też w dnotacjach to napisali takżę nie powinno być problemu. A handlowiec sam pokazał homoloigacje i moce jakie ma ten model. Wszystko wytłumaczył co i jak.

Edytowano przez Emilio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

w moim mf 7715 w dowodzie mam wbite 133kw co daje prawie 181KM.w serwisówce moc nominalna to 140KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goodhunt    1

Na ktoś jakieś wyceny mf 5s? Najlepiej większe modele dobrze wyposażone, Amortyzacja, Dyna 6, elektrozawory, efficient/exclusive może nawet GPS i monitor. Pewnie grubo ponad 300 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakieś 450-550 netto ceny za 31-314 Vario. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor    3

Mf 5s.115, eficent dyna 6, amortyzowana przednia os, sprzeglo w hamulcu, podlokietnik i multipad, pompa 110, 4 pary wyjsc w tym 2 elektro, łacznik hydr, przedni tuz cena 305 netto zamawiany w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam jeszcze pytanko Interesuje mnie model N135 (134 już nie ma ) 135 km znamionowej może ktoś się orientuje jak tam w valtrze finansowanie fabryczne wygląda (kredyt fabryczny) jakieś koszta poboczne ile % w zależności od długości kredytu ? ( niby 7 lat 1,5 % a jak temat opłat przygotowawczych itp?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro102    21

w zeszłym roku uruchomienie kredytu coś ok 2 tys i trochę ponad 1% odsetek na 7 lat było. zawsze coś można z tego finansowania urwać jak masz znajomości w centrali. A na ile Ci ją wycenili bo N 135 z turem Quick w wersji activ 420 netto więc ceny z butów wyrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1819
2 godziny temu, Jaro102 napisał:

w zeszłym roku uruchomienie kredytu coś ok 2 tys i trochę ponad 1% odsetek na 7 lat było. zawsze coś można z tego finansowania urwać jak masz znajomości w centrali. A na ile Ci ją wycenili bo N 135 z turem Quick w wersji activ 420 netto więc ceny z butów wyrywają.

Skrzynia 50? Buty 650? Fotel Dynamic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Jaro102 napisał:

w zeszłym roku uruchomienie kredytu coś ok 2 tys i trochę ponad 1% odsetek na 7 lat było. zawsze coś można z tego finansowania urwać jak masz znajomości w centrali. A na ile Ci ją wycenili bo N 135 z turem Quick w wersji activ 420 netto więc ceny z butów wyrywają.

no wlasnie niby na 7 lat przygotowawcza 3 tys okolo plus 1-1.5 % . No z butów wyrywa versu + tur 450 ale w przyszlym roku jak będzie ich więcej cena ma spaść bo narazie są w fazie produkcji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Odważnie piszesz że na drugi rok ceny w dół obyś miał racje jak na razie ceny szaleją ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Nie przypominam sobie zeby w ciagu ostatnich 10 lat choc raz rok do roku cena ciagnikow spadla, zawsze sa korekty do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Startowe nowej serii są z kosmosu duże zainteresowanie a ciągnik tylko na zamówienie to domniemanie moje może mieć rację że troche zejdzie z ceny ale troche chore jak piszesz 420 za t135 z turem to tyle t145 kosztuje z tuzem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro102    21

opony 600 a fotel nawet nie a skrzynia chyba 40. Dwa lata temu to t214 byla za 460 versus na podłokietnik Smart touch z navi i oponami 710 z trelleborga i przednim podnośnikiem podnośnikiem wom i jeszcze coś tam kuzyn miał dobrane. W porównaniu do zeszłego roku to można średnio przyjąć 25 tys I więcej na każdym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja robiłem ze 2 miesiące temu ok  530 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
Dnia 16.07.2021 o 04:03, Jaro102 napisał:

w zeszłym roku uruchomienie kredytu coś ok 2 tys i trochę ponad 1% odsetek na 7 lat było. zawsze coś można z tego finansowania urwać jak masz znajomości w centrali. A na ile Ci ją wycenili bo N 135 z turem Quick w wersji activ 420 netto więc ceny z butów wyrywają.

A jaka by wygladala cena takiej valtry N135 w wersji Hi Tech tzn bieda edyszyn.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

A jak mial bys strzelac to 300netto 350netto czy wiecej... Bo mosle o PROW a te 420netto to caly prow a podobno samego traktora nie dadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro102    21

w granicach 12 tys euro cenia sb tura tylko nie wiem czy to jest cenna z rabatem czy bez bo pod prow brana wycena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

To cena ladna... Mi tur raczej zbedny bo jest na innym traktorze. Potrzebny mi jest wol roboczy na 45ha ziemi do chodowli bydla i tak mysle o valtrze tylko nie wiem czy cena tego traktora nie zmieni mojego myslenia 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj