Zaloguj się, aby obserwować  
Bomba41

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś

Polecane posty

Bomba41    0

Witajcie, nie dawno znajomy dostał w spadku gospodarstwo i zamierza je prowadzić, ale nie ma ciągnika i podstawowego sprzętu, sprzęt później, wspólni ustaliliśmy że potrzebuje ciągnika mniej więcej 80KM, w miare komfortowego, z napędem 4x4, ale dysponuje ograniczonym budżetem bo musi wszystko kupić, na ciągnik przeznaczone 30 do 40 tysięcy, ale wiadomo im mniej tym lepiej. Będzie to jak narazie jego jedyny ciągnik w gospodarstwie więc dobrze by było jakby był w miarę uniwersalny, jest to dość pilne więc pośpiech wskazany :rolleyes:

Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja bym postawił na coś popularnego, żeby wrazie co nie zginąl w cenach częsci, a więc na początek na pewno nie zachodnie używki. Nie napisałeś jaki areał ma kolega, ale myśle że najbardziej uniwersalny byłby Zetor 7245 lub 7745 bo i do pługa i do bron jak najbardziej się nadaje. Może jeszcze Mtz, ale Zetor chyba bardziej uniwersalny (zwrotniejszy, płynniej działający podnośnik) z drugiej strony Mtz nieco mniejsze spalanie no i za te pieniądze dużo młodszy. W Ursusy typu 914 lub 1014 też bym sie raczej nie bawił, ze względu na to że także będzie to mało uniwersalny ciągnik jeśli chodzi o lekkie prace.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

Sam mam zetora 5320 jako jedyny ciągnik, sam jemu proponowałem zetora, ale on chce rozważyć różne propozycje, areału jakieś 18ha, ale ziemia 2/3 klasa (czarnoziemy :)) także silny ciągnik będzie potrzebny żeby się w miare szybko obrobić, co do części to nie daleko (50km) jest sklep z częściami do silników perkinsa, MF i fendtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To niech się zastanowi czy chce młodszego z mniejszą liczbą godzin typu ursus zetor mtz czy coś troche starszego ale już z dużo większą liczbą godzin typu fendt jd, mf i renault będą po środku B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Kolego silnik to jest pikuś do naprawienia, bo zazwyczaj w zachodnich siedzi Deutz, Perkins lub JD. Do tego już częsci są dośc dobrze dostępne, a na rynku można dostać sporo dobrej jakości zamiennikow.. Problem zaczyna sie jak padnie skrzynia. Mój znajomy na nieco większy areał bo ok 25ha kupil JD 3050 dal za niego 40 tys. pracował prawie 4 lata bez problemu, aż zaczęła siadac skrzynia i hydraulika. Generalny remont skrzyni i hydrauliki wyniósł go bagatela 35tys. bez robocizny, bo naprawiany we własnym zakresie. Dla porownania cała kompletna skrzynia do Mtz-ta kosztuje 5 tys., podejrzewam że w Zetorze zmieściłby się w max 10tys. Trzeba brac takie rzeczy pod uwage, bo jakby nie było to zachodni ciągnik w tych pieniądzach, bedzie mial przepracowane grubo ponad 10tys mth i remont będzie konieczny w niedługim czasie, nie mowie ze zawsze bo można trafić coś dobrego, ale tak jest zazwyczaj.

 

P.S. częsci do starszych zachodnich modeli nie zawsze są dostępne od ręki, a jak wspomiałeś ma to byc główny ciągnik

Edytowano przez zbigi123

 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Właśnie z tymi mtz-ami nie złe ceny, znajomym coś w skrzyni nawaliło nie wielkiego to pojechali na białoruś i przywieźli kompletną skrzynię nową za grosze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

ja polecam MF 3060, 3065, 3070 to są bardzo dobre ciągniki, ekonomiczne i mało awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Ursus 904/1014

MF 3060/3080

Mtz 82

Zetor 7745 ( Jest trochę lekki, ale ujdzie ;d )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

otóż tak, jak już mówiłem przydało by się z 80 KM, ew. troche mniej, ale cena 40 tysięcy to jest absolutne maximum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf6150    0

ja mu polecam mf 3060 lib 3065 mają 80-85 km to sa naprawdę dobre ciągniki wiadomio przy kupnie trzeba dobrze sprawdzać pojeździć troche i posłuchać czy nic niestuka nie puka i napewno będzie zadowolony ja sam amam mf ale juz nowszego 6150 i jestem z niego jak najbardziej zadowolony także powiedz mu niech szuka mf serię 3060 kupi poniżej 40 tyż i czasami mozna trafić na wersję z turem mój sąsuia kupił 3060 Z turem to dał 37 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

DF, mtz, zetor, w ostatnim mi jedynie spalanie nie pasuje ale da sie przeżyć, komfort większy od mtz ma na pewno. DF robi na mnie ogromne wrażenie pod względem mocy, uciągu, komfortu pracy no i awaryjności, jak dla mnie to chyba najlepsze kupno


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

chyba najlepiej zetor 7745 lub 7245 sprawdzony wygodny porzadny przedni naped i wydajne wspomaganie no i w czesciach cie nie zezre

Edytowano przez kojot629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0
yahooo777    1285

Co do napędu w mtz problemy dzieją się dopiero jak tura dostanie, co do wspomaganie, nie ma sie tam czego uczepić, jeżeli mi fabrycznie zakładany orbitrol to działa bez problemów, ruski jedynie co ciekną, nasz nie sączył nic do tego roku, trzy lata z turem pochodził i wyszły tego efekty. A części niestety ale ma najtańsze


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

ten z trzeciego linka calkiem niezly. kurde, chciabym mtz-a nawet w tej sportowej kabinie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Z tym przodem to przesadzacie, ja na swoim mam tura od 10lat i nic się nie dzieje. Z cieknięciem fakt, ale i na to jest rada, potrzeba kilkaset zł niestety, ale da sie zrobić samemu. Wywalamy wszystkie rurki i pod wymiar zakuwamy węże, dajemy pod to dobre uszczelniacze i spokój na dłuuugo. Prawda jest taka, że z każdego z czasem leci, tylko rusek ma calą hydraulike na zewnątrz i to się rzuca w oczy. Dajmy na to w takim zetorze nie zobaczysz przecieku bo wszystko żaguje z powrotem do skrzyni.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

no wlasnie z tym przodem to roznie pisza - jedni ze jest bardziej do ozdoby bo wiecej sie sypie niz ciagnie, a drudzy tury zakladaja i daja rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

wybraliśmy następujące typy (ja cały czas obstawiam Zetora, bo sam mam i nie mam do niego absolutnie zadnych zastrzeżeń, ale jak mówiłem, znajomy mówił, że warto też obejrzeć coś innego.

1. Zetor 7745.

2. MTZ 82

3. MF 3060 (?)

4. DF, tylko jaki? możecie podać modele? czy chłodzenie powietrzem nie sprawia problemów i nie "szumi" za mocno?

5. Do stawki dołączył Farmtrac 675DT, ciągnik ma 1700mth jest od pierwszego właściciela, jest zniszczony z zewnątrz i ma zbite lewe drzwi, pracował z turem na składzie kamienia i troche na budowach, dlatego jest zniszczony, ale nie pracował w polu, ma nawet podobno zdjęte ramiona, które w ogóle nie były używane, a koleś jej dodaje, ceni go sobie 41 tysięcy bez tura warto w to wchodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3
rafalkom555    13

Z turem na składzie kamienia i na budowach? hym, toż on jeszcze bardziej dostał w d*pę niż by pracował w polu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

tak, służył do załadunku kamienia na ciężarówki, jakiegoś rozpychania i rozsuwania gruzu piachu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez Bartek2997
      Witam
      Jakis czas temu wymieniłem olej W skrzyni biegów w swoim 3060 wraz z filtrtem i po wymianie zaczął sie problem,mianowicie jak traktor się nagrzeje czyli mniej więcej po 15 minutach, pojawia się wycie/hałas z okolic pokrywy pompy oleju. Filtr oleju to jakiś zamiennik od samochodu ciężarowego i jest 2x większy niż orginał,ale wcześniej był założony taki sam i było ok. Wcześniej był zalany olejem Agrol ale poczytałem trochę i kupiłem Shell Spirax S4 TXM. Podnośnik i cała hydraulika działa normalnie.
      Czy ktośmiał podobny problem?
      Od czego można by zacząć sprawdzac?
    • Przez Bartek2997
      Witam
      Mam możliwość kupna opon r34 18.4 50% bieżnika. Mam ciągnik MF 3060 z przednim napędem i z przodu mam nowe opony 13.6 r24 a  z tyłu są 16.9 r34. 
      Czy opony 18.4 będą zgrywały się z przednim napędem?
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj