jarekvip99

Zakup 20 ha na kredyt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gosciu506    196

bo 30kwietnia wchodzi nowa ustawa naszego wspaniałego rzadu wiec bedzie gorzej sprzedac ziemie a jak zaczał sie szum medialny o tej ustawie to zaraz na wiosce sie wysypało tyle sprzedajacych a kupujacych nie było i w przeciagu miesiaca staniało  10tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

sam się teraz zastanawiam nad kupnem 10 ha po 24 tys/ha przy obecnie uprawianych 40 ha  ,czy dam radę spłacać,  ziemia ogólnie  średnia  od kl.4-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za 5-6 klasę to można dać max 15tys, przecież tam nic nie rośnie, jak to ma na siebie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

Czy dasz rade splacic powinienes zadecydowac sam . Policz sobie koszty i zyski a nie radz sie kogos bo nie sztuka kupic bo ci tak ktos doradzi ,bo nikt w twoim portfelu nie siedzi a doradzic mozna wszystko. Ja mam 100 ha i ciezko w roku kupic 3 ha a co dopiero 10. Takze sie dobrze zastanow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

5-6kl jest ok. 2,5 ha  reszta 4 glina , u siebie też tak mam  pod lasem 5-6  , co drugi rok  dajemy kyrzaka na ściółce i idzie wyciągnąć 5 ton/ha pszenżyta , także raczej  się zdecyduje i   zboże idzie do DE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

glina też nie jest taka sama, bo uprawa jej i orka to większe zużycie maszyn i paliwa, a czasami jak się źle trafi to bez brony aktywnej się nie uprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Jak słyszę, 20-30tys za ha to aż śmieszne pieniądze, u mnie ziemia chodzi po 70-100tys/ha, a dzierżawa po 2.5tys /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy to właśnie ceny z Twoich stron są śmieszne , bo sztucznie zawyżone . Weź kartkę i długopis i policz z których cen można się śmiać B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

songo - glina chyba lepsza od piasku? ogólnie ziemia taka sama  jak  na moich polach które mam  400 m od tej działki

 

karolbiegan - właśnie chcę zainwestować w nieruchomość

 

lukasz0920 - zgodzę się z  zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Jak słyszę, 20-30tys za ha to aż śmieszne pieniądze, u mnie ziemia chodzi po 70-100tys/ha, a dzierżawa po 2.5tys /ha

 

No chyba trochę przesadziłeś kolego. Czym i kiedy jest ktoś w stanie odrobić 100 tysi z 1 hektara. Dla mnie cena kompletnie z kosmosu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

100k za hektar nie róbcie już cyrków to tak naprawdę 3 pokolenia musiało by to robić na tą ziemię i to przy optymistycznych warunkach i cenach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nikt nie robi żadnych cyrków, takie są ceny w wielkopolsce i nikt nic na to nie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

U nas też takie ceny są niestety i coś czuję że takie zostaną bo jest głód ziemi i nawet jak ktoś chce sprzedać za 70 i wieść się rozniesie to zaczyna się licytacja i kończy wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

za taką cenę kupował bym bez zastanowienia ... u mnie w Wielkopolsce okolice Poznania to cena od 70 do 100 tysięcy za hektar A dzierżawa to ok 2500 zl zależy ... ciężkie życie i ja nie wiem jak ludzie to kupują albo biorą w dzierżawę potrafią wyjść na plus ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

potwierdzam małopolska to samo od 50-60 do nawet 100k za ha. jak chcesz działkę pod dom to 10 arów za 200k nawet są 20 km od krakowa i luudzie to kupują z rozmachem,..Dzieżawa 2,5 to jeżeli dopłata zostaje u właściciiela a jak na umowe około 4-5 tyś/ha. 1 i 2 klasa czasam 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Jakże chciałbym mieć takie ceny u siebie...

 

UWAGA!!! Sprzedam 80 ha po 35 000 zł/ha ł. Tanio jak barszcz! Kl. IV, V.

Jeden warunek, wszystko, albo nic.

Kto ma wolne 3 000 000 PLN (lub taką zdolność kredytową) zapraszam na PW. 

Zastrzegam, że nie będę warował przy telefonie/forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Jakbym miał wydać 100 tys ma hektar ziemi to chyba bym musiał mieć ładnie w głowie kiedy komu to się spłaci? Kupują po to żeby sąsiad czasami nie miał więcej. Bym wolał w średnim mieście kupić mieszkanie za 200 tys i wynająć niż kupić 2 ha ziemi. W rok z tych dwóch ha wyciągnięsz pewnie w sumie 5 tys ma czysto a z wynajmu mieszkania 3 pokojowego około 1 tys na miesiąc na czysto wiec zarobek jeszcze raz taki ponad a pracy zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hahaha a ja kupuje po 22 tys ha średnio a jak ktoś chce 30 i w góre to mowie pa i to nie 4.5.6 klasy tylko 1.2.3.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

Jak słyszę, 20-30tys za ha to aż śmieszne pieniądze, u mnie ziemia chodzi po 70-100tys/ha, a dzierżawa po 2.5tys /ha

a ktoś się dziwił parę stron wcześniej jak napisałem ,że to trzeba odrabiać ok 50 lat.dla mnie śmieszne to te 70- 120 tys/ha.co na tym polu hodować by na swoje wyjść?Ktoś powie ,że krowy mleczne, ale chyba taniej kupić gotowe bele czy kuku niż tak się zobowiązać na pół wieku.zwłaszcza na kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak masz krowy w ilości 100szt+ to Ci stać na wszystko, co najmniej tak zauważyłem w moim regionie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Jakże chciałbym mieć takie ceny u siebie...

 

UWAGA!!! Sprzedam 80 ha po 35 000 zł/ha ł. Tanio jak barszcz! Kl. IV, V.

Jeden warunek, wszystko, albo nic.

Kto ma wolne 3 000 000 PLN (lub taką zdolność kredytową) zapraszam na PW. 

Zastrzegam, że nie będę warował przy telefonie/forum.

 

jak tam juz sprzedałes wszystko ?  :D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj