Skocz do zawartości
klusek

jakie koncentraty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Koncentraty
Piotr0224    6

Powiem tak, na wcześniejszej paszy świnie sprzedawane były w wieku ok 165 dni +/- o masie 105-110kg, obecnie tuczniki z tydzień temu przenieśliśy na paszę też z tej firmy ale dokładnie czasu i przyrostów nie jestem w stanie powiedzieć. Wiem jedno że jak wracam (studiuję) do domu po 2 tygodniach to prosięta wyraźnie są większe i na 100% większe niz na starej paszy, efektów po tucznikowej paszy jeszcze nie widziałem :). Ale na pewno też będą ładne bo u nas zawsze bylo cięzko wyprowadzić prosię w dobrym stanie  tak do 15 - 20 kg później to można powiedziec wszystko prwie bezproblemowo i puchły w oczach :). A paszę prosięca z tej firmy daję już przy lochach od 2 tygodnia życia tylko że z mniejsza ilością koncentratu   

Edytowano przez Piotr0224

arion320    59

stosowal ktos koncentraty z firmy blattin? mam oferte na konc. dla tucznikow 41,5 bialka za 61zl....

Wiadomość z agroFakt.pl

kaj    92

ja stosowałem premiery to na początku było nieźle a potem popsuly się....świnie gryzly się

kaj    92

u ważne żeby to co na kartce było też w samym koncentracie bo z tym też różnie bywa

arion320    59

z czosnkiem kupuje dla warchlakow z neorolu... wpieprzaja jak glupie, zero biegunek i innych problemow. polecam!

mesi    6

mam pytanie do tych którzydawali lub dają koncentraty nutreny czy mnienszacie stronga z v pover 60 , bo ja daję v pover ale podobno można mienszać proszę o odpowiedzi

songo    871

ja sieję na polach tylko pszenżyto, pszenicę, jęczmień i mieszanki zbożowe z owsem. Mam śrutownik z tonowym mieszalnikiem i kupuję koncentraty firmy Dossche. Mieszam w odpowiednich proporcjach zboża z koncentratem i przyrosty mam w miarę :)

Edytowano przez songo

Szymi40    373

,,Dosscha''-pogoniłem  wolę  starą  lokalną  mieszalnię ...  chociaż droższą.

kaj    92

Nigdy nie stosowałem , jedyne co to stronga przez pewien czas i rosły bardzo dobrze ale potem coś popsuli bo świnie się gryzly.

hondacbrf3    0

witam ja stosuje koncentrat dossche aminomax. w zasadzie to zaczynam. Jest to koncentrat uniwersalny dla tuczników. Jaką ilość koncentratu dajecie na 1 tone paszy? u mnie pasz składa się 35% pszenżyta 35% jęczmienia 20% owsika i 10% kukurydzy. Aktualnie na początek wsypałem 1worek na 600kg paszy. ale tuczniki raczej nie zabijają się o pasze i nie wiem czy za mało czy zła pasza czy zły koncentrat . Mam nadzieję że poradzicie mi w tej sytuacji :)

kaj    92

Ja osobiście zarzucilem koncentraty ponieważ wychodzą zbyt drogo przy obecnych cenach sruty sojowej. A co do postu wyżej to zdecydowanie za mało tego koncentratu...ilość koncentraty jest uzależniona od wieku świń oraz tego ile procentowy jest ten koncentrat...np dla świń 30-70 daje się 15% koncentratu później można zmniejszyć do 12,5% a na koniec do 10%. Wszystko uzależnione od zawartości białka w koncentracie.
Dodam jeszcze ze teraz stosuje premiksy firmy Dolfos i tona paszy typu grower(15%) wychodzi mnie 860zl/t.

kaj    92

To 3 worki na 500kg zależy jeszcze ile procent ma ten koncentrat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się