damianus2222

Odmiany owsa

Polecane posty

Niki20    7

Nawigator MTZ 40,63, kiełkowanie 85% 

 

Ile roślin/m2 planujecie obsiać? Mam na myśli Nawigatora :)

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Siał ktość odmiane komfort jak sprawdza się na słabych glegach ?  ja owies sieje około 160-180 kg ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

 

Potrzebuję informacji jaki wybrać owies na 5 klase, ile siać na 1 ha oraz nawożenie. Ma być przeznaczony na sprzedaż do skupu.


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Witam

 

Potrzebuję informacji jaki wybrać owies na 5 klase, ile siać na 1 ha oraz nawożenie. Ma być przeznaczony na sprzedaż do skupu.

. Ja polecam , bingo bardzo dobra , odmiana , miałem go na 6 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

MIałem w tym roku Nawigatora i Bretona, breton lepiej plonował i miał ciut lepszą gęstość, ponadto nawigatora nie udało mi się utzymać w pionie.Obie odmiany zasiane na sąsiednich działkach-odległość od siebie ok 200m, nawożenie i ochrona takie samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Taurus83 napisał:

Ja miałem arden. Na najlepszych kawałkach dał ok 6 ton

Na jakich ziemii u ciebie rósł i jak było z opadami?.U mnie będzie w większości na IV klasie i trochę na V będzie.

Edytowano przez Szczerbatek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Z czarną łuską to jest tylko gniady czy inne jakieś ? Chce trochę spróbować czarnego i bez łuskowego posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685
50 minut temu, szymon09875 napisał:

Z czarną łuską to jest tylko gniady czy inne jakieś ? Chce trochę spróbować czarnego i bez łuskowego posiać

gniady i spotkałem się kiedyś z Gaillette  czy cóś takiego.Sam chciałem siać nawet w Tucholi miałem zamówiony ale chłopaki ze ZŁOTOWSKIEJ mi  to odradzili podobno plon mizerny, nagi siałem ale nie przypadł mi do gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
7 godzin temu, Szczerbatek902 napisał:

Na jakich ziemii u ciebie rósł i jak było z opadami?.U mnie będzie w większości na IV klasie i trochę na V będzie.

Od IVa do Vb. Trochę IIIb glina i raczej ciężkieziemię. Opadów nie brakowało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

RSP Dolnik mial na tym kawalku kolo mnie gniadego pare lat temu to nie nadążali w dwa ciągniki odwozić pamiętam xD kuzyn tez sieje czarny w mieszankach i bardzo dużo slomy jest z niego i plon tyle ze ziemia inna :/

Jak znajdę w promieniu 100 km to posieje parę ha czarnego z ciekawości :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
11 godzin temu, Robroy napisał:

Miał ktoś może odmiane Zuch?

Siałem ją chyba przed 3 lata. Dość wysoka, szeroki liść. Plonuje dobrze. Przy mokrym roku będziesz z niego zadowolony, na suszę źle reaguje (bingo czy paskal lepiej sobie radzą).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, tomekZ058 napisał:

siał może ktoś odm.Romulus ?

w tym roku mam zamiar pierwszy raz zasiać tą odmiane ale cięzko znależć jakies  opinie na jej temat bo to nowość na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj