klusek

jakie koncentraty

Polecane posty

tjun    0

Panowie jakie u Was są ceny STRONG dla prosiąt i favoryta oraz V60 Power starter? Ostatnio tak mnie zszokowały ceny, że chyba będzie się trzeba przeżucić na coś innego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie a co powiecie o firmie neutrena?? kumpel mnie namawia na ich produkty i nie wiem czy warto

p.s. nie wiem czy poprawnie napisalem nazwe firmy ale juz dokladnie nie pamietam

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego kupuję od nich paszę i koncentraty od roku i jestem zadowolony ceny przystępne jak na produkty które oferują, dobra i fachowa obsługa przynajmniej u mnie ,towar dowożą na miejsce na telefon ,ja jestem zadowolony, radzę wypróbować, porównać przyrosty względem innych firm a wtedy odpowiedż przyjdzie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a co powiecie o koncentracie z dosssche AMINOMAX 225 za 70zl czy lepsze sano Protamino Premium za 77zl??

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

No pasze z nutreny wporządku są, ale jak z 95 zł za strong dla P podnieśli cene na 102 zł to masakra :/ Ogólnie świnki na tych koncentratach nieźle idą, jednak wg mnie są drogie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

a ja polecam koncentraty firmy hage ktore w polsce rozprowadza vilofoss:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

koledzy znacie jakiś koncentrat dla prosiąt co ma w składzie soję hp300 i mączkę rybną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

A stosował ktoś Koncentrat dla tuczników PROVIMAX 15/12,5/10% OD 25kg do końca Tuczu?

jakieś OPINIE NA TEN TEMAT....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

teraz stosuje koncentraty neorol

-golden fish

-golden maslan

-energia +

-jasny wt max

zrezygnowalem z nutrany, poniewaz parametry zanizone, niz co podawali w etykiecie, strong byl troche lepszy, onyks wziolem na jesen rzut i wiecej nie zastosuje, jakos te bialko nie bylo tak przyswajalne. kiedys duzo lepsze te koncenttaty byly lepsze z nutreny. przryrosty na tym byly za***iste bo 1178g/doba, ale zrezygnowalem z powodu wysokiego zuzycia paszy ktore wynosilo blisko 2,9 kilo na kilo przyrostu, co jest rekordem w moim gospodarstwie na niekorzysc. rzut wczesniej tylko na samym strongu bylo zuzycie 2,3 na kilogram przyrostu, a wiec roznica zatrwazajaca. zywieniowiec powiedzial mi ze moze byc to spraa bialka w zbozu, ale jak to jezeli poprzedni rzut i kolejny byl na tym samym zbożu. to jest moja opinia, nikomu te nie chce zeby od razu sie zrazal. neorol tez idzie zaraz do badania na bialko itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo72    0

Każdy ma swoją firme a ja mam naszą POLSKĄ "MIESZALNIA FIRMA ROZALCZYK"super koncentraty polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

No kolego dobry wybór firmy ;d A dlaczego aż cztery rodzaje koncentratów?

mieszanki koncentratow zawsze lepiej wychodza, przynajmniej ja to zauważyłem u siebie., wziolem te koncetraty pierwszy raz,co pozwoli mi w przyszlosci zdecydowac sie byc moze na mniej koncentratow, zobacze ktore daja lepsze efekty. pozwoli tez mi na odpowiednia proporcje koncetratów do wagi np teraz daje w 2 tonach fisha 6 workow,2 maslan,2 energia,2 wt jasny max. bede odowiednio do wagi dodawal, teaz daje wiecej fisha, bo na poczatek potrzebuja swinki wiecej bialka, a on ma 42%. jesli mnie zadowola te 4 koncentraty to nadal bede kupowal 4.pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

pawlo72 neorol to też polska firma w 100% polski kapitał. A do pana Grzesia to jakoś nie mam przekonania, ta soja z kredą i takie tam....

szczepo14 moim zdaniem golden fish to najlepszy koncentrat tucznikowy tej firmy na pewno będziesz zadowolony. Napisz mi na skrzynkę skąd jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiowa    0

Nutrena już od 2 lat na całej linii żywieniowej- świnki nadzwyczaj spokojne, dobry przyrost, dostawa do domu. Zastanawia mnie też firma Sano- sporo pozytywnych komentarzy tutaj zbiera, jednak ktoś coś wspominał że na tych koncentratach wzrasta agresywność świń. Ma ktoś doświadczenie z tymi firmami? Która lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

Cześć, ja już od 1.5 roku choduje na nutrenie, wcześniej było sano i lnb. Moim zdaniem nutrena ma lepsze produkty do odchowu prosiąt, np v60 starter jest bardzo dobry, zero biegunek i dobre przyrosty, a koncentraty dla tuczników są porównywalne, chociaż może były bardziej niespokojne zwłaszcza na lnb. Na strongu praktycznie tylko śpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlekOlek    0

My używamy produktów firmy Kanters. Polecam. Zarówno od ochrony, jak i stymulacji, czy odżywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
    • Przez Masseyy
      Witam
      zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj