max2505

Hydraulika w C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
max2505    1

wiem że moja wypowiedź dla niektórych może brzmieć z deka śmiesznie, i w sumie zastanawiałem się czy w ogóle zacząć nowy topic.

 

Do wytłumaczenia mojego pytania chce uzyć fotki z galerii. Mam nadzieje że nikt się z tego powodu nie obrazi. http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=23543

 

Otóż jakiś czas temu kupiłem 30 z nie kompletną instalacja hydrauliczną. W miejscach gdzie są podłączone na tym zdjęciu węże hydrauliczne i czerwona rurka są u mnie zaślepki.

 

Nie mam instrukcji, więc nie mam innej metody niż zapytać :

- ile wyjść hydrauliki zew jest w 30 z kompletną instalacją hydrauliczną (z rozdzielaczem na błotniku). ( z tego co słyszałem to 3 ale nie wiem na pewno)

- czy czerwona rurka to jest jedno z nich??

- czy da się bez rozdzielacza (tego na błotniku) w jakiś inny sposób podłączyć wąż hydrauliczny od wywrotki?? jeśli tak jak steruje się wtedy wywrotem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Z rozdzielaczem na błotniku jest trzy albo pięć wyjść ( ale przyznam że rozdzielacz dwusekcyjny na błotniku widziałem tylko w instrukcji obsługi ). Ten czerwony to jest własnie na siłownik jednostronnego działania np. wywrotka ( wywrot wtedy działa jak rączkę podnośnika dasz w środkowe wycięcie ), druga rurka ( na rysunku przewód z zielonym ) idzie do rozdzielacza na błotniku i widzę też przewód powrotny elastyczny czarny


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

dzięki wielkie za pomoc.

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie sterowania tym wyjściem hydrauliki które już jest. Czy jest opcja że jak np podniosę przyczepę to zostanie ona zablokowana w pozycji poniesionej?? (czy po puszczeniu rączki od razu opadnie??)

ile może kosztowac ten rozdzielacz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam zamiast tej rurki na przyczepę podpiętego tam tura.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

ja też chce pokombinować z takim rozdzielaczem pod kątem tura. Chodzi mi o podłączenie drugiej sekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

drugą sekcje na tura to musisz pociągnąć z błotnika lub założyć rozdzielacz 2 sekcyjny do tura.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
drugą sekcje na tura to musisz pociągnąć z błotnika lub założyć rozdzielacz 2 sekcyjny do tura.

można ale przedtem sprawdzić filtr oleju oraz stan oleju w skrzyni biegów aby nie brakło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Ja w ciapku mam tylko dwa wyjścia hydrauliczne jak to jest? W karzdym było po 3 czy nie?

Ja nie mam żadnego. Chyba bylo tak, że sprzedawano wersje bez hydrauliki zewnętrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

każdy C-330 miał jakieś wyjście na hydraulikę, choćby jedno. Jeśli na dźwigni podnośnika masz środkowe wcięcie to i wyjście jest, najwyżej jest zaślepione.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
każdy C-330 miał jakieś wyjście na hydraulikę, choćby jedno. Jeśli na dźwigni podnośnika masz środkowe wcięcie to i wyjście jest, najwyżej jest zaślepione.

Mozliwe, bo w instrukcji nic nie jest podane o wersjach bez hydrauliki. Nie wiem czemu ojciec nie brał z rozdzielaczem ( choćby jednosekcyjnym ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
wiem że moja wypowiedź dla niektórych może brzmieć z deka śmiesznie, i w sumie zastanawiałem się czy w ogóle zacząć nowy topic.

 

Do wytłumaczenia mojego pytania chce uzyć fotki z galerii. Mam nadzieje że nikt się z tego powodu nie obrazi. http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=23543

 

Otóż jakiś czas temu kupiłem 30 z nie kompletną instalacja hydrauliczną. W miejscach gdzie są podłączone na tym zdjęciu węże hydrauliczne i czerwona rurka są u mnie zaślepki.

 

 

milo mi ze ktos wykorzystal moja fotke :D

 

to, tak czerwona rurka idzie na wywrot przyczepy, a weze wyjscie i powrot zaadaptowane zostaly to rozdzielacza 3-sekcyjnego do tura, jedna sekcja podnosi sie tura, druga steruje sie wychyleniem lychy/widel, a trzecia(narazie zaslepiona) steruje sie krokodylem :) takrze wywrot przyczepy i sterowanie turem nie koliduja ze soba :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Nie wiem czemu ojciec nie brał z rozdzielaczem ( choćby jednosekcyjnym ).

Kiedyś ludzie nie zwracali uwagi na takie duperele, tym bardziej że człowiek szczęśliwy że dostał przydział brał co akurat było w składnicy, bo mógł nie dostać nic.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

dokładnie. Zresztą i tak przeważnie nie miał co podpiąć pod to hydraulikę bo ciężko było o przyczepę (zwłaszcza wywrotkę).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Też prawda. Mam zamiar zapiąc tura pod C-330.Ile może kosztować rozdzielacz na błotnik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
Też prawda. Mam zamiar zapiąc tura pod C-330.Ile może kosztować rozdzielacz na błotnik ??

 

 

Ja mam rozdzielacz od bizona dalem za niego 300PLN


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja mam ciapka 76 rocznik mam 2 wyjścia hydrauliki ale nie mam rozdzielacza kiedyś był podobno . Tylko nie wiem gdzie coś dziadek gadał mi o jakiejś rzeczy coś a'la rozdzielacz pod podłogą z prawej strony może to od hamólców? Ale nie wiem co to dokładnie było .

 

Ja też w miejscu czerwonego węża mam zaślepke.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

a da się w c330 wzmocnic jakos podnosnik żeby więcej podniusł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
a da się w c330 wzmocnic jakos podnosnik żeby więcej podniusł???

pewnie ze się da zrobić....przerobić...ale co to da??? jakibedziesz miał zysk w stosunku do kosztów???

 

pompa olejowa- najgorzej to przerobienie jesli tak to JAK???

tłoczysko

cylinder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
pewnie ze się da zrobić....przerobić...ale co to da??? jakibedziesz miał zysk w stosunku do kosztów???

 

pompa olejowa- najgorzej to przerobienie jesli tak to JAK???

tłoczysko

cylinder

A 330M miała taki sam podnośnik, czy wzmocniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

no ja myslałem nad załorzeniem dodatkowycz tłoczków tak jak np. w u1224. mam 2 tłoki z wistuli z podnoszenia motowidła i one by tam tak akurat pasowały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Wystarczy podnieść ciśnienie na rozdzielaczu można to zrobić wkręcając śrubę zawora przelewowego na rozdzielaczu tym pod siedzeniem albo podłożyć tam podkładkę pod sprężynę w przypadku jak niema śruby. Dodam ze cisinie na rozdzielaczu fabrycznie jest nastawione w granicach 12 MPa a to bardzo mało przewody wytrzymują teoretycznie 18 MPa jednak nawet 20 nie robi im krzywdy.

Dodam ze podniesienie cisninia daj spory efekt i nic nie trzeba zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj