damianus2222

Odmiany owsa

Polecane posty

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Panowie na bardzo słabe i zakwaszone stanowiska co się lepiej sprawdzi? bingo czy breton ? Niestety tylko taki wybór u lokalnych sprzedawców.

 

Sławko dość dobrze sobie radzi na zakwaszonej glebie. Przy pH ok. 4,5 nie licz jednak na plony dużo wyższe niż 1-2 t/ha.

Ahten, gdzie tak dobrze płacą za owies?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

owies jak plonuje np na 5 klasie i jakei warunki trzeba dac owsu tzn czy trzeba g oposypywac i czym najlepiej i jakie srodki na opryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Szukam odmiany w miarę niskiej, z małm udziałem łuski na gleby 3-6 większość 4-5. 

 

w tym roku miałem odmianę sąsiadową plon super, ale za wysoki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Panowie na bardzo słabe i zakwaszone stanowiska co się lepiej sprawdzi? bingo czy breton ? Niestety tylko taki wybór u lokalnych sprzedawców.

Breton,  w tym roku mialem zasiany swoj material z zeszlego roku i obok Bingo bo dobre opinie wyczytalem i Breton lepeij wygladal i sypal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Bingo ma dobrą gęstość ewentualnie jak byś dostał nawigatora, który toleruje słabsze stanowiska i też ma dobrą gęstość.

 

Co do wysokości wszystkie odmiany są zbliżone +/- 5 cm różnicy. A fakt jest taki, że jak będzie przekropny rok to owies tak czy inaczej bardzo wyrośnie. 

 

Taki przykład bingo niby podają 100-105 cm a w 2013 kiedy było sporo wilgoci łan po wyrzuceniu wiech sięgał mi spokojnie do klatki piersiowej a mam 186 cm wzrostu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

No to właśnie miałem taki w tym roku i 90% skrobałem, tyle że plonem oddał 4.8t/ha. 

Ok Bingo, Nawigator,  Breton.

Zeus? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Breton,  w tym roku mialem zasiany swoj material z zeszlego roku i obok Bingo bo dobre opinie wyczytalem i Breton lepeij wygladal i sypal

Ale to miałeś ważone czy na oko? Bo owies ciężko się szacuje. 

Parę lat temu kupowałem owies miało być 20 t po załadowaniu i wizycie na wadze okazało się że jest go 10 taki wiór.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

moze gluchy owies miales :-P ?
niebieski worek w czerwone wzdluzne pasy 60kg zyta.
breton 45kg a identycznie nasypany bingo 40-42kg
zboze z V I VI kl. siane obok siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Bingo to stara sprawdzona i wiernie plonująca odmiana a ten Nawigator to nowość a jak nowość to postęp więc powinien być chyba jeszcze lepszy od Bingo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nawigator jest dostępny dopiero od tego roku nie dostaniesz go na rynku wtórnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Tak, w zeszłym roku chciałem go nabyć i dzwoniłem nawet do strzelec odpowiedzieli, że w tym roku będą go dopiero namnażali i za rok będzie w szerszej sprzedaży. Czyli według tego na rynku wtórnym tej odmiany nie powinno być no chyba że ktoś miał jakieś kontakty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Właśnie nie powinno być-koło mnie jest spółdzielnia w której produkują właśnie owies na centralę zawsze był bingo a w zeszłym roku doszedł nawigator i mam już w domu po 70,-/q bez zaprawy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak spółdzielnia która zajmuję się produkcją materiału dostała elitę do namnożenia to spoko mi bardziej chodzi o to że nie dostanie się go od chłopa na rynku albo gdzieś po sąsiedzku. 

 

Mówisz stawiasz na nawigatora w tym roku? Ja chyba zrezygnuję z bingo na rzecz komforta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

sieję nawigatora 1,5 ha i ok 5 bingo

Z binga narazie nie rezygnuję a zobaczymy jak się spisze nawigator......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Miałem 2 lata temu i 3 lata temu. Odmiana dość wczesna . Siew pomiedzy 180 a 200 kg zastosowalem. Nawożenie ok 100 kg N z nawozów sztucznych plus obornik. Brak ochrony fungicydowej. Chwasty pryskane raz chwastoksem a w roku nastepnym czymś na "m" nie pamiętam dokladnie. Ziemia 4b 5 i 6 klasa. 3 lata temu plon około 5 ton. 2 lata temu przypaliło mi go, potem odbił i na koniec wielkie g..no dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj