Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
przemrolnik

Przeróbka Dmuchawy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemrolnik    13

Witam,

Mam pytanie, czy da sie przerobić dmuchawę tłoczocą, na ssąco tłoczącą.. ? Interesuje mnie to myślimy o tym..

Da sie? Ma ktoś taką przeróbkę?

Czekam na odpowiedzi, Pozdrawiam

przemrolnik    13

Czytałem ten temat a ten post musiałem ominąć..

No nic dzięki, i jest jeszcze ktoś kto przerabiał?? :)

Wiadomość z agroFakt.pl

ozon87    29

Przyłaczam się do pytania B) Też chciałbym przerobić zwykłą dmuchawę na ssącą :rolleyes:

tomek73    195

Tak jak napisałem w tamtym temacie. Nie dałem rady. Moja dmuchawa miała dozownik, dołożyłem gumy żeby była szczelna i nic. Dwa dni siedziałem po złożeniu cyklona. Potem zacząłem zgłębiać temat to się okazało że w ssących są wentylatory ciśnieniowe. One nie mają tylko pchać powietrze, ale i ciągnąć. Kupiłem nową i w niej wentylator jest pół mniejszy, i jak tylko pracuję nią na tłoczeniu to wytwarza dużo mniejszy strumień powietrze niż ta maja stara. Ta stara dmuchawa jak dmuchałem zborze do bina to z drugiej strony podnosiła mi właz do zbiornika i zborze wylatywało mi przez właz. Musiałem plandeką przysłonić właz. Nowa dosypuję do pół zbiornika.Źla jest umiejscowiony właz do zbiornika, bo na przeciwko wsypu. Czyli dużo mnie wiatru wytwarza a i tak stara dawała z 8-9 ton na godzinę a nowa 13-15 na godzinę. Tylko tłoczą zboże. Przy ssaniu do 10t.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz0188
      Cześć, chcialbym spuscic olej hydrauliczny z przyczepy wywrotki i belarki, jak to zrobić? 
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek
    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?

• Przez zetorlublin7341
      Witam panów i panie, produkuje aktualnie maszynę do okrywania folia perforowana ziemniaczków wczesnych i mam problem gdyż potrzebuje zrobić napęd do zwijania jej z zagonów, myślałem nad patentem od won skrzynia biegów i przeniesienie napędu na zwinkę ale chyba za bardzo skomplikowane myślałem też nad hydromotorem ich ceny są ostatnio fajne mam na oku nawet danfosa za 200zl z tym że tak jaka wydajność mniej więcej jak zredukować mu obroty , podobno wystarczy tylko dokupić zawór z pokrętłem, proszę o pomoc tych co wmiare się znają czy taki patent pozwoli mi na pracę zwijacza do foli na różnych obrotach? I jeszcze jedno co potrzeba nie w traktorze do takiego silnika olejowego jakie przeróbki w instalacji w traktorze c 330, byłbym wdzięczny za wszelkia pomoc i rady
    • Przez wiesiek63zmc
      Witam . Moje pytanie dotyczy wytrzymałości np. rury stalowej do aluminiowej przy tych samych wymiarach średnicy i grubości ścianki.Chodzi mi o wytrzymałość na zginanie.Chcę użyć alu. do żmijki zbożowej ,ślimak pozostaje stalowy