maxer19

Luz w przednim kole 90-34 TX 90r

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maxer19    0

Witam, mam problem, otóż w przednim lewym kole pojawił się lekki luz i mam pytanie do użytkowników, czy ktoś naprawiał takie coś już w swoim ciagniku? Jak sie troche ociepli mam zamiar sie za to wziac. Moze ktoś podpowiedziec jak najlepiej sie za to zabrac i jak usunac ten luz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

a w którym miejscu jest ten luz? na zwrotnicy? też mam taką sytuację i chętnie bym się dowiedział czy to dużo roboty i ile to czasu może zająć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxer19    0

Luz jest nie wiem dokładnie jak to nazwac, na "piaście"? Koło sie rusza ale zwrotnica nie. Czy tam jest na łożysku stożkowym? czy jest wieniec o tryby wewntrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Tam są trzy tryby na łożyskach igiełkowych (przekładnia planetarna chyba tak to się nazywa).Tak było w 7514 kturą rozbierałem, cały most.Chyba że w nowszych mostach jest inaczej ale nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxer19    0

No właśnie o to mi chodzi. Czyli jeśli jest luz na przekładni to trzeba wstawiac podkładkę? dobrze kombinuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

coś namieszaliście luz masz na kole czy na przekładni łożyska igiełkowe to są na satelitach a wałek w środku na tulejce ale jak tam będzie luz to jedynie na tym wałku centralnym się ujawni jak wyrobi symering i olej poleci ale koło to może tylko na łożyskach stożkowych i w tym wypadku wymienia się je albo po naszemu można dorobić podkładkę (ostatnio się męczyłem sekatorem z kawałkiem blachy cieniutkiej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

A tam nie ma śruby do dokręcania tak jak np w osi w przyczepie??? Niekoniecznie że jak olej poleci to już jest luz u mnie kiedyś troche poleciał ale luzu żadnego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

kolego @akowicz111 mówisz że rozbierałeś most w 75.14, więc może wiesz czy wymiana łożysk na zwrotnicy jest to bardzo pracochłonne zajęcie(czy dużo rozkręcania)? i ile mniej więcej to może zająć czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxer19    0

kolega sebe1033 ma racje trzeba podłożyc podkladke pod łożysko przerabiałem takie cos w mf 255 kupiłem nowe łożyska ale luz pozostał wyciołem z blachy cienkiej podkladke i luz zniknał. tak samo trzeba zrobic i tu.

 

post-39958-0-15126700-1329684113_thumb.jpg

Edytowano przez maxer19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Grzesiek10314 zależy jak do tego się zabierzesz.Ja ze szwagrem składaliśmy cały most około 4 godzin.Zwrotnice są bardzo proste , najtrudniej jest zdjąć seger od półosi(trudny dostęp).A swożnie na których siedzą łożyska wybijasz od środka na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy18    0

Witam Panowie. Też mam problem z łożyskami w zwrotnicy 75-14. proszę o jakiekolwiek wskazówki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam również luz na piaście czy da się go zlikwidować od zewnątrz czy trzeba wszystko rozbierać wyciągać zwrotnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil8844    0

mam ten sam problem i chciałem zapytać gdzie się znajduje kontrolka oleju do skrzyni biegów w renault r7594 i korek wlewowy do oleju.

i może ktoś wie jak zlikwidować luz na sworzniu w przedniej osi <z napędem przednim>? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeśli masz luz na ulei to tylko wymiana

korek wlewu prawdopodobnie będziesz miał z tyłu w "plecaku" przy wyjściach hydro

 

więcej podpowiem jak podasz model lub ostatecznie foto


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj