klusek

jakie koncentraty

Polecane posty

zacier123    26

jedyna chyba firma uczciwa na dziś dzień która nie odstawia lipy to biofeed. Oni na prawdę zabrali klientów takiej nutrenie, sano, de heus... Przede wszytskim jest na prawdę efekt po tym biofeed. Bo odkąd świń jest coraz mniej, soja tanieje, koncentraty tanieją, sprzedaż jednym słowem nie idzie to firmy paszowe chcąc zarobić jak dawniej kombinują jeszcze więcej i produkują syf. To jest zauważalne gołym okiem na przyrostach świń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz3jmr    0

Witam, jeśli ktoś chciałby zakupić dobry koncentrat firmy LNB 8375 10/12,5/15 % lub Protamino Forte w cenie 2240 zł netto/tona. woj.opolskie, powiat kluczbork. Dowóz do 40 km gratis. Nr. kontaktowy 693680667 lub w wiadomościach na forum. Poniżej podaję parametry 8375 na którym bardzo dobrze wychodzi mięsność.

Zapraszam do współpracy. Posiadamy premiksy,koncentraty firm Neorol,Sano,LNB,Dolfos,Provimi. Oferta ważna do wyczerpania zapasów

 

Energia metaboliczna

MJ9,90

Białko

%40

Lizyna

%4,40

Metionina z cystyną

%1,50

Metionina

%0,95

Treonina

%1,90

Tryptofan

%0,50

Włókno surowe

%max2,50

Wapń (Ca)

%4,50

Fosfor ogólny (P)

%1,45

Witamina A

IE 60 000

Witamina D3

IE 13 000

Witamina E

mg 600

Edytowano przez Andrz3jmr

Producent materiału siewnego zbóż oraz roślin strączkowych.

Dystrybutor pasz Neorol, Lnb, Sano

www.milde.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

czy zauważył ktoś z was że firma biofeed zaczęła już coś kombinować z koncentratami? U mnie przyrosty spadły i pobranie paszy a jak się weźmie paszę pod mikroskop to widać jest inne odcienie żółtego koloru co świadczyć może o tym że jest tam nie tylko soja ale i jakieś dodatkowe źródło białka. Poza tym widać gołym okiem że tam jest coś czarnego jakby jakaś łupina od bobiku czy grochu. Jeszcze ten zapach coś się zepsuł bo kiedyś było bardziej intensywne niż teraz a szkoda bo firma bardzo ładnie weszła w rynek oferując coś naprawdę dobrego w przeciwieństwie do tych nutren i sano a teraz dla mnie to jedno i to samo. A jakie jest wasze zdanie na temat firmy biofeed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

tak z ciekawości zapytam po ile u was są koncentraty sano ?

po podwyżce śruty sojowej ceny wyglądają tak

premium forte  63,99zł

matra- 57,24

pregna- 49,68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Dlaczego?

Wyniki podobne jak na premiksach, a jak soja droga, to czasem jeszcze idzie urwać trochę na koncentracie i w sumie tona paszy wychodzi Ci 20-30 zł taniej niż na premiksie.. 

Aczkolwiek, na soi i premiksach można zrobić delikatnie mocniejszą paszę w stosunku do koncentratów.. Ale czy świnia potrzebuje aż tak wysokiego poziomu białka? Na to pytanie musi każdy sam sobie odpowiedzieć  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Zależy dla jakiej rasy, duńskie juz tyle nie potrzebują co holendry. Nawet nasze polskie premiksy mają za dużo tego wszystkiego co też jest nie wykorzystywane przez tucznika i wydalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja robię na koncentratach przede wszystkim, wygodniej jest, a druga sprawa, trzeba mieć wagę pod mieszalnikiem, żeby dobrze układać proporcje, zboża ze śrutą sojową i rzepakową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Nie obraź sie ale albo się źle wyraziłeś albo piszesz głupoty bo czy to koncentrat czy premiks to zboże odmierzyć musisz tak samo, więc nie wiem 

dlaczego do premiksów potrzebna ci waga pod mieszalnikiem. Wszystko można odważyć na zwykłej wadze i dosypać, do małych ilości (np. zakwaszacz)

używam wagi elektronicznej a skład mieszanki ustala się np. na kartce lub komputerze a nie w mieszalniku.

 

nawiasem mówiąc premiksy (np. LNB) raczej trzymają jakość a z koncentratami bywa różnie, a to się liczy

 

Nie rozumiem też podejścia że dla 20 czy 30 zł/ tonie oszczędności to się nie opłaca, bo nawet jak się hoduje mniejsze ilości i zużywa np. 70 ton

paszy na rok to wyjdzie kwota za którą można wypić duuuużo chłodnego piwa jak upał doskwiera albo zabrać żonę i dzieciaki i zafundować im 

jakieś atrakcje. 

Z takich drobniejszych oszczędności zrobionych tu i tam można uzbierać spore kwoty, dlatego jeden wiecznie jęczy że się nie opłaca a drugi

powoli ale do przodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy koncentratach jak walne sie na 100kg jeczmienia w stosunku do innego zboza to sie nic nie stanie a przy premixach jak przecholuje 100kg soji to juz lipa będzie, a nie po to mam srutownik ssaco-tlaczacy zeby tony lopatami jeszcze przewracac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Czy soja czy koncentrat to masz w worku(no chyba że ktoś kupuje wannę soi na raz) więc nie wiem jak się można walnąć choćby na

mniejsze ilości i łopata nie potrzebna. Poza tym co innego odpowiednie dobranie ilościowe zbóż a co innego dodanie odpowiedniej

ilości dodatków. tak czy siak podstawy matematyki wskazane w każdym sposobie robienia paszy. ;)

 

Z koncentratów jak ktoś potrzebuje to polecam np. Super Mocny z firmy Gol-pasz (dla warchlaków i tuczników)

a dla prosiąt 25/20.

 

 

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzodziarz    1

jest różnica w żywieniu koncentratami a pełnym premiksem + śruta sojowa

lepiej i dokładniej zbilansujesz dawkę i jeśli porównasz podobne parametry paszy (koncertat + zboże) z paszą (premiks + śr. sojowa + zboże) to na pewno ta druga będzie tańsza

ja kupiłem sobie progarm do bilansowania pasz za 1200 pln i jestem bardzo zadowolony, żaden handlowiec nie będzie mi udowadniał że jego jest lepsze o lepszejszego innej firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koni    0

Panowie LNB istnieje tylko na logach, itp w rzeczywistosci to jest Cargill. Ten znak LNB nie idzie w parze z tym LNB co było kiedys. Cargill ma zaupelnie inna polityke co do jakosci. Sadzac po zamowieniach szalu nie robia bo kiedys dziennie bylo do przygotowania 500-600 ton nie dawno bylo tylko 300 wiec bez powodow klienci nie odchodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

Sano od początku lipca zdrożało średnio 3 zl na worku jak u was wygląda sytuacja?

 

napisz konkretniej jakie masz ceny, parę postów wyżej podałem po ile kupowałem ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

biofeed JB MAX 57/worek przy całej palecie czyli tylko 1 zł w górę

Edytowano przez zacier123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

napisz konkretniej jakie masz ceny, parę postów wyżej podałem po ile kupowałem ostatnio

Fort 64zl

Premium 58zl

Pigi 69,66zl

Babsy 53zl

Ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Witam. Potrzebuje informacji na temat koncentratu PROVIMI PROVITECH, czy ktoś może coś o nim powiedzieć ???

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

nutrena: strong 57.73

strong dla pros. 67.95

opas 2: 43.71

brutto

obniżka

Edytowano przez przemo932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Co myślicie o koncentratach lnb chodzi mi głownie o bingo dla prosiąt tucz , 8370 jak dobrze pamiętam dla tuczników dla macior i gotowe dla prosiąt prestarter i odsadzeniówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

kolego odpuść sobie te dziadowskie koncentraty. Spróbuj takiej dawki na tucz od 40kg do końca tuczu: soja 10%, enzymy trawienne 1kg/tonę, premix LNB 8224- 2,5%, 43 pszenżyta, 43 jęczmienia/mieszanki. Wcześniej myślałem że to nie pójdzie a tuczniki rosną dużo szybciej jak na koncentracie z biofeedu czy premiksie futurze z josery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

A stosuje z was ktoś koncentraty z Golpaszu? Głównie chodzi mi o Koncentrat Turbo i Koncentrat Turbo oil. Skład podobny jak w strongu z nutreny, a jest o kilka zł tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzodziarz    1

kolego odpuść sobie te dziadowskie koncentraty. Spróbuj takiej dawki na tucz od 40kg do końca tuczu: soja 10%, enzymy trawienne 1kg/tonę, premix LNB 8224- 2,5%, 43 pszenżyta, 43 jęczmienia/mieszanki. Wcześniej myślałem że to nie pójdzie a tuczniki rosną dużo szybciej jak na koncentracie z biofeedu czy premiksie futurze z josery.

1252 Finiszer - 2016-09-22 011756.pdf

 

receptura jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

skąd się wzięła taka energia :blink: ? Z jęczmienia/ mieszanki :D ? Co to za program?

u mnie na finiszer ze zbóż jest tylko pszenica i kukurydza do tego 5 litrów oleju na tonę a energia wychodzi 13,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
    • Przez Masseyy
      Witam
      zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj