Zaloguj się, aby obserwować  
Bomba41

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bomba41    0

Dzisiaj byliśmy oglądać tego Farmtraca, i powiem wam, że rzeczywiście lipa, silnik niby jest ok, ale hydrozłączki od tura były nieszczelne, cała maska silnik i część kabiny jest obsrana olejem, w środku kupa syfu, siedzenie poprzecierane, drzwi wybite, udało się odpalić silnik (Perkins 4) pracował dość ładnie i równo, ale coś (chyba pompa hydrauliczna) strasznie jęczało, i albo za słabo wbijaliśmy biegi, albo coś było nie tak ze skrzynią, bo i mi i koledze dwa razy wyskoczył bieg.

A może coś z Case'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Nie wiem jak wy ale ja bym zadał kilka pytań. Ile pola ma? Jaka produkcja? Czy ma jakiś sprzęt? Czy planuje powiększenie areału? W jakim roczniku preferuje? Jakie marki odrzuca? Powiem ci no w takiej kasie to dużo jest możliwości. Ja znalazłem takie

http://otomoto.pl/ursus-914-A136766.html

http://otomoto.pl/renault-75-14-A139652.html

http://allegro.pl/landini-8550-godne-uwagi-i2118111885.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik5161    0

zastanawiam sie nad kupnem ciagnika rolniczego z niezbyt duzym przebiegiem o mocy od 70 do 80 km w cenie nie przekraczającej 40 tys . Jesli ktos jest w stanie zaoferwac dobry malo awaryjny sprzęcik prosze pisac i podawac zalety ale tez i wady.

Dublowanie tematów. Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

ty w poruwnaniu napisałes zetor czy mf chłopie co ty piszeż oczywiście że MF 3060 ja posiadam mf 3050 4x4 jaż mam go 5 lat traktor niezawodny mało pali szybki zwinny u mnie pracuje na 13 ha oranego pomaga mu ursus c-360 (ale tylko w opryskiwaczu i w kombajnie neptun a tak to wszystko robi MF ale jak by c-360 niebyło to by wszystko robił) zalety to wysoki komfort (jak na tamte lata produkcji) wszystko masz w zasięgu prawej ręki podnośnik to tylko mały pstryczek gura duł bardzo wygodne to jest) mało pali, jest szybki, zwinny tylko jak kupujesz to uważaj na skrzynie mi sie trafiła bardzo dobra do tej pory chodzi bez zarzutu (ja mam skrzynie 32+32) napewno ktoś bedzie pisac że zetor lepszy dla mnie to guwno prawda ale każdy mówi u mnie na wsi kto posiada ja zajerzdzam swoim z pługiem i sasiad zetorem obog z takim samym pługiem ja już skończyłem i przyjeżdzam z agregatem juz ten konczy i zatrzymał mnie i tak gadamy i mówi że te mf to sprzecik fajny sam by sobie kupił siedliśmy i tak jeżdzimy i mówi o u ciebie jaki komfort napewno pojawi sie że ktoś napewno napisze że mtz 82 lepszy muj kumpel jak jeszcze mf niemiałem on kupił mtz 82 sam napoczątku chciałem też go kupić ale mf bardziej mi sie spodobał (muj jest z francji jak kupiliśmy go to miał 4 tys. mtg chodzi bodajże tylko przy kosiarce i paszowozie w największej hodowli bydła) i tak kupiłem on przyjerzda mtz siad do mojego mf i patrze za 3 miechy pogjerzdza do mnie mf 3065 :D a mtz sprzedał i mówi że to jego najlepsza decyzja

 

to co napisałem to moje zdanie żeby zaraz niebyło że jakiś jestem podkreślam to tylko MOJE ZDANIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mattheoo    0

To wszystko zalezy jakie masz ziemie i ile masz hektarow ja proponuje zetora 7245 lub7745 wydajac 40000zl na ciagnik bez 4x4 to troche lipa mf tez nie byl by glupi ale awarja skrzyni czeka cie w 50% no i co jeszcze mf jest bardziej drozszy w utrzymaniiu 70l oliwy do skrzyni i to nie byle jakiej bo okolo 15zl za litr nowy filtr hydrauliki 160zl zamiennik oleju i paliwa sa tanie wiec tu nie ma problemu. O fma trzeba naprawde dbac sa bardzo wrazliwe na zmiane oleju tzn. Np idziesz do sasiada porzyczyc przyczepe wozisz nia cos i kiprujesz w tym momencie mieszasz swoj olej ze skzyni z innym tanszym bo powiedzmy sasiad nie mial drogiego oleju tylko hipol i masz. Problem bo to jest smierc dla twojej skrzyni a zetor na to mocno wrazliwy nie jest jak masz kolego jeszcze jakies pytania to pisz pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mattheoo awaria skrzyni czeka go w 100% :) Tylko napisz jakiego ciągnika nie czeka, bo ja wiecznego ciągnika jeszcze nie spotkałem. A to że psuje się częściej od zetora to mit, zresztą porównujesz technologie z różnych epok .... W mojej okolicy jest dużo MF-ów ,Zetorów i innych ciągników i patrz jakoś u znajomego mechanika ciągle jakieś zetory albo ursusy stoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mattheoo    0

pawel885 dzis kupuje sie traktor ktory w razie napraw bedzie do zrobienia massey fergusona mam w palcu ponieważ mój wuja go ma ja mam zetora i jestem zadowolony a jesli chodzi o fm jest drogi w utrzymaniu tylko to chciałem powiedziec i trzeba dbac o niego w tedy sie pojezdzi ale w razie awari szykowac trzeba konkretna kase i nikt mi nie powie zobacz sobie ile kosztuje pompa hydrauliczna do fm oraz synchronizatory do skrzyni, zreszta porownujac obojetnie jakie czesci do zetora sa zawsze tansze i nie trudno dostepne za massey fergusonem przemawiaja tylko dwie rzeczy konfort pracy i oszczednosc i nic po za tym

 

ps: to co mówię to tylko moje zdanie kazdy zrobi jak uwaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LostHeaven    12

Jesli kupujesz ciagnik z nastawieniem ma koszt czesci bo sie psuje to gratuluje nastawienia. MF owszem jest awaryjny, ale ten z poczatkow produkcji, pozniewaz byla inna skrzynia montowana niz w pozniejszych latach produkcji. Jak narazie mi po trzech latach nic a nic nie uleglo awarii i jedyne postoje jakie mialem to z powodu lenistwa bo sie paliwo nalac nie chcialo :) W mojej okolicy sporo osob ma te popularne zetorki a ja jeden z niewielu Ferdka i kto by mnie w pracy nie zobaczyl to mowi ze fajna maszynka. Jesli chodzi o wygode to po dniu jezdzenia zetorkiem wychodze prawie gluchy praktycznie sie nie da rozmawiac, w MF musyke sobie z telefonu mozesz puscic :D

Do tego zgadzam sie z Pawlem niby kazdy twierdzi ze takie awaryjne a jeszcze zadnego u mechanika nie widzialem, nawet na AF malo znajdziesz osob ktore narzekaja na Ta serie :D

 

Tak wiec z mojej strony powiem tyle ze jestem za ferdkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

ja mam z 89r mf 3050 niby ta najgorsza seria ze skrzyń ale u mnie nic sie niedzieje do tej pory miałem jedna drobna warie podnośnika a sie okazało że to mały kabelek gościu tylko mi za dojazd policzył :D LostHeaven zgadzam sie z toba podczas pracy to można sobie normalnie przez telofon rozmawiać ale tak zawsze jest kto ma zetora mówią ze niezamienia na żeden inny a niech sobie siądą do takiego MF to wygonić niemożna u nas sąsiad mówił że jego zetor 7745 najlepszy mówie do niego siadaj w mój to zobaczysz potem niechciał wyjść z niego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Mf jest fajny dopóki sie nic nie popsuje bo jak coś padnie to po kieszeni zaboli zetor wiadomo jak to zetor prosta maszyna tanie części itp.Zetor to mechaniczny traktor więc naprawy nie będą drogie a mf to elktronika jak by nie cena części i koszty utrzymania mf to na twoim miejscu brałbym bez wachania oczywiście części są pewnie dużo legotowane dużo lepszej jakośći niż te tanie do zetora.Jak masz dużo gotówki na utrzymanie mf to go bierz bo robi fajną robotę jak chcesz mieć mniejsze koszty bierz zetora ale pomyśl o4x4.

Apropo @LostHeaven skoro jesteś głuchy po jezdzie zetorem to chyba nigdy nie jeżdziłeś c-360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LostHeaven    12

No moze i troszke przesadzilem, a c-360 smigam codziennie i to jeszcze w kabinie to wiem co sie dzieje :)

Ale kazdy sie patrzy ze czesci drogie no to mam dobry przyklad moze nie bardzo pasujacy ale co tam, po co kazdy kupuje nowe drogie samochody do ktorych czesci kosztuja co nie miara skoro maluszkiem zrobicie to samo a w razie awari to dwoma kluczami sie da naprawic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za dobry zachodni ciągnik trzeba dać kupę kasy, a jak ktoś kupuje ten sam rocznik co zetor za tą samą kasę to coś nie halo z tym ciągnikiem albo ma już ponad 20tys mth i trzeba uciekać... Już gdzieś pisałem, mercedesa W124 można kupić za 4tys i można za 24tys, za 5tys można kupić nowszą skodę felicję w idealnym stanie i też pojeździ nawet bezawaryjniej niż mesiek za 4tys. To samo jest z ciągnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

tak sobie pomyślcie zetor prosty w obsłudze części tanie no ok w MF droższe części ale one drugie tyle pochodzą co w zetorze więc na jedno wychodzi założę się że zetor więcej pali i jest wolniejszy więc paliwo kosztuje sąsiad ma zetora 7711 (kolega dziadka) i co rok chodzimy do niego z dziadkiem naprawiać go (w tym to fajnie bo pare groszy zarobisz :D ) jak nie skrzynia to co innego naprawdę masakra MF jest szybszy w transporcie zetor pojedzie 30km a MF 40 bez wysiłku ( ja mam krowy i co rok 4 kursy robie z 2 przyczepami po wysłodki do strzyżowa wychodzi tak ok 30-35km, zobaczysz gdzieś podjechać czy gdzieś to szybki ciągnik my czasami to do sklepu nim jezdzimy ) ale no ludzie jaki komfort w tych MF a w zetorze koledzy ale za komfort sie płaci ale niewiem rób jak chcesz :D ale dla mnie 40 tys. za MF 3060 to niejest tak drogo ja za swojego dałem 44 tys. około żołkiewki i sam musiałem zasuwać do siebie za hrubieszów jak jechałem w tedy to mnie straż graniczna ztrzymała bo jedno swiatło nie działało to do mnie mówi że on sie ze mną zamieni za zetora 7710 i dopłaca 10 tys. ja mu powiedziałem że wżyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Niektórzy widzę podchodzą do tego, że to co ja mam to najlepsze. Ja dawno odrzuciłem taką filozofię, ale kolega wyżej tkwi w niej w najlepsze. Jest szansa, że Fergusonem pojeździsz 5 lat bez awarii, ale jest ona dużo mniejsza niż w przypadku Zetora. Zetora nie będzie aż tak trudno kupić z 15-hektarowego gospodarstwa od pierwszego właściciela, w dobrym stanie. Koszt remontu czy przestoju w trakcie prac będzie dużo mniejszy. Prędkość jazdy to chyba kolega też nie wie co mówi, bo 7711 na kołach r34( w większości takie miały) leci spokojnie ok. 37 km/h. Kwestia druga to nawet jak kupiony sprzęt okaże się złomem, to zetora sprzedasz 2 tys. taniej i pozbędziesz się go, a MF to już będzie gorzej. Ferguson jest ciągnikiem lepszym pod każdym względem od Zetora, ale niesie za sobą ogromne ryzyko- Zetor to sprzęt dobry, dla gospodarstw 20 hektarowych zupełnie wystarczający(chociaż stosunkowo drogi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Masz rację, zetor nie jest złym ciągnikiem bo są gorsze, ale te ceny używanych to jakiś absurd.... Zdrową 60-tkę kupi się za 12-14tys, cena realna jaką bym zapłacił za zetora 72/7711 to 20tys a 72/7745 25-27tys a nie 40tys czy nawet 55 jak nieraz w ogłoszeniach sobie żądają. Za tyle to chyba by go złożył z nowych części :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

koczas ja nie tkwie z zetora i nie uważam że mój jest najlepszy bo ludzie mają lepsze tylko jak byś czytał poprzednie wypowiedzi to byś zauważył że pisze ŻE TO TYLKO MOJE ZDANIE u nas w okolicy jeszcze sie nie spotkałem żeby ktoś oprabiał zetorem 7711 20 ha (może u ciebie tak jest ale u mnie jeszcze nie widziałem) ale jak jest szansa to nie rozumiem po co przesiadać się z c-360 do zetora np.7711 nie mówie że to najgorszy traktor bo on ma też zalety ja tak uważam bo mi MF przydaje sam np zadaj sobie pytanie czy chciało by ci się 35km drogi jechać zetorem czy MF napewno byś wybrał MF wiem co mówie bo sam miałem przyjemność orać zetorem 7745 fajna maszyna ale dla mnie MF jest bardziej komfortowy przy zakupie MF np 3050 trzeba uważać na skrzynie bo można sie przejechać ale jak sie trafi dobry to można 10 lat spokojnie przejechać

 

TO JEST MOJE ZDANIE żeby zaraz nie było że drwie z zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mattheoo    0

chłopaki po co tyle kłótni każdy ceni swoje powiem tak jesli kupisz mF czy zetora zrobisz dobrze ponieważ dostęp do czesci jest za równo do jednej jak i drogiej maszyny wiec luzik zetora nie pozwole obrarzac bo mam 7211 i jestem już po 8000mtg i idę bez większych awari jestem bardzo zadowolony ale massey fergusony to też dobre maszyny szybkie ostrzędne wszystko zalezy na co się trafi w jakim stanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LostHeaven    12

Wiadomo kazdy chwali co sam ma, wszystkie wymienione tutaj Ciagniki maja jakies plusy i minusy, sam nie mowie ze ferdek jest idealny, lepiej zamiast tego jak kazdy chwali swoj sprzet wymienic jego minusy wtedy lepiej mozna ocenic maszyne, bo takie klotnie jeden przez drugiego nic nie wnioskuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie am sie co oszukiwac, zetor nie byl i dalej nie jest jakims cudem techniki, moze jest mniej awaryjny od ursusa, ale jego cena odstrasza

oplaca sie kupic 7211 za 30-35 tys. gdy mamy taki wybor zachodnich ciagnikow z 4x4, komfort o wiele lepszy a i spalanie nizsze

kolejny raz argument tanich czesci <_< , tylko jaka jest ich jakosc :blink:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez Bartek2997
      Witam
      Jakis czas temu wymieniłem olej W skrzyni biegów w swoim 3060 wraz z filtrtem i po wymianie zaczął sie problem,mianowicie jak traktor się nagrzeje czyli mniej więcej po 15 minutach, pojawia się wycie/hałas z okolic pokrywy pompy oleju. Filtr oleju to jakiś zamiennik od samochodu ciężarowego i jest 2x większy niż orginał,ale wcześniej był założony taki sam i było ok. Wcześniej był zalany olejem Agrol ale poczytałem trochę i kupiłem Shell Spirax S4 TXM. Podnośnik i cała hydraulika działa normalnie.
      Czy ktośmiał podobny problem?
      Od czego można by zacząć sprawdzac?
    • Przez Bartek2997
      Witam
      Mam możliwość kupna opon r34 18.4 50% bieżnika. Mam ciągnik MF 3060 z przednim napędem i z przodu mam nowe opony 13.6 r24 a  z tyłu są 16.9 r34. 
      Czy opony 18.4 będą zgrywały się z przednim napędem?
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj