max2505

Hydraulika w C-330

Polecane posty

Tadeusz1212    2

Czy jak wiem czy sie opłaca mątować dodatkowe silowniki do C-330 ??? Więcej zachodu niż to wszystko warte. Nie mówie do jakiś większych ciągników np. C-385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
A 330M miała taki sam podnośnik, czy wzmocniony?

C335 wersja exportowa miała wzmacniany podnośnik ale c330M chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Ja mam c-335 i szczerze przyznam ze ten wzmocniony podnosnik nie robi wielkiego "szalu" Mam tylko problem zeby dostac np.rozdzielacz, czy tez cylinder ;) No i jeszcze przy demontazu trzeba uzyc wiecej sily :D

Z reszta ciapek ma i tak wystarczajacy udzwig do swojej masy...mocy..uciagu ;) Przeciez nie zalozysz do niego jakiegos agregatu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2
Ja mam c-335 i szczerze przyznam ze ten wzmocniony podnosnik nie robi wielkiego "szalu" Mam tylko problem zeby dostac np.rozdzielacz, czy tez cylinder ;) No i jeszcze przy demontazu trzeba uzyc wiecej sily :D

Z reszta ciapek ma i tak wystarczajacy udzwig do swojej masy...mocy..uciagu ;) Przeciez nie zalozysz do niego jakiegos agregatu ;)

 

@rafal88 masz racje. Ten ciągnik jest raczej do mniejszych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

cylinder jest taki sam inne jest tłoczysko (2 manszety) i jak wspomniałeś rozdzielacz (jak potrzebujesz pisz na PW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Da się przez wlanie odpowiedniego oleju i podobno przy pompie można pomajstrować . Chociaż majstrowanie przy pompie bym se odpuścił


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

no ja już tłoczki załorzyłem i udzwig jest o jakies 300kg większy teraz pełny opryskiwacz podnosi bezproblemowo na wolnych obroyach ;)

 

po świętach postaram sie dodać fotki ;)

 

 

 

 

pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Ja mam c-335 i szczerze przyznam ze ten wzmocniony podnosnik nie robi wielkiego "szalu" Mam tylko problem zeby dostac np.rozdzielacz, czy tez cylinder :P No i jeszcze przy demontazu trzeba uzyc wiecej sily :)

Z reszta ciapek ma i tak wystarczajacy udzwig do swojej masy...mocy..uciagu :) Przeciez nie zalozysz do niego jakiegos agregatu :)

 

 

Agregat to może i założysz ale jaki....? Własnej roboty ??

Najwyżej kultywator bronki i jakiś wałek.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w c-330 i c-360 jest oryginalnie hydraulika taka aby podpiac siłownik dwustronnego działania? Np żeby zrobić luparkę zapinana na tuz. Bo przynajmniej w c-330 to chyba tylko pod jednostronnego działania czyli do np przyczepy.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Rozdzielacz na błotniku jest przystosowany do siłownika dwustronnego działania. Dotyczy C 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

jakie bezpieczne cisnienie mozna ustawic na rozdzielaczu przy standardowej pompie zeliwnej? aktualnie mam 160atm i troche mam problem z podnoszeniem lanc w opryskiwaczu, jak zwieksze na 170 to podnosi bez problemu tylko czy bedzie bezpiecznie dla pompy? myslalem juz nawet o wstawieniu innego silownika do opryskiwacza o wiekszej srednicy tloczyska. prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ja mam ciśnienie na hylmetowskiej pompie 200 bar na zwykłej 160 powinno byc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jakim masz problem z tymi lancami? Za wolno podnosi ( mało dynamicznie ) czy ma problem z podnoszeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

 

Zrób tak jak ja i wtedy ustawisz sobie na rozdzielaczu zewnętrznym większe ciśnienie bo na podnośniku nie powinno być więcej niż 150 bar bo uszczelniacze powypycha ci a i tak na H*j udźwig 1200 kg w c330 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

 

Zrób tak jak ja i wtedy ustawisz sobie na rozdzielaczu zewnętrznym większe ciśnienie bo na podnośniku nie powinno być więcej niż 150 bar bo uszczelniacze powypycha ci a i tak na H*j udźwig 1200 kg w c330

Widzę że jesteś obeznany w temacie, więc zapytam. Podłączyłem rozdzielacz jednosekcyjny Waryńskiego zasilanie z boku rozdzielacza pod siedzeniem a powrót u góry obok wyjścia na kiper. Wcześniej podłączyłem odwrotnie bo ktoś mi tu tak poradził i siłownik dwustronny nie działał więc zamienilem przewody tak jak wyżej napisałem. Teraz słychać wycie pompy może nie jakieś bardzo głośne ale słyszalne. Czy według Ciebie mogło się coś stać po błędnym podłączeniu przewodów? Czemu są takie oznaki wycia? Dlatego że przelew idzie przez rozdzielacz? Co według Ciebie moze być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

ma problem podniesc, czesciowo olej slychac ze idzie przez zawor przelewowy, jak podkrece na 170 nie ma problemu, podnosi na wolnych.. jesli na podnosnik nie zaczepie 1000kg to uszczelniaczy nie wycisnie, ale ja pytalem czy pompa wytrzyma wiecej niz 160, na jakie cisnienie masz twoja pompe ustawiona? jaka pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Standardowa pompa C330 ma ciśnienie nominalne ok 10 MPa ( 100 bar ) a maksymalne 12 MPa - nie wiem skąd wy te 160 bar bierzecie. 

Pompa wzmocniona ciśnienie nominalne ma 16 MPa, a maksymalne 20 MPa.

Wydaje mi się że to raczej niemożliwe abyś miał problem z za małym ciśnieniem pompy, gdzieś musi być po drodze problem bo ile kg. mogą ważyć te lance żeby miał z nimi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj