pigmer

Merlo vs. Manitou vs. Claas vs. JCB

Polecane posty

pigmer    3

Witam!

Interesują mnie opinie o ładowarkach:

 

Merlo P 34.7,

 

Manitou MLT 627,

 

Claas Scorpion 6030,

 

JCB 531-70.

 

Jakie macie doświadczenia z tymi ładowarkami?

Jak się wam sprawują?

Jakie mieliście awarie?

Która ładowarka najlepsza do prac w rolnictwie?

Ile te ładowarki palą np. na godzinę średnio ciężkiej pracy?

Pomocne będą też opinie o modelach z podobnymi parametrami pracy. :)

Edytowano przez pigmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Witam ;)

Po pierwsze brał bym pod uwagę dwie ładowarki z powyżej wymienionych - JCB 531-70 oraz Manitou MLT 627. Codziennie pracuje na JCB 531-70 Agri Plus.

Moim zdaniem JCB jest najlepsza do pracy w rolnictwie. Ładowarka, którą jeżdżę ma ok. 2500 mth zrobionych w ok,1,5 roku... Bardzo sobie ją chwalę. Zbiornik paliwa zimą starcza jej na tydzień, wiadomo raz wykonuje lżejsze prace, a raz ciężkie. Większych awarii nie było i mam nadzieję, że nie będzie ;)

 

 

Kilka moich filmów prezentujących JCB...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=yNSteGgemJs&list=UUFyMl6aSOfuWQZGyq0blnyw&index=11&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=MS6x-lGg5SI&list=UUFyMl6aSOfuWQZGyq0blnyw&index=26&feature=plcp

 

Sorry za tą kolorową czcionkę...

Pozdrawiam...

Edytowano przez krzysiek16m
Kolorowa czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Popieram zdanie kolegi. Bierz pod uwagę tylkę te dwie marki. Sam mam manitou 633 i na moje oko to manitou jest najmasywniejsza z tych wszystkich. Jestem zachwycony wygoda pracy i przestronnoscią kabiny. Tu wszystko jest pod ręką, natomiast w jcb niekoniecznie..

Swoją droga sam jestem ciekaw czym tak naprawdę różnią się ładowarki tych dwóch firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Kolorem się różnią ;) a w manitou masz rewersa w joysticku?

Edytowano przez krzysiek16m
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

A w JCB jest przy kierownicy oraz w joysticku ;) Co mi się bardzo podoba...

Edytowano przez krzysiek16m
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

To jednak czymś się rożnią ;) Właśnie chciałbym sie dowiedzieć jakie jeszcze są różnice między tymi dwoma markami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

A co wy tak popieracie tylko te dwie marki, warto kupować sprzęt tylko ze względu na markę? Ja uważam za godne polecenia Merlo, http://www.merlo.de/.../modell/p-34.7/ moim zdaniem najmasywniejsza ze wszystkich - np. dookoła całej maszyny jest gięty pręt (nie rura) o grubości 7cm :blink: - co wy na to? W jakiej innej ładowarce jest takie rozwiązanie? Według mnie Merlo nie oszczędza na jakości, ani na materiale. W teście z ostatniej Top Techniki Merlo miała bardzo wysokie parametry na tle innych marek.

Takie jest moje zdanie, nikt nie musi się ze mną zgadzać :).

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

To jednak czymś się rożnią ;) Właśnie chciałbym sie dowiedzieć jakie jeszcze są różnice między tymi dwoma markami

Zmiana biegów jest w rewersie przy kierownicy... Wiesz nie spotkałem się jeszcze z Manitou, więc wiesz. Powiem jeszcze, że JCB waży ok.7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

Witam ;)

Po pierwsze brał bym pod uwagę dwie ładowarki z powyżej wymienionych - JCB 531-70 oraz Manitou MLT 627. Codziennie pracuje na JCB 531-70 Agri Plus.

Moim zdaniem JCB jest najlepsza do pracy w rolnictwie. Ładowarka, którą jeżdżę ma ok. 2500 mth zrobionych w ok,1,5 roku... Bardzo sobie ją chwalę. Zbiornik paliwa zimą starcza jej na tydzień, wiadomo raz wykonuje lżejsze prace, a raz ciężkie. Większych awarii nie było i mam nadzieję, że nie będzie ;)

Większych nie było a mniejsze? :rolleyes: Jak jest z odpalaniem w zimę?

Spotkałem się z kilkoma uwagami, ze Claas słabo w zimę odpala, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Moja z 6 metrowym wysiegnikiem waży 7030kg, uciąg 8600daN.

Co do odpalania na dużym mrozie każda słabo pali. Jeśli wszystko jest sprawne to myślę że nie ma różnicy jaka to marka, wszystkie będą zachowywały się podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Z mniejszych co pamiętam to było coś robione przy alternatorze, a i musisz pilnować serwisantów, bo raz jeden przykręcił nam filtr oleju tak, że cały czas wyciekał. Dobrze, że zauważyliśmy ślady oleju na placu bo akurat była słoma układana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

W nowym wydaniu Top Techniki jest test ładowarek i można dokładnie doczytać która z tych ładowarek jest godna polecenia, na pewno da to duży obraz na rzeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

tylko w Top Technice są porównane modele, których nie powinno się ze sobą porównywać- np. Weidemann i Manitou o szer. 1.85m i Claas o szer. 2.2m.; 75KM vs. 100KM itd. Trzeba porównywać modele o podobnym udźwigu i wysięgu.

np. do Merlo 34.7 powinno się porówynwać Manitou 633, a nie 627.

ps. W Manitou 627 jest też możliwość mechanicznej przekładni czy tylko hydrostat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

Tylko zauważ, że tam było napisane że Manitou i Wieddeman to mniejsze ładowarki, a w tabelce te dwa mniejsze modele były oddzielone kreską. ;)

Czekam na dalsze opinie o wymienionych w temacie maszynach :D. Która najlepsza? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Witam,

chodzi Ci o używane ładowarki? Bo Manitou 627 nie sprzedają już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

@up, tak chodzi mi o używki.

@pigmer, tak czy siak mogli wziąć większego Weidemanna i Manitou do testów. Poza tym Claas i tak jest większy(więc inna geometria) niż Deutz, Merlo i JCB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nowym wydaniu Top Techniki jest test ładowarek i można dokładnie doczytać która z tych ładowarek jest godna polecenia, na pewno da to duży obraz na rzeczywistość

wszystkie czasopisma kolego które czytają rolnicy są w rękach zachodnich wydawców i wynik testu jest uzależniony od aktualnego sponsora który chce nam coś wcisnąć a pozostałe maszyny w teście i ich parametry są starannie dobierane tak żeby najlepsza była ta co trzeba i to jest właśnie reklama która najlepiej trafia dla rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bla, bla, bla, taki test nie ma określić zwycięzce tylko pokazać, jakie są rzeczywiste parametry sprzętu, ocenić jakieś tam plusy i minusy, a kto co wybierze to już indywidualna sprawa i w większości przypadków głównym kryterium wyboru jest cena/wyposażenie i wymiary ładowarki.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

Witam,

chodzi Ci o używane ładowarki? Bo Manitou 627 nie sprzedają już...

Jak to nie sprzedają, 633 chyba już nie sprzedają a 627?http://www.pl.manitou.com/manitou/pl/market/2-agriculture/product/250-mlt-627 Skoro tak to jaki model ją zastąpił?

@GRGOJ Claas jest większy ale mniejszego Claasa nie ma, chyba, że z mniejszym silnikiem. :)

Może i się powtórzę że czekam na dalsze opinie o wymienionych w temacie maszynach :D. Która najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Z tego co mi wiadomo to już nie sprzedają. Teraz jest model 625 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

To ostatecznie mówię, że JCB 531-70 będzie najlepsza...Jeżeli masz więcej pytań napisz na gg-->20184765.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

@Kipper jak 625 ma 75 km a tamte miały 100 km, więc jak mógł mniejszy model zastąpić?

@Theursus3p- nie chce mi się za bardzo pisać na gg, wolę na forum, bo więcej ludzi może skorzystać z np. twoich opinii, uwag, więc jeśli możesz to rozwiń jeszcze swoje zdanie o JCB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Modele 627 i 523 zastąpił model 625. Dlatego chyba 75 km:)

Edytowano przez Kipper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou24    0

Nie piszcie co kto ma i gdzie co ma bo jak zapłacisz to tez ci wsadza rewers w joystick i td .

Osobiście posiadam Manitou Mlt 526 z 95r bez joysticka :F

Na mój gust w używkach patrz po jcb ponieważ części są o wiele tańsze (tarcze hamulcowe, ślizgi ramienia szyby i inne takie)

Dodatkowa rada jeżeli szukasz koniecznie teleskopówki wybieraj w tych bez przekładni hydrostatycznych grzeją się w lato niesamowicie, mamy na wiosce 4 ładowarki narzeka tylko ten z hydrostatyczna przekładnia.

N dzień dzisiejszy rozglądam się za nową ładowarka i kupie z tej firmy która da mi najmniejsza możliwą z przekładnią mechaniczna. na po dób tego co mam dziś.

Edytowano przez manitou24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez martin0000
      Mam taki problem nie działa wentylator w Manitou i woda się grzeje,nie działają też lewe obroty co może być przyczyną? Cewka jest dobra, rocznik 2014 silnik Mercedes 100 km
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj