damianus2222

Odmiany owsa

Polecane posty

damianus2222    119

Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry :)

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

tak ale jak każde inne zboże też ma swoje wymagania :P potrzebuje opinii, od kogoś jak sypał, jak z krzewieniem. Teorie na jego temat przeczytałem teraz chcialbym zasięgnąć opinii od kogoś kto praktykował :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

kiedys mialem odmiane szakal,poszla gnojowka i 200 polifoski maks pod korzen i desszcze wtedy to go wylozylo rowno ale sypnol ladnie.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

ja proponuje ci owies Gniady o brązowym kolorze łuski. Jeśli masz możliwość kupna to go kup. Będziesz zadowolony :)


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ja proponuje ci owies Gniady o brązowym kolorze łuski. Jeśli masz możliwość kupna to go kup. Będziesz zadowolony :)

 

Właśnie chciałem go kupić ale nie mają go ;/ a Ty masz może ?


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry :)

Ja w tamtym roku kupiłem BINGO z centrali,jest to bardzo dobry owies lecz i trzeba mu sypnąć,ja w tym roku spróbuje go skrócić bo jak mu się dosypie to kładzie go mocno.Plonowanie przyzwoite oraz wschody i krzewienie.Ma najmniej procentowego udziału łuski,także na pasze jest najlepszy...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

W tym roku będę siał Gniadego, w centrali nie mieli zaprawianego to bez zaprawiania jest, wcześniej był i bedzie w tym roku Borowiak, tez super sypie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja w zeszłym roku miałem Bingo. Jakoś na kolana mnie nie powalił może dlatego że sporo się wymłodziło i ogólnie sucho bylo. w tym roku mam plan gniadego posiać i troche bingo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Bingo trochę późno i nierównomiernie dojrzewa i dziwnie to wygląda na polu trochę dojrzałego a trochę zielonego,choć to może ze względu na nawożenie azotowe .W tym roku znowu posieje tylko bingo i dopilnuje go, zobaczymy co będzie... ;)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

A panowie po ile jest u was bigo?

gotowy na siew 100 zł ok


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

A co powiecie o odmianie Krezus ktoś siał

Ja w tamtym roku siałem Krezusa,i przy średnim nawożeniu nawet ładnie sypnął,choć ,jeżeli ktoś potrzebuje owsa na paszę to tylko i wyłącznie bingo,którego tylko w tym roku będę siał ...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Bo właśnie mam do wyboru te dwa Bingo i Krezus ;)

Jeżeli wcześnie zasiejesz i go dopilnujesz to będziesz zadowolony z Bingo,ostrożnie z nawożeniem azotem bo później długo dojrzewa.Jak na paszę to chwilowo ten jest najlepszy..


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Tak ogólnie na paszę, sprzedaję dla hodowcy koni, trochę na ospę i dla kurek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam kolegów co polecacie na słabsze ziemie jaką odmianę owsa wiosennego łuskowego.Ziemie zadbane zasobne w próchnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Pszenżyto jare lepsze skoro ziemia zadbana. Umłócisz więcej i lepsza pasza. Ale jeżeli już musisz owies siać to szakal, zuch i kasztan to dobre odmiany. Siał je kuzyn i znajomy, były dobre ale zrezygnowali na rzecz pszenżyta jarego. Po prostu lepiej umłócić 3t a nawet więcej cennego pszenżyta niż 3t owsa, który ma słabą wartość paszową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiesz kolego każdy owies przeznaczony jest głównie na gleby lekkie, przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie posieje na III klasę, utrzymana w kulturze owsa. Owies toleruje gleby słabe ale wymaga dużo wilgoci. Mówisz zasobne w próchnice czyli ile? Bo teoretycznie gleba zasobna w próchnice wilgoć utrzyma długo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca0007    0

milanreal1 masz racje ale owies to zboże które znosi ziemię o pH5,5 raje żeby nie była zasadowa obojętna jet teraz nowa odmiana owsa co schodzi 7 ton z ha ostatnio mój tata był w centrali i gość mu mówił pytałem się też nauczyciela w szkole i mówił ze jet taki ale odmiany nie pamiętam bo nie kupowałem ale znajdziesz najwięcej informacji tu http://www.ihar.edu....boz.php?str=170 to strona instytutu który zajmuje się tym

 

Ziemia to planeta, to co uprawiasz to gleba.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasiej sobie odmianę bingo podobno najplenniejsza odmiana owsa, deklasuje inne odmiany. W tym roku mam zamiar zasiać tę odmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Dzięki koledzy teraz mam przeżyto,Borwo nawet przeżyło dobrze te mrozy na piaskach . Chcę nabyć dobry gatunek owsa aby zasiać na drugi rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1 masz racje ale owies to zboże które znosi ziemię o pH5,5 raje żeby nie była zasadowa obojętna jet teraz nowa odmiana owsa co schodzi 7 ton z ha ostatnio mój tata był w centrali i gość mu mówił pytałem się też nauczyciela w szkole i mówił ze jet taki ale odmiany nie pamiętam bo nie kupowałem ale znajdziesz najwięcej informacji tu http://www.ihar.edu....boz.php?str=170 to strona instytutu który zajmuje się tym

 

Ziemia to planeta, to co uprawiasz to gleba.

No 7 ton to aż nie słyszałem o takim potencjale owsa. Ale to że ma taki potencjał to nie znaczy ze nawozu dasz na 4t a sypnie Ci 7. Owies potrzebuje ok 29kgN na wytworzenie 1 tony ziarna, wiec żeby sypnął te 7t to trzeba dać ponad 200kg N i co chwila latać z antywylegaczem bo po takiej dawce to tam leżało będzie jak po walcu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj