Skocz do zawartości
klusek

jakie koncentraty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Koncentraty
Piotr0224    6

Szczypka a czy premiks zawiera w sobie wapno i fosfor? Jeżeli zawiera to wychodziłby on znacznie taniej niż standardowy 2,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczypka    58

dodaję jeszcze 5kg fosforanu paszowego 3.2 zł/kg i 4 kg kredy ale nie pamiętam ile płaciłem(chyba 6złza worek 25kg)

i oczywiście zakwaszacz 3 kg na tonę (138zł za 25kg) olej4-5 kg na tonę (4.2zł/kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    6

Ok dzięki wielkie, ja kupuję olej sojowy po 3,8 za litr, zakwaszacz wychodzi mi drożej ale chroni on przed beztlenowcem a kosztuje coś ponad 6 zł za kg nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Właśnie się zastanawiam na czym wyjdzie taniej na koncentracie czy na premiksie a jego cena to 130 zł 25kg a śruta sojowa 2200. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczypka    58

2200 za śrutę sojową obecnie to naprawdę drogo poszukaj po okolicy na pewno znajdziesz tańszego dostawcę 

w mojej okolicy (w promieniu 15 km) ceny śruty sojowej workowanej 1650-1900zł za tonę czasami naprawdę opłaca się przejechać parę km nawet po parę worków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin820    2

Sano dla macior prenge i matre i polecam
ale juz tuczniki premiksami i soja do tego i bardzo dobra miesnosc wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Matys1990. Premiks 130zl/25kg. Potrzebuje na 40 sztuk. I nie wiem czy jest sens.
Na miesnosci mi nie zależy bo i tak sprzedaje do pobliskiej rzeźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin820    2

@Matys1990. Premiks 130zl/25kg. Potrzebuje na 40 sztuk. I nie wiem czy jest sens.

Na miesnosci mi nie zależy bo i tak sprzedaje do pobliskiej rzeźni.

 

na premiksach wychodzi duzo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    5

Sano Forte 61 brutto

Sano Premium 55 brutto

Zastanawiam się czy przejście na Aminogold 3% wyjdzie mnie taniej? ( ma ktoś cenę tego  premiksu)

Gdzie można kupić tanio śrutę sojowa w podkarpackim?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    370

Ja  kupuję  Aminogold  po  110 -25 kg.  a  soję [cena na dziś ] po  164-100 kg.  Chociaż raz  trafiłem  soję z  kukurydzą....oszukują gdzie się da !  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    5

Czyli można przyjąć na 1t paszy dla warchlaka 30-70kg

1.Worek Aminogold 110zl

2. Soja 170kg x164zl=278zl

3. Zakwaszacz

 

Wychodzi okolo 400zl 

obecnie mieszam 6 worków Sano Forte 15% co daje na 1 tone około 366zl 

za bardzo to nie wychodzi taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczypka    58

dajesz 6 worków na tonę 6x25 kg=150kg to tak jakbyś dał 125kg śruty sojowej i 25 kg premiksu  (to tak na oko piszę)

125kg soi x 1.64zł =205zł +110 premiks =315 zł

a zakwaszacz i do koncentratu i do premiksu powinno się dołożyć  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    47

aby obliczyć dokładnie różnice cenowe przy porównywalnych parametrach policz ile masz białka z tych 6 worków sano(150 kg razy zawartość % z worka),

potem policz ile kg musisz dać soi aby otrzymać tyle samo białka (poprzedni wynik dzielisz przez % białka w soi). Liczysz ile ta soja kosztuje,

dodaj wartość soi do wartości odpowiedniej ilości premiksu i porównaj z ceną tych 6 worków koncentratu.

zawartość białka w koncentracie i soi masz na workach.Tyle

 

U mnie tam gdzie się zaopatruję, jeśli porównamy soja + premiks i dobry koncentrat( czytaj bez rzepaku i o podobnym składzie) to w zasadzie wychodzi po równo niezależnie od firmy- symboliczne różnice. Dlatego dla mnie zabawa w soję i premiks ma sens bo

daję trochę swojego łubinu lub grochu zamiast soi i dopiero jest oszczędność na tonie rzędu 60-70 zł.

Byłoby lepiej ale mam dosyć drogą soję( co najmniej 1800 zł/tona) 

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    20

Cholera gdzie takie ceny w lubelskim? powiat radzyn soja luzem 1500 brutto.

NIech nawet wyjdzie równo ale warto spojrzeć na wykorzystanie białka, chyba ze kocentrat czysto sowjowy to wtedy ok.

soja 150zł- 150kg

premiks 2% wipasz 5.3 kg( drogo troche i czas poszukać tanszego.

dochodzi jeszce do tego kreda 5kg i fosforan 2 kg na tone paszy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    19

piotrczem, można poznać skład Twojej paszy na finish bo rozumiem że to głównie tam występuje taka oszczędność 60-70zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    47

Matys, ja kupuję na worki bo mam małą ilość świnek a to robi różnicę- też powiat radzyński(winna jest też zapewne duża ilość pośredników).

 

Zacier - ta różnica to warchlak z koncentratu a ten z premiksu +soja,+groch/łubin-z własnych zbiorów. Ale to trzeba wszystko ciągle monitorować, bo ceny się czasem niespodziewanie zmieniają. Druga kwestia jest taka, że mam swoje strączki ale ilości nie tirowe więc trudniej sprzedać- trzeba to spaść, po co ma to mi leżeć.

 

tucznikami to się całkiem nie przejmuję, walę im teraz 5% soi, 11% łubinu wąskolistnego, 2,5% premiksu z LNB+zboże, zakwaszacz.

Rosną całkiem dobrze, a koszt tego żarcia w podobnych parametrach do żarcia z koncentratu sojowego to zaledwie 60 do 70 % (oczywiście chodzi mi o to co jeszcze muszę dokupić do zboża i strączków). tu też staram się aby zjadły możliwie dużo strączków

Podkreślam że nie widzę żadnych! skutków ubocznych po tym łubinie oprócz kilka dni dłuższego tuczu, po sąsiedzku mają podobne świnie, tym samym szczepimy i tamte jedzą koncentrat- sprzedajemy mniej więcej w tym samym wieku. 

 

Według tego co płaciłem a płacę za dodatki, to przy karmieniu powiedzmy 40-50 tuczników w różnej wadze w ciągu miesiąca

musiałem zapłacić przy koncentracie kilka stówek więcej. Jak dla mnie korzyści dość wymierne.

 

Wcześniej korzystałem z koncentratu Gol-pasz Super Mocny(15-12,5%).

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

u mnie nutrena strong dla tucznika 41 białka 56 brutto/worek 25 kg. a soja workowana 1500zl/t netto rzepak cos kolo 920zł/t netto. Jak coś PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    92

Koncentraty to zależy jaka partie zrobią. Strong raz był dobry raz słaby zależy jak zrobili. Czasem świnie rosły ładnie a czasem marnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    6

ja cały czas  daję stronga i nie narzekam 

przemo932 jaka cena stronga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×