Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
audi80b4

oddzielny zbiornik ukł. kierowniczego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
audi80b4    1

w moim belarusie pompa od układu kierowniczego bierze olej z hydrauliki traktora mam tam olej hydrauliczny hl-46 a jak wiadomo jak puści uszczelniacz na pompie ten olej pójdzie do silnika nie myślał ktoś o założeniu odzielnego zbiorniczka tak jak to jest w belarusie xxx.3

jakiś zbiorniczek koło 10 litrów z dołu zasilanie do pompy z góry powrót z orbitrola przez filtr i chyba tyle filozofi a zbiornik zalany olejem taki samym jak jest w silniku

i znikł by problem ze olej hydrauliczny dostanie się do silnika

co o tym myślicie?

Kulik    2

Nom oddzielny zbiorniczek na olej do układu kierowniczego dobra rzecz,bo mam w nim olej silnikowy jakby puscił symeryng na pompie(mtz 952.3)i nic się nie stanie z silnikiem

moscich    4

a ja mam w zbiorniku hydrauliki taki sam olej jak w silniku i wszystko działa bez osobnego zbiorniczka

Wiadomość z agroFakt.pl

audi80b4    1

osobiście myślałem nad zbiornikiem takim od centralnego (zbiorniczek wyrównawczy) 10L i zamontować go z lewej strony jak się wsiada na ramie tak samo jak zbiornik od powietrza tylko z drugiej strony a reszta to tylko zaślepić zasilanie od głównego zbiornika zrobić z nowego zasilanie do pompy i powrót z orbitrola dać do tego nowego zbiornika przez jakiś filtr oczywiście i chyba tyle by było

seweryn20    575

Większość ciągników pompe wspomagania ma napędzaną od rozrządu i w żadnym nie ma oleju silnikowego a zagrożenie że wleci do silnika jest. To jedno. A druga sprawa to nawet jeśli sie dostanie do miski i tak nic nie będzie silnikowi. Jedno i drugie to olej. Do miski wchodzi ok 15 litrów silnikowego. Ile musi się wlać hydraulicznego żeby znacząco zmienić jego właściwości.... 5, 10 litrów? taki ubytek zauważysz w zbiorniku a i przyrost spokojnie w silniku. W zupełnosci wystarczy kontrolować poziom płynów. Nie bez powodu jest to zalecane przed każdym uruchomieniem silnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować