Skocz do zawartości
klusek

jakie koncentraty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Koncentraty
szczypka    156

jak ws71 już napisał węgiel drzewny na biegunki stosowali nasi dziadkowie ja też go stosuję mam zapas paru worków zawsze 

Adi tak wyśmiewasz ten sposób a pewnie o nim nigdy nie słyszałeś a jest dużo tańszy od carbotoxu i równie skuteczny

ja posypuję paszę w paśniku i w okolicy paśnika elegancko chrupią 

pytanie z innej beczki ile musi odleżeć ziarno od zbioru do śrutowania świnią żeby im nie zaszkodziło?

ws71    204

Jęczmień można natychmiast,co do żyta,pszenżyta teoretycznie powinno odleżeć 4 tyg,chociaż u nas dodajemy stopniowo do starego prosto z przyczepy

FarmerAdi    3

Węgiel jest bardzo dobry na zaburzenia układu pokarmowego i tu z niczego się nie naśmiewam. Chodzi tylko o formy podania po co się babrać w miale jak można dać preparat za 20kilka złotych na 2 tony paszy? . W latach 50 to świnia rosła min. 9 miesięcy od urodzenia do uboju - inne czasy inne świnie. Nie zrozumcie mnie źle nie jestem typem który wszystko neguje i się wymądrza tylko poprostu niektóre wypowiedzi i rady w obecnych czasach są jakby z kosmosu. A po to chyba jest to forum aby wymieniać sie doświadczeniami i uczyć się od siebie. Co do tematu świeżych zbóż już radzić nie będę bo i tak powiedzą że racji nie mam

Wiadomość z agroFakt.pl

MalyRolnik18    14

Panowie stosuje ktoś bądź stosował koncentrat z BioFarm ? Jest to odpowiednik Stronga z Nutreny tylko sporo tańszy i w 20kg workach. Z góry dzięki.

bambrzwlkp1    20

Chcecie poprawić apetyt byczkom Znam sposób  ale nie wiem czy ma jakies skutki uboczne. Uwaga byczki po tym są '' uzaleznione'' i czekają na to. A mianowicie chodzi tutaj o koncentracie od trzody. Być może intensywny zapach premiksu w tym koncentracie sklania je do pobierania paszy. Lub ma jakies substancje uzalezniające i to moze być tajny skladnik firm robiacych koncentraty hehe . 

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzysztofsmok77
      Czy ktos miesza pasze sam czyli swoje zboza, srute poekstrakcyjna sojowa i rzepakowa, mieszanke pelnoporcjowo uzubelniajaca, wapno paszowe i zakwaszacz? Jesli tak to ile czego dajecie i ile taniej wychodzi?
    • Przez Mateusz2111
      Witam chciałbym się dowiedzieć jaką stosować pasze dla warchlaków(25 kg-30 kg) do 120-130 kg . Obecnie stosuje na 1 tonę  250 kg jęczmienia, 250 kg owsa, 500 kg pszenżyta, 30 kg koncentratu z sano na szybki tucz i przyrosty są słabe trzeba hodować około 7-8 miesięcy. Szukałem podobnych tematów ale nie ma. Proszę o pomoc 
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez caros2
      Po jakim czasie od desykacji jęczmienia dikwatem 200SL można z niego podać paszę dla świń?
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.