klusek

jakie koncentraty

Polecane posty

dromik    4

Jestem początkującym hodowcą trzody .Przyglądam się waszej dyskusji w celu znalezienia cennych wskazówek.

Dotychczas stosowałem dla tucznika koncentrat Sano Protamino Premium Forte. Dla loch karmiących poprzez prosiaki do warchlaków(provikon plus, smyk, lider, sprinter) firmy Provimi - Cargill Poland.

Ze względu na moje małe doświadczenie, sugerowałem się "dobrą radą" ;) doradcy w punkcie sprzedaży pasz, który o dziwo zawsze doradza provimi - ze względu na niższą cene. Wiem, że wyższa cena produktu może być podyktowana wyższą jakościa, marką lub też wyższą marżą producenta lub sprzedawcy :) dlatego zawsze warto posłuchać opinii hodowców z AF, którzy na " własnej skórze" przekonali się o jakości i efektach danych produktów. Wymieniacie tutaj różne marki, różne produkty - a mnie ( szukając większej ilośći informacji ) zaintrygowała jedna rzecz:

Cargill Poland jest właścicielem marek : Provimi , Nutrena i LNB . Każda z nich produkuje pasze i koncentraty dla trzody ( i nie tylko). Niby konkurencja, ale grają do jednej bramki.

Zapewne cena porównywalnych produktów każdego z tych producentów będzie inna. Jestem ciekaw czy ich jakość jest taka sama? Czy koncentraty Provimi = Nutrena = LNB ?

Jeśli nie to dlaczego Cargill nie zrobi jednej rozpoznawalnej i silnej marki którą będzie mocno reklamować tak jak np Sano?

A może jakość jest taka sama ! ( wiadomo że składy % koncentratów mogą się nieco różnić ) i wciska się nam kit że nutrena lepsza od provimi ,a LNB najlepsze i tylko płacimy za marketing/marke a nie za jakość produktu.

Możliwe że pasze tych producentów są najlepsze na rynku i tylko się czepiam. Jestem ciekaw co sądzicie i jakie macie opinie o oproduktach tych firm.

Kolego ja dawniej stosowałem wiele produktów sano provimi czy agrolen. Na dzień dzisiejszy stosuję sano w żywieniu loch czyli "Matra" i "Pregna" i opasów "SanBull"do żywienia prosiaków i tuczników stosuje produkty z LNB koncentraty mają ładny przyjemny zapach i lepiej czepiają się jedzenia świnki. Cena nie jest wygórowana i uważam że jest lepsze od sano, ale inni mogą miec inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trakty    0

Macie jakiegoś dostawcę spod Warszawy, który ma w miarę dobre ceny dla gospodarstwa, które dopiero wchodzi na rynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Nutrena ma ;hero żytni" do 60% żyta w dawce. Ceny niestety nie znam, bo stosuje inny koncentrat.

 

My lecimy na koncentracie z WIpaszu Multi plus i z udziałem żyta do 60%, jest to uniwersalny, maja też specjalny do żyta ale to to samo co multi plus tylko cena troszke inna, nie ma co zawracac sobie głowy specjalnymi koncentratami, przy życie hybrydowym pojdzie wszystko a zwykłego i tak nie dasz wiecej jak 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Stosuję koncentraty firmy Piast. Już 6 firm wypróbowałem w ciągu ostatnich kilku lat i teraz od 3 lat nie mam zamiaru zmieniać na inną. Odnośnie cen proponuję zadzwonić do firm i zapytać w jakiej cenie za całego Tira, bo jeśli kupujecie u pośredników to w niczym Wam nie pomogę - zawsze będzie drożej o około 15 - 20 procent.

ciekawe ktora firma ci sprzeda bezposrednio bez ich przedstawiciela.

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Kolega wspomniał o pośredniku a nie przedstawicielu. Przedstawiciel jest osobą jak najbardziej wskazaną. Zawsze coś można u niego utargować i długopis wymusić;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

napisal bezposrednio do firmy.kiedys kupowalem pasze z polfeed (juz nie istnieje)i tez zadzwonilem do nich i mi powiedzieli ze moge kupic tylko przez hurtownika ktory byl ich przedstawicielm na moj region.i w innych przypadkach tez tak bylo.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Haha .. a wiesz dlaczego? Bo powiedziałeś, że masz hodowlę w skali 300 sztuk tuczników rocznie zapewne. Zadzwoń i powiedz, że masz fermę na której hodujesz 200 macior w cyklu zamknętym i ciekawe, czy odeślą Cię do pośrednika. Kilka razy dzwoniłem pytając się o możliwość kupienia bezpośrednio koncentratów i od razu zaznaczałem, że kupno od pośrednika mnie nie ineteresuje i zawsze mi podawano ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandaa    0

ja dzisiaj zakupilem wlasnie z piasta koncentrat sojowy uniwersalny za 2600zl/t to jest dobra cena co o tym myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

to wychodzi za woreczek 25 kg 65 zl to jest dobra cena ja place z nutreny za worek 75 zl to masz 10 do przodu a jak dobre te koncentraty sa dal bys namiary na ta firme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Odnosnie ceny zależy od ilości jakie będziesz kupowal miesięcznie. Jeśli minimum tone to myślę, że śmiało 2550 mogła by być, lub niższa. Jeśli kilka worków to cena rewelacyjna, bo widac, że od pośrednika kupiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

jakie parametry ma ten koncentrat? ile białka?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandaa    0

białka ma 40 tak kupile od posrednika tak na miesiac jest mi potrzebne okolo 3t koncentratu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

dobra cena, też mniej więcej po tyle mam w detalu ale koncentrat 40% białka pochodzącego z hemoglobiny (inny zapach przez co chętniej pobierany). A nie wiesz może w jakiej cenie jest z tej firmy koncentrat z mączką rybną?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Oj z mączką rybną to najdroższy nie mam pojęcia. Nie polecam czytania tych wartości składników na opakowaniach koncentratów. Wcześniej też zwracałem na to uwagę, tylko kiedyś przeczytałem w jednym z miesięczników testy koncentratów i ich prawdziwą wartość w rzeczywistości w porównaniu z tymi podanymi na opakowaniu i żadna firma nie miała idealnie jak podano. Narazie nie mam zamiaru zwracać uwagi na to, że ktoś mi mógłby sprzedać koncentrat w podobnej cenie zawierający np.42 proc. białka i więcej lizyny i aminokwasów... wiadomo jaki pośrednik, tego koncentrat będzie najlepszy. U nas Piast wygrał po kilku letnich próbach stosowania innych firm, też stosowałem nawet koncentraty zawierające 43 proc. białka innych firm a efekty były gorsze, a oczywiście cena wyższa. Cena najtańszego wynosiła 2800 zł u pośrednika.

Myślę, że skoro Pandaa kupujesz 3 tony miesięcznie to śmiało możesz negocjować cenę do 2550 zł za tonę brutto.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

dobrze mówisz Darek, to co na etykiecie to jedno a rzeczywista przyswajalność to drugie. Najpewniejsze mi się wydaje jest jak się samemu przyrządza mieszankę. Przy 3 tonach miesięcznie to już można sporo z ceny zjechać.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hirzy    0

Hej!!! Robi może ktoś własne koncentraty?? Ostatnio znajomy się pochwalił ze sam robi koncentrat. Kupuje soje, kukurydze czy jeszcze coś tam. Tak ze własny koncentrat na tonę zboża wychodzi mu ok.200zł a jak by kupował gotowy to by mu wyszło z 3x więcej. A w tych gotowych koncentratach oszukują i dodają tez zboże wiec nie maja tak dużej zawartości białka jak piszą. Co o tym myślicie?? Jak ktoś to praktykuje to jaki dokładny skład tego własnego koncentratu robi.

hej ja roie koncentraty moge dac ci recepture tylko napisz na co

 

witam co sadzicie o paszach firmy ROL POL ZYWIENIE ZWIERZAT z wielkopolski kolo Obornik ?

 

czy wogule ktos zna ta mieszalnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Ja stosuję od 2-3 tygodni. Dla wszystkich grup żywieniowych. Narazie na efekty za wcześnie żeby oceniać, ale na odsadzenie mi się nie sprawdziły bo miałem przypadki biegunek. (Na 55szt 1 padła). Musiałem szczepić. W tuczu i dla loch koncentraty raczej OK. No i ta cena..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hirzy    0

jak dostaly biegunke to pasza byla za mocna a wedlug ciebie to rolpol w porownaniu innych marek jak wyglada i ceny sa wieksze czy mniejsze w stosunku do innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Rolpol robi koncentraty na bazie premiksów z Schaumanna. Przedtem stosowałem właśnie premiksy z Schaumanna i było elegancko. Zero problemów z biegunkami, obrzękówkami itp. Tyllko było strasznie drogo, doliczając jeszcze soję, która bije rekordy cenowe postanowiłem że przejde na koncentraty. A że Rolpol to Schaumann to zdecydowałem się na ich produkty. Zamawiam bezpośrednio u nich min, 2-3t produktów. Mają też premiksy, co kto woli. I ja robiąc odsadzeniówkę to wrócę chyba do premiksów. A reszta na koncentratach. Porównując do innych marek jest porównywalnie. Za miesiąc może 1,5 będę miał konkrety, jeśli chodzi o efekty stosowania.

Jeśli chodzi o ceny to jest tANIO! Na początku myślałem że to jakiś szmelc bo taki tani, ale porównując stosunek jakości do ceny jestem w 100% zadowolony. (nie licząc koncentratów na odsadzenie). Jeszcze wcześniej stosowałem koncentraty z SANO i De Heus. W Rolpolu jest taniej. Oczywiście jak bierzesz bezpośrednio od nich. Poprzez dealerów będzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirasgn    0

Witam

Panowie, a co myślicie o koncentratach firmy Agrifirm Polska? Pytam pod kątem ceny i jakości. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
    • Przez Masseyy
      Witam
      zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj