klusek

jakie koncentraty

Polecane posty

zacier123    26

kurcze ale ten premiks niewiele różni się poziomem witamin i makro jedynie aminokwasów ma dużo więcej od 8224 ale przecież aminokwasy są tanie szczególnie lizyna i idą tego małe ilości więc dziwi mnie skąd ta cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Co  do składu witamin i mikro i makro to sami przedstawiciele przyznali w zeszłym roku, że zaczeli kombinować z  tańszymi zamiennikami witamin i mikro,makro żeby utrzymać cenę a przyswajalność przez organizm jest dużo gorsza,a na papierze dalej wyglądało wszystko w porządku,stąd u nas jesienią rozpętała się awantura co jest grane[u wszystkich stosujących lnb gryzły się ,spadły przyrosty,były niespokojne]dostaliśmy w promocji global mięsny 25kg-140zł i praktycznie u wszystkich stosujących problemy ustały,cena  była znośna a efekt b.zadawalający,obecnie po rabatach wychodzi 154zł i podczas rozmów ze stosującymi w/w MPU raczej dalej będą stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

właśnie o to mi chodziło... czyli coś jest na rzeczy a teraz jak zmienili worki to już jest totalna porażka. Tego nie ma sensu dawać bo po tym świnie nie rosną. Ale żeby dać 154 zł za premiks to już jest przesada według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Masz rację ;) ,ale jeżeli ma tucznik schodzić szybko w sensownej wadze bo następne czekają to nie widzę innej alternatywy,a rozbudowa w obecnej sytuacji rynkowo-politycznej[teren parku krajobrazowego, wymagane utrzymanie na ściółce]mija się z celem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Nie doszukujmy się powodów różnicy cen w rodzaju użytych surowców gdyż większość firm na rynku korzysta z podobnych cenowo witamin i mikro, makro są wyjątki w obydwa kierunki ale to rzadziej się zdarza obecnie. To co piszesz o stosowaniu tańszych surowców tyczy się mikroelementów ale to powszechna zagrywka firm gdyż tutaj łatwo można ceną manewrować, dla przykładu miedz może kosztować gorszej jakości 7 zł a w formie organicznej lub troszkę lepsza 25 zł, największa różna jest w żelazie gdyż siarczan firmy kupują za mniej więcej 0,70 gr a wersja bardziej przyswajalna to koszt nawet do 15 zł.

 

Sprawa jest w tym przypadku co omawiacie prosta gdyż ten nowy premiks " tucz mięsny" jest lepszym premiksem po prostu i to znacząco. Podstawą są aminokwasy to one generują przyrost a tych w 8224 jest bardzo mało co obniża cenę. O ile dodanie lizyny jest tanie bo to koszt 4-5 zł natomiast metionina kręci się ok 20 zł i już cena premisku rośnie, do tego dodajmy treoninę po 7-9 zł i już mamy parędziesiąt groszy do kg MPU drożej. Widać to też po ilości wapnia który jest bazą i im jest go mniej tym z reguły lepszy jest premiks lub uzyte surowce są lepszej jakości ( oczywiście mowa o kredzie).

 

Sama wit C podnosi cenę w tym przypadku o ok 7 gr. Do tego mamy spory dodatek betainy, mamy więcej cynku, manganu, żelaza które też znacząco wpływają na przyrost do tego część jest w formie organicznej ( znacznie lepiej przyswajalne i droższe)

 

I co najważniejsze z grupy mikroelementów selen jest dużo większy i częściowo w formie selenometioniny a to już koszt ok 45 zł w porównaniu z zwykłym selenitem sodu za 12 zł. Oczywiście nie mamy podanych ilości użytych "lepszych" składników co nie zmienia faktu że między tymi premiksami jest spora różnica a powinna być większa ( ale zmieniono parę witamin w drugą stronę i jest do przełknięcia cena )

 

Także nie liczy się cena premiksu lecz skład surowcowy i wyniki na chlewni, super premiks na jednej chlewni może dać złe wyniki na innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

WS71, racja samo to że świnia krócej stoi to już zużyje mniej wody, więcej sztuk w roku to lepsze pole do negocjacji ceny więc tu się zgodzę że szybszy tucz jest bardziej opłacalny.

 

Elrond a gdzie na premiksie napisane jest czy to forma organiczna czy nieorganiczna? I jeśli by Pan mógł to prosiłbym o wyjaśnienie co to są chelaty glicynowe i czy to są formy dobrze przyswajalne bo LNB i Josera ma właśnie te chelaty?

 

mi jeden handlowiec powiedział że do koncentratów/premiksów dodaje się tzw chińskie blanty które w badaniach pasz wychodzą prawidłowo a w rzeczywistości jest nie to co trzeba i dlatego świnie grzebią w gnoju i słabo przyrastają.

 

A mam do was wszystkich pytanie bo lekarz kiedyś powiedział mi że na fermach to dodają do pasz takich specjalnych witamin po których świnia tylko je i śpi i nie jest to premiks ale nie powiedział jakie to witaminy nazwy ani też producenta, czy ktoś z was wie o czym mowa?

Edytowano przez zacier123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nic nie dają. Chyba że jakieś leki na uspokojenie. Jak pasza jest dobrze zbilansowana to tak właśnie świnie się zachowują

 

Można na ccm-ie tak zrobić. Bądź na wszystkim co ma alkohol. Ale musi być ciągłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

lekarz twierdzi że to stoi w workach przy karmikach i się tego dosypuje co jakiś czas i efekt jest od razu

Edytowano przez zacier123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Też spotkałem się że na ostatnie 14 dni przed odstawą daje się jakiś specyfik który powoduje zwiększone wchłanianie wody przez mięso,przynajmniej stosuje się to w Danii i tanim kosztem zwiększa się masę końcową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

tak dodają ale potężne fermy, to jest kreatyna np aquafinish z biofeed ale pytałem się czy takie coś przejdzie w rzeźni to powiedział mi odbiorca z sokołowa że nie. Mieli już takie przypadki że świnie były nabite w wodę i lekarz skonfiskował półtusze bo była nienaturalnie uwodniona i to się daje na 5-7 dni przed odbiorem świń. Przyrastają wtedy powyżej nawet 2kg na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

z nutreny ten w niebieskim worku to nie warto, on poza zapachem nie ma nic w sobie, dla mnie to była porażka. Ja stosuję z LNB  lonacid max 1017 on ma 8 kwasów i kosztuje 200zł za 25kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Dzieki za odp właśnie o ten mi chodziło , mam jeszcze jedno pytanie daje stronga z nutreny 15-10 % chciałem dawać 17,5 , 15 , 10 % czy warto , czy lepiej nie ryzykowac zboża nigdy nie badałem na białko ale raczej nie jest rewalacyine , a i tak wiekszośc zboza kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mesi a może warto pomyśleć nad premiks+ białko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

powiedz mi ile strong jest procentowy? czy na worku napisane jest 17,5/12,5 czy 15/10 bo z tego co mi wiadomo to większość firm ma koncentraty 17,5%. A mógłbyś jeszcze powiedzieć dlaczego chcesz zwiększyć udział koncentratu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

szczypka nie mam mienszanka na razie jak miał bym mienszalnik to bym pomyślał o tym , zacier strong teraz niby zalecają 15-12,5 wczesniej było 15-12,5, 10 chciałem sorubowac czy dało by rade zeby poprawić wyniki , kiedys czytałem na forum że niby dają wiecej ,zywieniowiec też mowil ze można ale wole sie upewnic i zapytac bardzej doswiadczonych w chodowli ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

zawsze można tylko kwestia tego czy świnie to przyjmą bo nie wiadomo jakie masz zboże. Jak chcesz coś zwiększyć to rób to powoli lecz uważam że podnosząc konc nie poprawisz wyników, tam masz i tak nie to co potrzeba świniom do wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Dzieki za odpowiedz , to chyba nie bede nic kombinował z koncentratem , daje ktos może pigwit prestarter z nutreny wczesniej odsasadzalem na nim , nie było problemu teraz odsadzilem 15 szt to 2 szt dostały delikatną biegunke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na biegunkę "stresową" przy odsadzaniu podaj im węgiel drzewny profilaktycznie na pewno im nie zaszkodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerAdi    13

Węgiel to najlepiej w sezonie zimowym idzie w piecu :)

Co raz lepsze hity na tym forum można przeczytać i co raz lepszych "fachowców" posłuchać.

Węgiel drzewny na grill !!!

Węgiel koksujący (kamienny) do pieca!!

Węgiel do paszy to np. Carbotox.

Pytanie czy posypać na ściółkę to już mnie mocno rozbawiło.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Jak Jesteś taki obeznany to spytaj starszych ludzi to mocno się zdziwisz , w dawnej hodowli miał zastosowanie wegiel drzewny,kora dębu i bodajże kora wierzby czarnej,w latach 50 skutkował dobrze skutkował zwykły popiół z drewna liściastego,obecnie w przypadku kanibalizmu w naszym rejonie dają korę z dębu i o dziwo swinie przestają się ciąć i co Ty na to a w sumie to nie należy z góry wyśmiewać się z innych jeżeli nie wiesz wszystkiego ;[ a w małych hodowlach sprawdzają sie różne dziwne wynalazki i co najważniejsze są skuteczne

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
    • Przez Masseyy
      Witam
      zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj