Skocz do zawartości
damianus2222

Odmiany owsa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    66

To wszystko zależy od nawożenia i warunków glebowych proste, u mnie np. Bingo sie nie sprawdza, Krezus od 2008 rządzi, w tamtym roku dostąłem próbke 30kg Poseydonu i teraz tylko nim bede siał, chociaż Aro nie ma go pokazanego do siewu na podlasiu,

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

a1fe26c2    36
Napisano (edytowany)

SU też nie wykazuje posiadania takiej odmiany. Mają odmianę Poseidon. Pisanie na forum wymaga pewnego wysiłku - to nie jest twój notatnik i każdy ma wgląd w wypowiedzi. Pisanie z błędami na forum publicznym nie uchodzi...

Ciekawostka, bo COBORU w LZO nie proponuje żadnego owsa dla woj. Lubelskiego.

Edytowano przez a1fe26c2

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Wiadomość z agroFakt.pl

kobra89    66

Właśnie ta odmiana, przejęzyczyłem się przepraszam Poseidon ;)

a1fe26c2    36

Ciekawy jest też fakt, że odmiany Saaten Union sieje się w małych ilościach. Przykładowo dostępne informacje na stronach ODR wskazują na konieczność siewu owsa w ilości 500 - 600 ziaren na m2, zaś na stronie SU (Saaten Union) proponowana obsada to 300 - 400 ziaren na m2.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

kobra89    66

Ty lepiej ODR nie porównuj wystarczy poletka w Szepietowie jak mieli w tym roku dopatrzone masakra

aro1975    116

To wszystko zależy od nawożenia i warunków glebowych proste, u mnie np. Bingo sie nie sprawdza, Krezus od 2008 rządzi, w tamtym roku dostąłem próbke 30kg Poseydonu i teraz tylko nim bede siał, chociaż Aro nie ma go pokazanego do siewu na podlasiu,

nie o to chodziło. pisałem o tym że w lubelskim nikt go nie rozprowadza i podałem link do strony SU

soltys48    489

a sialiście deresza??

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

kobra89    66

nie o to chodziło. pisałem o tym że w lubelskim nikt go nie rozprowadza i podałem link do strony SU

Dzwon do przedstawiciela SU i łaski Ci nie zrobi jak przyjedzie i przyjmie zamówienie.

aro1975    116

zamówiłem własnie 5 ton (moja 1t, kolegi 4t) w hodowli malopolskiej cena 1600 netto/tona

damian315    3

Czy watro zasiać owies czarny czy plonuje on lepiej od tradycyjnego byłby zasiany na V-VI klasie. Miał ktoś z nim doczynienia?

damian315    3

Ale czytałem trochę charakterystykę i piszą że wychodzi lepiej  na gorszych glebach. Ale chciałbym żeby ktos się wypowiedział kto już go miał i czy faktycznie tak jest.

Owies brałbym z centrali nasiennej i zastanawiam się czy warto zaryzykować.

Roki212    86

A czy ten czarny owies tak samo skupują jak odmiany żółto ziarniste? Nie kręcą nosem ?

kobra89    66

Tylko na pasze dla koni to idzie, wiecej nigdzie

ogar118    62

Jak gdzieś byś miał jakiegoś hodowcę gęsi to myślę że spokojnie by to kupił...

Roki212    86

Kupi abo i nie, lepiej posiać odmianę żółto ziarnistą i wtedy nie ma problemu ze zbytem. Chyba że ktoś ma dogadane że na pewno taki sprzeda to co innego

ogar118    62

Jak cena owsa i jego podaż będzie tak jak w tym roku to kupi bez problemu, tym bardziej że w charakterystyce odmiany jest wzmianka o przydatności w żywieniu gęsi właśnie.

lukbold    437

Jakoś u mnie ferma 10tys gęsi owsa już nie chce, zmienili system i w nosie mają tak niskowartościowe ziarno... za to koniarze biorą tonami :D

ogar118    62

Zastanawia mnie na jaki system zmienili? Możesz uściślić? U mnie 40 lat gęsi są hodowane i chyba coś o tym wiem i nie wyobrażam sobie hodowli tego gatunku bez owsa, ale może czegoś się nauczę. Sama nazwa wskazuje czym się je karmi (Gęś owsiana).  

lukbold    437

jęczmień pszenica mączka ze krwi z tego co pamiętam... każdy ma swoich doradców a całe lata brali owies

ahten    13

Wszystko przesz to, ze w tym roku, cena owsa zbliza sie, a gdzniegdzie juz nawet przeskoczyla ceny pszenicy.

Bartek72511    41

Panowie na bardzo słabe i zakwaszone stanowiska co się lepiej sprawdzi? bingo czy breton ? Niestety tylko taki wybór u lokalnych sprzedawców.

ogar118    62

To nie temat o gęsi ale dla mnie takie działanie to pomyłka może i gęsi wyrosną po 7 z dużym hakiem ale tuszka nie będzie taka jak po owsie. i jednak cena pszenicy i jęczmienia w normalnym roku jest trochę wyższa od ceny owsa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jasiu12512
      co sądzicie o zrobieniu kiszonki teraz w czerwcu z poległego owsa
    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez piotrjako
      jak w temacie jakich herbicydów używacie w owsie, kilka razy stosowałem granstar ale on mi go przypalał w tym roku będę chciał zastosować chwastox turbo co Wy na to??
    • Przez hary884
      witam,jaki płodozmian stosujecie w zbożach;nie interesuje mnie teoria tylko praktyka i jaki był efekt w plonach patrzac na kondycje gleby.....proszę o płodozmian tylkon w zbożach bez motylkowych i okopowych.....
      to ca ja wiem;
      owies odchwaszcza pole po jęczmieniu
      po życie owies plon wiekszy o 25 %
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.