damianus2222

Odmiany owsa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2244

Jak z gęstością? Owies wypada na glebach 3-5 w przewadze 4 i 5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Gęstości nie znam, bo był dla mnie na pasze siany, ale raczej najgorzej nie było. O dziwo nawet dość sztywna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Miałem Bretona bardzo ładnie wyglądał sypał tez nie źle ale zostawiłem Bingo.  Binga było na zbiorniki więcej ale jak by zważyć to nie koniecznie było by na wagę więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie mam pytanie odnosnie ktora odmiane owsa wybrac BINGO czy NAWIGATOR?? ktory bedzie lepiej plonowal i wiecej wazyl bo wedlug danych to mtz dla bingo wynosi 43,5 a nawigator 41,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

bikt Ci nie odpowie było już pisane,ze nawigator świeży jest .......To tak jakby nowszy BINGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

W ubiegłym sezonie miałem dwie odmiany, bingo brany z centrali oraz canyon brany od sąsiada a siany już któryś raz. Plon jeszcze nie ważony ale wyraźnie na korzyść canyon. Gdybym gdzieś spotkał w kwalifikacie to chętnie bym kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Jaką odmianę polecicie jeśli chodzi o gęstość w stanie zsypnym? Aktualnie sieję grajcara i chcę spróbować coś innego :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Będę szukał którejś z tych odmian :) Jaka norma wysiewu przy siewie terminowym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a sieje ktoś owies bezłuskowy np.odm.Siwek lub Nagus ?

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Kilka lat temu siałem Nagusa, jakoś mi nie spasowała ta odmiana, mało plenna była... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Panowie czy w waszych centralach nasiennych można nabyc jeszcze odmiane owsa Szakal najlepiej by bylo w Wlkp siałem te odmiane kilka lat i sprawdzała sie bardzo dobrze i teraz ponownie chciałbym zasiac, Podajcie namiary jesli spotkaliscie w ofercie wlasnie tą odmiane,pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Niestety masz rację. Na poprzedniej stronie poruszalismy temat tej odmiany. Ja rozumiem, że niektóre tematy mają kilkadziesiąt stron to i czytania zbyt wiele, ale żeby chociaż kilku ostatnich nie przejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

tak śledzę kilka tematów odnośnie uprawy różnych zbóż i wszędzie to samo lenistwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

owies bingo 175zl z centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

tak śledzę kilka tematów odnośnie uprawy różnych zbóż i wszędzie to samo lenistwo

Przestań ręce opadają. 

Jakiem macie mtz przy nawigatorze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rupert    0

Nawigator mtz 46,21g, kiełkowanie 85%

Bingo mtz 44,98, kiełkowanie 95%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj