Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rachu    7

Mam zamiar kupić rozrzytnik obornika Metal Fach N 267 8 tonowy w cenie 50000 nie wiem czy Pronar 82A(81KM) da sobie z nim radę ciągnik posiada 9 obciążników jeden waży 45 kg i czy hydraulicznie da sobie z nim radę

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje wszystkim odpowiadającym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Dużo zależy od terenu, jeżeli masz górki to szału nim nie zrobisz. Z hydraulika chyba będzie ok, wujek ma MTZ 952 i śmigał z t088. Nie wiem jedynie jak wyjściami od hydrauliki w pronarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachu    7

Teren w mojej wsi jest dość równy na jednym polu mam pod góre ale jak on nie da rady to podepne Case 5120 z turem na to jedno pole a wejścia w pronarze mam 4 bo w tym roku przełożyłem 2 przednie wejścia na tył bo o tym rozrzutniku już od dawna myślałem ale kasy nie miałem a teraz dopłata mi weszła trochę odłożyłem i bydło sprzedałem i będzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Myślę że pronar poradzi sobie bez problemu z tym rozrzutnikiem sam swoim ciągałem 6 tonowy na tandemie i ciągnik szedł a obciążenie zauważalne było minimalne duże znaczenie ma szerokość opon w rozrzutniku dzięki czemu się nie zapada a jeśli nawet w skrajnych warunkach będzie miał ciągnik ciężko to można nakładać trochę mniej i po kłopocie nie wiem tylko ile wyjść hydraulicznych potrzeba do tego rozrzutnika bo pronar na tył ma 2 ale to żaden problem przerobić te wyjścia z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachu    7

Rozrzutnik potrzebuje 4 wejścia hydrauliczne ale ja właśnie tak jak mówisz przerobiłem z pzrzodu przemieniłem na tyl i gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Też przekładałem w MTZ 952 te wejścia z przodu na tył ;) Ale teraz przy T088 chodzi JD 6630, bo MTZ wysiadał na górach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachu    7

A co ci przy mtz wysiadało

JD to już inna praca konfort i wogóle ale ile za takie cacko trzeba dać ja mam zamiar kupować Case maxxum 125 lub 140 multicoroner z tym najleprzym wyposażeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Spokojnie da radę u mnie w wiosce c-360 chodzi z 6- tonowym.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Napewno da rade bo sam uzytkuje taki zestaw ,a poza tm na sasiedniej wsi zetorem 5211 ciaga 6 tonowy od kilku lat i z tego co widzialem to daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Ja 80KM 10 ton fortsritta ciągam ,mam płaskie tereny, wiadomo zapasu mocy nie ma, kładę pełen z małym czubkiem, a kurzaka full i daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Obornik wcale nie jest taki ciężki i na rozrzutnik 8t żeby nałożyć 8 ton to trzeba ładowac do pełna nawet z czubkiem i musi być ten obornik mokry i mocno upalony tak więc śmiało można do pronara czepiać taki rozrzutnik bez obaw że nie pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

tutaj case 80 śmiga bez problemu choć nie wiem ile jest nałożone na rozrzutnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj