klusek

jakie koncentraty

Polecane posty

KrzysztofWo    0

stosuje ktos golden z neorolu? zastanawiam sie nad przejsciem z lososiowego na golden wlasnie, parametry ma sporo lepsze chociaz troche drozszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Ja kiedyś stosowałem i byłem zadowolony. Niestety kupowałem od pośrednika i zakończyłem współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@krzysztof ja kiedys kupilem, ale zjadly to kury bo swinie nawet patrzec nie chcialy.... panowie czy ktos stosuje koncentraty WIMA??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

willofos premiksy lub koncentraty ktos daje?? nigdy tego nie dawalem swinią ale maja dobre ceny i to jakies niby dunskie produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Nie dość że prosiaki duńskie to jeszcze koncentraty dawaj duńskie i wykończ polskie. Posiej łubinu i też urosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Czy jestem w stanie zrobić pasze mając do dyspozycji jęczmień, żyto i łubin + do tego jakiś koncentrat? Jeśli tak to co i w jakich ilościach i jaki koncentrat do tego ? Najlepiej z firmy piast żeby nie wspierać zachodnich firm. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co sądzicie o sano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Ja kiedyś przejechałem się na ich pełnoporcjówkach i współpraca się skończyła.

 

A jak z kolei mam pytanie do osób, które stosują w tuczu koncentraty Provimi, a konkretnie Provigold lub Provimax. Jak z wynikami? Tzn. zużycie paszy i przyrosty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Witam chciałbym zapytać jakie premiksy polecacie w żywieniu warchlakow i tuczników ?


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Ja póki co stosuje koncentraty sano... Jestem zadowolony z przyrostow i zużycia paszy ;) co do ceny to podstawowa forte 68 , Premium 61, przy większej ilości nawet 5% taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jakie masz przyrosty na nim cenowo na tonę paszy ile wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Mam cykl zamknięty świnie sprzedaje średnio w wieku 157 dni i osiągają wtedy wagę na poziomie 124 kg. Co do zużycia to w granicach 2.65kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

2,65 kg na własnej paszy? No to nieźle, ja zmieniłem niedawno całkowicie pasze korzystam teraz z koncentratu prosięcego z firmy pzz kwidzyn (robią teraz bardzo dobra pasze od kiedy prezesem jest główny lekarz firmy polsanders nie jest to tania pasza ale bardzo dobra) a warchlakom daję premiks z tej firmy tuczniki też niedługo przeniosę na ta firmę ale jeszcze troszke az zużyję poprzednie koncentraty, a prosiakom i młodym warchlakom musze ograniczac pasze bo im by żołądki popękały tak wpierdzielają :) pasz eprosięcą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

tez stosuje bergopchor ale ostatnio świnie coś zaczynają kopać w gnoju a zboże zawsze to samo czyli coś jest nie tak z premiksem
ja jestem z Mazowsza i w sumie nigdy nie słyszałem o tej firmie z Kwidzyna pewnie także będzie ciężko gdzieś przedstawiciela znaleźć


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Bo ona chyba fachowo nazywa się dia feed poland czy coś takiego tylko że to są dawne zaklady zbożowe i tak u nas się ostało że na nia wołamy pzz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

 Polecam ekoplon Hemo 42%białka 60zł i ekoplon Prestiż  41% białka 64zł za worki 25kg . A już trochę sie tych firm u nas przewinęło min sano, de heus, piast itp. Jeszcze dodajemy olej sojowy i zioła dysantic zapobiegawczo przeciwko biegunką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

A coś dla prosiąt po odsadzeniu? Póki co stosuje z tydzień dwa gotowa mieszankę starter z nutreny. nawet niezła jest, ale potem drogo wychodzi i szukam jakiegoś dobrego koncentratu bądź premiksu.
A stosował ktoś premiks z ekoplonu?


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

A cenowo jak to wygląda?

 Dokładnie Ci nie powiem, a jeszcze prze tydzień jestem pza domem, wiem tylko że koszt  "dodatków" paszy dla prosiąt czyli wszystkiego oprócz zboża wychodzi troszkę lepiej jak 1000zł za pół tony paszy (robimy takie porcje na ok 3 dni) + zboże a w tym jest 160kg pszenicy, 160 kg jęczmienia 125 kg koncentratu, 20 lub 25 kg hp 300, 3kg cynku, 20 lub 25 kg mleka, zakwaszacz bodajże 2kg, i kg maślan sodu. Dokładnie nie pamiętam juz receptury ale po zsumowaniu powinno wyjść 500 kg paszy a zboże i koncentrat na pewno w takich ilościach. Wszystkie dodatki z diafeed. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
    • Przez Masseyy
      Witam
      zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj