klusek

jakie koncentraty

Polecane posty

tomekgeo2    8

Ja stosuje koncentraty LNB i nie narzekam w każdej grupie wiekowej  świnie ładnie nabierają na siebie a prosieta rodzą się równe i w odpowiedniej wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

A mogłabyś nieco precyzyjniej określić to rośnięcie w uszy?? Pojedyńcze sztuki czy cały miot?

 

 

Co do przybliżenia ,to w skrócie wcale nie rosną.I jest to cały miot od jednej lochy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

U mnie świnie nie rosną w uszy a daję tak.Po odsadzeniu 50%jęczmienia 50%pszenica+Protamino Pigi.W pierwszym okresie tuczu daję Protamino Premium Forte+własne zboże i tyle,rosną nie zle.Co to za rasa świn,kture chodujesz.  :rolleyes:  :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

A w jakim są przedziale wiekowym?? Oprócz braku przyrostów zauważyłaś coś jeszcze niepokojącego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

 

Co to za rasa świn,kture chodujesz.  rolleyes.gif  huh.png

Polska zwisłołucha.U mnie też rosną .i muszą ,bo nie mogę sobie pozwolić na postój w chlewni.U mnie dostają początek Prestarter Bobas Protect ,pozniej Piggimax .no i póżniejszy tucz Aminomax pasze firmy Dossche i też własne zboże+ szczepienia i itp.

 

A w jakim są przedziale wiekowym?? Oprócz braku przyrostów zauważyłaś coś jeszcze niepokojącego?

Zatrzymały się w przedziale warchlakow,a wiekowo są już na to za stare.Właśnie nie chorowały,zanych objawów nie mają.A tylko one takie są ,nawet jeden był przerzucony do innej maciory zaraz od urodzenia,bo za duzo ich miała.I jest różnica ,tamte w oczach rosną,a on taki piszkut.Chociaż teraz zaczynają trochę się ruszać.Nie miałam takiego przypadku jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

Prosze podaj jaki to  koncentrat ,firma oraz cene aby można było  porównać.

Ja mogę podać dokładnie z polskiej firmy (Golpasz) worki 25kg:

Pasze:

prestarter (przed odsadzeniem) - 50zł

starter (po odsadzeniu, do 30kg masy ciała) - 38zł

PTU (od 30kg do końca tuczu) - 29zł

 

Koncentraty:

Starter 20% (do 30 kg masy ciała, białko 38,5%, energia 12,5MJ) - 61zł

Gol-Tucz (białko 38%) - 61

Super-Tucz (białko 40%) - 62

Tucznik-2 (dla ras ogólnoużytkowych, białko 29%) - 48zł

 

Ceny detaliczne, przy pełnych tonach oczywiście jest niżej.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Polska zwisłołucha.U mnie też rosną .i muszą ,bo nie mogę sobie pozwolić na postój w chlewni.U mnie dostają początek Prestarter Bobas Protect ,pozniej Piggimax .no i póżniejszy tucz Aminomax pasze firmy Dossche i też własne zboże+ szczepienia i itp.

Zatrzymały się w przedziale warchlakow,a wiekowo są już na to za stare.Właśnie nie chorowały,zanych objawów nie mają.A tylko one takie są ,nawet jeden był przerzucony do innej maciory zaraz od urodzenia,bo za duzo ich miała.I jest różnica ,tamte w oczach rosną,a on taki piszkut.Chociaż teraz zaczynają trochę się ruszać.Nie miałam takiego przypadku jeszcze.

 

Być może jest to wada genetyczna lub jakiś konflikt genów.

Maciora długo użytkowana ?? Czysta rasa? I Jaki ojciec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dodaje ktoś z was łubin do paszy do tuczników jak  tak to  w jakiej ilości?

Edytowano przez szymon1089

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja daję, na oko 2 szufelki od nutreny na worek zboża bo więcej to za mało mam łubinu względem zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja teraz przeszedłem na premiks 2% corn

20kg premiksu+ 90kg soi+110kg łubinu+300kg kiszonego ziarna kukurydzy+480kg zboża

zobaczymy co z tego wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

koledzy wstawiam Dunskie prosieta partia 30sztuk, i dla nichn przygotowuję teraz pasze we własnym zakresie, jaka firmka koncentratu badz premixu, provimi, nutrena, czy LNB. stosował ktoś któras firme i jakie ceny?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u mnie sasiad jedzie na nutrenie a koncentrat dla tuczników kupuje strong po 70zł za worek 25 kg i rosna mu szybko chociaz  chowa stara metoda na mokro 3 razy dziennie i po czterech miesiacach czasami z małym hakiem wyjezdza z nimi na sprzedaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Koledzy ja płace za Premium Forte 78zł ile waszym okiem zarabjają na  mnie dilerzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Koledzy ja płace za Premium Forte 78zł ile waszym okiem zarabjają na mnie dilerzy?

Mysle, ze spokojnie 20 zl na worku przeplacasz stosujac taki koncentrat w takiej cenie. Polecam polskie firmy, a jest ich kilka bardzo dobrych. Spokojnie kupisz worek za 58 zl. Robilismy czesto porownania z sasiadami wstawiajac warchlaki na koncentratach zachodnich i polskich. Efekt taki, ze polskie tansze i lepiej rosly. Nie chce pisac nazw firm, bo nie o to chodzi, sami porownujcie. Najwazniejsza zasada - najdalej od posrednika, nawet tego najtanszego co niby po kosztach wam sprzedaje pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Nie chcesz mówić jakie,podejrzewam że to będą z Piasta,LNB itp.To podpowiedz chociaż gdzie się zaopatrywać najlepiej i najtaniej będzie w koncentraty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

napisz z jakiego regionu jesteś to koledzy i koleżanki z okolic podpowiedzą gdzie w okolicy możesz się zaopatrzyć taniej;)


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie chce pisac Liber, bo nie chodzi mi o reklame. Ja stosuje u siebie Piast, ale np. Farmer, Ekoplon czy np Ferm Pasz tez sie sprawdzal. Warunek jeden - zjednoczcie sie w grupie rolnikow i kupujcie bezposrednio. Podstawowa zasada to ominac posrednikow, bo niestety ale zarabiaja na nas od 10 do 25 proc na tonie. Wiem ze nie jest to proste, ale warto to zorganizowac, ja kupujac 2 tony miesiecznie zaoszczedzam spokojnie 500 zl zakladajac ze posrednik mial tylko 10 proc, a bywalo ze i 20 proc zarabial. Czyli mam rocznie minimum 6 tys do przodu... warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Ja jestem z okolic Radzynia Podlaskiego to jest woj. lubelskie. Raczej nie kupisz tutaj taniej nigdzie bo sa sami delerzy i np. Protamino Premium u jednego kupisz po 67zl a u drugiego po sasiedniej wjosce 70zl a ten mobilny to już wogule zajeb..iście ma drogo.U nas jest duzo malych gospodarstw i przesto interes kwitnie na mieszankach.Wiadomo najlepjej by było dogadać się z kilkoma to by wyszło taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Nie chce pisac Liber, bo nie chodzi mi o reklame. Ja stosuje u siebie Piast, ale np. Farmer, Ekoplon czy np Ferm Pasz tez sie sprawdzal. Warunek jeden - zjednoczcie sie w grupie rolnikow i kupujcie bezposrednio. Podstawowa zasada to ominac posrednikow, bo niestety ale zarabiaja na nas od 10 do 25 proc na tonie. Wiem ze nie jest to proste, ale warto to zorganizowac, ja kupujac 2 tony miesiecznie zaoszczedzam spokojnie 500 zl zakladajac ze posrednik mial tylko 10 proc, a bywalo ze i 20 proc zarabial. Czyli mam rocznie minimum 6 tys do przodu... warto?

 

Jak sprawdza się Piast?? Nachodzą mnie ostatnio dosyć często a cenowo no dosyć przystępnie ale nie chcę narazie ryzykować??

Jaką masz sprzedaż roczną tucznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

W tym roku sprzedałem 400 tuczników. Cykl zamknięty. Sąsiad co sprzedaje rocznie 4 tysiące tuczników i też cykl zamknięty Piasta już też stosuje od kilku lat i też ciągle zmieniał, a teraz jednak jest zadowolony. Tylko pytanie... Bo Piast jest bardzo dobry, ale jak sprowadzi wam go pośrednik, który będzie miał 20 proc. marży to nie wiele to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

20% marży? dla mnie marzenie... Handluje paszami od 3lat i jeszcze nie spotkałem się z taką marżą... Wręcz nie przekraczam 10%... No ale fakt mam ceny niższe niż katalogowe i pewnie dlatego mam jedne z najlepszych cen w okolicy:P  Piastem też handluje, ogólnie sprzedaje tylko polskie firmy. Jeśli chodzi o koncentrat dla tuczników z piasta to wszystkim swoim klientom proponuje trzoda max z rybą. Koncentrat 42% białka, 4,7 lizyna w składzie ma sporo mączki rybnej i suszoną pełną krew, żadnych wywarów itp także bardzo dobry jakościowo a jeśli diler uczciwy i nie zawyża ceny katalogowej to tańszy od sano i innych zachodnich i o tym właśnie mówił Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Koledzy a co byście polecili chodzi mi o koncentraty dobre i niezadrogie w Lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja tam wszystkie próbowałem i zawsze wracam do Ziomix w-t z Kojpasz

Wisznice. Kupuję bezpośrednio w mieszalni po 117 zł za 50kg worek i daję do zapachu a bazuję na łubinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
    • Przez Masseyy
      Witam
      zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj