max2505

Hydraulika w C-330

Polecane posty

Milosz27    177

Widzę że jesteś obeznany w temacie, więc zapytam. Podłączyłem rozdzielacz jednosekcyjny Waryńskiego zasilanie z boku rozdzielacza pod siedzeniem a powrót u góry obok wyjścia na kiper. Wcześniej podłączyłem odwrotnie bo ktoś mi tu tak poradził i siłownik dwustronny nie działał więc zamienilem przewody tak jak wyżej napisałem. Teraz słychać wycie pompy może nie jakieś bardzo głośne ale słyszalne. Czy według Ciebie mogło się coś stać po błędnym podłączeniu przewodów? Czemu są takie oznaki wycia? Dlatego że przelew idzie przez rozdzielacz? Co według Ciebie moze być przyczyną?

Zasilanie masz obok wyjścia na wywrot i z tamtad podłączasz w rozdzielacz po stronie zaworu. Powrót wiadomo. U mnie jak kiedyś miałem podłączony jeszcze jeden rozdzielacz też pompę było trochę słychać, czym to było spowodowane niewiem chyba olej trochę hamował na śrubach od oczek ale pewnie Ty masz na nyplach przynajmniej w tym dodatkowym rozdzielacz.

 

 

Bambi14 Czy pompa wytrzyma tego nikt nie wie bierzesz odpowiedzialność na siebie ale jak napisałeś że chodzi na 170 to jest szansa że będzie chodzić. Chociaż jedno mogę dodać z doświadczenia wiem że zawór w oryginalnym rozdzielacz kończy swoje działanie przy około 170 bar dalej zamyka się na amen na nowej sprężynie.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Zasilanie masz obok wyjścia na wywrot i z tamtad podłączasz w rozdzielacz po stronie zaworu. Powrót wiadomo. U mnie jak kiedyś miałem podłączony jeszcze jeden rozdzielacz też pompę było trochę słychać, czym to było spowodowane niewiem chyba olej trochę hamował na śrubach od oczek ale pewnie Ty masz na nyplach przynajmniej w tym dodatkowym rozdzielacz.

 

Jak podłączyłem zasilanie obok wywrotu to nie chciał mi się siłownik wysunąć ani w jedną ani w drugą. Gdy podłączyłem z boku rozdzielacza pod siedzeniem wszystko jest dobrze. Tylko nie wiem skąd to delikatne wycie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Witam mam problem z hydrauliką a dokładnie z rozdzielaczem na błotniku owijam nim bele a wczoraj przestał działać nie daje dużego ciśnienia otwiera zawory bo jak rękoma ruszysz owijarke to się kręci czyli olej przepływa ale nie tak jak powinien olej jest podnośnik działa poprawnie olej dolewałem nic nie pomogło jak szarpałem podnośnikiem to czasem zaczął działać rozdzielacz na błotniku ale dzisiaj nic możliwe że coś z tym pod siedzeniem rozdzielaczem od podnośnika one są połączone możliwe że przez zimę coś się przyjechało woda się dostała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

podnosi normalnie? może to wina rozdzielacza pod siedzeniem ja wymieniłem ostatnio bo był podobny problem z tym ze w innej maszynie i problem z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Panowie podłączam się do tematu .mój ciapek opryskiwacz 400l podnosi na wolnych obrotach ale znowu ma problem wypchnac przyczepę . Jakie powinno być ciśnienie na wyjściu kipowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Fabrycznie około 120-  130  atm .

Co  znaczy  ma  problem? podnosi wolno?  czy  wcale?  załadowana? pusta? jaki  masz  rozdzielacz  do  zewnetrznej? 

A  z przyczepą  wszystko  w  porzadku? Ja kiedyś  miałem  problem  z  zaworkiem  przy  siłowniku [d55] i  Zetor nie  chciał jej  wykiprować.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

robiłem test nowo powstałej przyczepy 3/1.7m przeznaczenie obornik i zboze . popiołem pod fabryczne gniazdo hydrauliki sterowane z orginalnego rozdzielacza . pusta przyczepę kipuje bez problemu . ale załadowana juz był problem lekko się naprezylo wszystko i nawet nie ruszyła do góry załadowana około 1.8tony większość na przodzie . pojechałem 385 i na wolnych obrotach stanęła do pionu . przyczepa ma silownik od białoruski zamontowany po skosie żeby podłoga była jak najniżej 60cm od ziemi grubość tłoka około 14cm . po południu zapne rotacyjna do ciapka zobaczę jak sobie z nią poradzi albo kupie zegar żeby zmierzyć ciśnienie
pompa i rozdzielacz ma około 3 lat około 500godzin tylko ze cały czas włączona bo dźwignia lata luźno . po wymianie zapiolem duża przetrzasarke która był problem podnieść i szybko tuz opadal ale teraz opryskiwacz zalany do pełna trzyma około godziny nie jest to dlamnie problem ze opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To że  opada  , to  w tych  traktorach norma .

co  rozumiesz przez  oryginalny  rozdzielacz?  ten  na  błotniku masz na  mysli?

czy kiprujesz  rozdzielaczem , pod  siedzeniem w srodkowej pozycji? 

Pasowało by  zmierzyć  ciśnienie na  wyjściu 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

orginalny to ten pod siedzeniem bynajmniej dla mnie ten na błotniku to był montowany do kombajnu ziemniaczanego ale został zdjęty a zasilanie poprostu zrobiony bajpas zagiety przewód elastyczny . miałem dziś popracować nad ciapkiem ale pracowałem przy przyczepce przygotowanie pod lakier i podkład
. tak z ciekawości zapytam ile ciśnienia ciapek wytrzyma czy da rade około 180bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje osobe ktora sie zna na c330 chodzi o instalacje płace odrazu w raz z dojazdem do mnie  zamontowanie Koguta w raz z hydrauliką prosze o odpowiedz Miejsce docelowe to okolice Lubania Sląskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Jakiego koguta z hydrauliką?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

No pewnie tak, to teraz moje sprawy:

Na pewno ktoś z Was wstawiał dodatkowy rozdzielacz 1-sekcyjny do tura pomiędzy pompę a rozdzielacz hydr. Interesuje mnie właśnie dźwiganie sianokiszonki c-330M. U znajomego jest zasilenie z pompy, powrót do org. rozdzielacza i drugi spływ do skrzyni przez czujnik. Na YT natomiast nie widziałem tego spływu do czujnika. Jak się sprawy mają z tym spływem, a jak bez niego?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Cześć. Szybkie pytanie. 

Jaki jest rozmiar gwintu zaznaczonego strzałka? 

P.S. gdybym mógł zmierzyć to bym nie pytał ;)

20181210_164923.jpg


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Tego nie wiem, ale wiem, że masz dobry podpis JKM.

  • Thanks 1

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

Witajcie Chłopy! mam taki problem z moją trzydziestką. Od tygodnia hydraulika zrobiła się słabo wydolna. Wymieniłem pompę i niewiele to zmieniło. Rozdzielacz tura podłączony mam na blotniku jako pierwszy po pompie. Jak coś podnoszę to muszę gazować dużo i po pociągnięciu dźwigni tur drgnie w górę i staje w miejscu. Jak puszczę dźwignię i znów pociągnę to znów drgnie kilka cm i staje. Czy możliwe jest to, że ślizga się drugi stopień sprzęgła? tak mi to wpadło do głowy wczoraj. Czy hydraulika może stawiać takie opory, że posunęłaby się tarcza? Pomocy, bo ładowanie obornika jest teraz baaaardzo irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Może być taka sytuacja że np cieknie uszczelniacz i olej sączy sie w skrzyni sprzęgłowej(miałem tak kiedyś) aczkolwiek myślę że czuć było by zapach sprzęgła, a w ogóle sprawdzałeś filtr oleju od skrzyni? może zapchany syfem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

filtr czyszczony. z nim jest ok. to tez nie lewe powietrze bo tur nie jest "gumowy". rozdzielacz taki z allegro trzysekcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

dodam, ze drugi stopien sprawdzilem blokujac walek i puszczajac sprzeglo. faktycznie sie sunie, ale nie luzno. czy jest mozliwe, ze hydraulika zatrzymuje tarcze? a moze szukac nieszczelnosci? rurka ta stalowa co wychodzi z pompy przy podnoszeniu az sie "prostuje" czyli cisnienie musi byc zaj....ste z pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj