Skocz do zawartości
jarekvip99

Zakup 20 ha na kredyt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

gosciu506    22

bo 30kwietnia wchodzi nowa ustawa naszego wspaniałego rzadu wiec bedzie gorzej sprzedac ziemie a jak zaczał sie szum medialny o tej ustawie to zaraz na wiosce sie wysypało tyle sprzedajacych a kupujacych nie było i w przeciagu miesiaca staniało  10tys

farmerss34    9

sam się teraz zastanawiam nad kupnem 10 ha po 24 tys/ha przy obecnie uprawianych 40 ha  ,czy dam radę spłacać,  ziemia ogólnie  średnia  od kl.4-6

songo    871

za 5-6 klasę to można dać max 15tys, przecież tam nic nie rośnie, jak to ma na siebie zarobić.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mati171892    7

Czy dasz rade splacic powinienes zadecydowac sam . Policz sobie koszty i zyski a nie radz sie kogos bo nie sztuka kupic bo ci tak ktos doradzi ,bo nikt w twoim portfelu nie siedzi a doradzic mozna wszystko. Ja mam 100 ha i ciezko w roku kupic 3 ha a co dopiero 10. Takze sie dobrze zastanow

farmerss34    9

5-6kl jest ok. 2,5 ha  reszta 4 glina , u siebie też tak mam  pod lasem 5-6  , co drugi rok  dajemy kyrzaka na ściółce i idzie wyciągnąć 5 ton/ha pszenżyta , także raczej  się zdecyduje i   zboże idzie do DE

songo    871

glina też nie jest taka sama, bo uprawa jej i orka to większe zużycie maszyn i paliwa, a czasami jak się źle trafi to bez brony aktywnej się nie uprawi.

lukasz0920    26

Jak słyszę, 20-30tys za ha to aż śmieszne pieniądze, u mnie ziemia chodzi po 70-100tys/ha, a dzierżawa po 2.5tys /ha

zetorki12    1994

Kiedy to właśnie ceny z Twoich stron są śmieszne , bo sztucznie zawyżone . Weź kartkę i długopis i policz z których cen można się śmiać B) .

farmerss34    9

songo - glina chyba lepsza od piasku? ogólnie ziemia taka sama  jak  na moich polach które mam  400 m od tej działki

karolbiegan - właśnie chcę zainwestować w nieruchomość

lukasz0920 - zgodzę się z  zetorki12

karol19920    12

Jak słyszę, 20-30tys za ha to aż śmieszne pieniądze, u mnie ziemia chodzi po 70-100tys/ha, a dzierżawa po 2.5tys /ha

No chyba trochę przesadziłeś kolego. Czym i kiedy jest ktoś w stanie odrobić 100 tysi z 1 hektara. Dla mnie cena kompletnie z kosmosu...

Rafalr2    0

100k za hektar nie róbcie już cyrków to tak naprawdę 3 pokolenia musiało by to robić na tą ziemię i to przy optymistycznych warunkach i cenach .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nikt nie robi żadnych cyrków, takie są ceny w wielkopolsce i nikt nic na to nie poradzi.

Kamil1996    17

U nas też takie ceny są niestety i coś czuję że takie zostaną bo jest głód ziemi i nawet jak ktoś chce sprzedać za 70 i wieść się rozniesie to zaczyna się licytacja i kończy wyżej...

patryk741    25

za taką cenę kupował bym bez zastanowienia ... u mnie w Wielkopolsce okolice Poznania to cena od 70 do 100 tysięcy za hektar A dzierżawa to ok 2500 zl zależy ... ciężkie życie i ja nie wiem jak ludzie to kupują albo biorą w dzierżawę potrafią wyjść na plus ... :)

Marco82    34

potwierdzam małopolska to samo od 50-60 do nawet 100k za ha. jak chcesz działkę pod dom to 10 arów za 200k nawet są 20 km od krakowa i luudzie to kupują z rozmachem,..Dzieżawa 2,5 to jeżeli dopłata zostaje u właściciiela a jak na umowe około 4-5 tyś/ha. 1 i 2 klasa czasam 3

Ecopiotr    105

Jakże chciałbym mieć takie ceny u siebie...

UWAGA!!! Sprzedam 80 ha po 35 000 zł/ha ł. Tanio jak barszcz! Kl. IV, V.

Jeden warunek, wszystko, albo nic.

Kto ma wolne 3 000 000 PLN (lub taką zdolność kredytową) zapraszam na PW. 

Zastrzegam, że nie będę warował przy telefonie/forum.

jarekvip99    4

Jakbym miał wydać 100 tys ma hektar ziemi to chyba bym musiał mieć ładnie w głowie kiedy komu to się spłaci? Kupują po to żeby sąsiad czasami nie miał więcej. Bym wolał w średnim mieście kupić mieszkanie za 200 tys i wynająć niż kupić 2 ha ziemi. W rok z tych dwóch ha wyciągnięsz pewnie w sumie 5 tys ma czysto a z wynajmu mieszkania 3 pokojowego około 1 tys na miesiąc na czysto wiec zarobek jeszcze raz taki ponad a pracy zero

maniek20    71

hahaha a ja kupuje po 22 tys ha średnio a jak ktoś chce 30 i w góre to mowie pa i to nie 4.5.6 klasy tylko 1.2.3.4

rocknrollnik    33

a ktoś się dziwił parę stron wcześniej jak napisałem ,że to trzeba odrabiać ok 50 lat.dla mnie śmieszne to te 70- 120 tys/ha.co na tym polu hodować by na swoje wyjść?Ktoś powie ,że krowy mleczne, ale chyba taniej kupić gotowe bele czy kuku niż tak się zobowiązać na pół wieku.zwłaszcza na kredyt.

songo    871

jak masz krowy w ilości 100szt+ to Ci stać na wszystko, co najmniej tak zauważyłem w moim regionie :)

eskord    0

Też to zauważyłem, ale zanim dojdziesz do tego limitu, to jednak trzeba trochę pracy i kapitału włożyć - nie ma to tamto.

Zauważyłem też pewien trend, że małe gospodarstwa powoli łączą się w duże. W latach 90' było z tym bardzo źle. Każdy po 10, 15ha - i jak produkcja miała się komukolwiek opłacać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez keeway
      Witam czy oplacalne jest 3 ha jesli tak to ma co sie nastawić.
    • Przez lukowiag
      Witam, pogoda nas nie rozpieszczała.Tak więc mamy 15 maja a około 2 ha nie obsiane. Prognozy są optymistyczne i są szanse że do końca tygodnia (20 maja) będę mógł wjechać siewnikiem, tylko czy jest jeszcze sens? Dodam że w grę wchodzi TYLKO OWIES więc proszę nie piszcie o jęczmieniu, kukurydzy czy innych zbożach.

Jeżeli na owies jest za późno, to co proponujecie zasiać, tylko po to by zaorać na jesień i użyźnić glebę?
    • Przez emilko
      W moim regionie wiele osób w bieżącym roku nie zebrało plonów z pól. Sam zostawiłem 10ha pszenicy, której nie udało się pokosić. Pod koniec października pogodziłem się ze stratą i zacząłem planowanie  najbliższej przyszłości tego kawałka. Mimo wielokrotnych prób nie udało mi się stalerzować  tej pszenicy - efekt był zawsze ten sam - ciągnik się topił. Ostatnio nawet nie ujechałem 5m i musiałem po szwagra z koparką dzwonić. Pytanie do doświadczonych - czy  przy około -2 stopni można wjechać w pole z talerzówką bez ryzyka uszkodzenia sprzętu  oraz kolejnego utopienia ciągnika, czy to ma sens? Dodam, że na wiosnę szansę na uprawę tego pola zmaleją do zera.
    • Przez jarekvip99
      Mam okazje wziac w dzierzawe 15 ka ziemii glownie klasa 3. Wzamian musialby oddawac doplaty ale placenie podatku spolki wodnej itp mnie nie obchodzi. Czy oplaca sie? ile z kazdego hektara mogloby zostac siejac 6 ha rzepaku, 6 ha pszenicy i 3 ha buraku. wszystko na sprzedaz nic pod krowy by nie szlo
    • Przez DariuszMak
      Szukam jakiegoś oprysku na chwasty jednoliścienne w prosie.