damianus2222

Odmiany owsa

Polecane posty

kobra89    71

To wszystko zależy od nawożenia i warunków glebowych proste, u mnie np. Bingo sie nie sprawdza, Krezus od 2008 rządzi, w tamtym roku dostąłem próbke 30kg Poseydonu i teraz tylko nim bede siał, chociaż Aro nie ma go pokazanego do siewu na podlasiu,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

SU też nie wykazuje posiadania takiej odmiany. Mają odmianę Poseidon. Pisanie na forum wymaga pewnego wysiłku - to nie jest twój notatnik i każdy ma wgląd w wypowiedzi. Pisanie z błędami na forum publicznym nie uchodzi...

Ciekawostka, bo COBORU w LZO nie proponuje żadnego owsa dla woj. Lubelskiego.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Właśnie ta odmiana, przejęzyczyłem się przepraszam Poseidon ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ciekawy jest też fakt, że odmiany Saaten Union sieje się w małych ilościach. Przykładowo dostępne informacje na stronach ODR wskazują na konieczność siewu owsa w ilości 500 - 600 ziaren na m2, zaś na stronie SU (Saaten Union) proponowana obsada to 300 - 400 ziaren na m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ty lepiej ODR nie porównuj wystarczy poletka w Szepietowie jak mieli w tym roku dopatrzone masakra


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

To wszystko zależy od nawożenia i warunków glebowych proste, u mnie np. Bingo sie nie sprawdza, Krezus od 2008 rządzi, w tamtym roku dostąłem próbke 30kg Poseydonu i teraz tylko nim bede siał, chociaż Aro nie ma go pokazanego do siewu na podlasiu,

 

nie o to chodziło. pisałem o tym że w lubelskim nikt go nie rozprowadza i podałem link do strony SU

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

nie o to chodziło. pisałem o tym że w lubelskim nikt go nie rozprowadza i podałem link do strony SU

 

 

Dzwon do przedstawiciela SU i łaski Ci nie zrobi jak przyjedzie i przyjmie zamówienie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zamówiłem własnie 5 ton (moja 1t, kolegi 4t) w hodowli malopolskiej cena 1600 netto/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Czy watro zasiać owies czarny czy plonuje on lepiej od tradycyjnego byłby zasiany na V-VI klasie. Miał ktoś z nim doczynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Ale czytałem trochę charakterystykę i piszą że wychodzi lepiej  na gorszych glebach. Ale chciałbym żeby ktos się wypowiedział kto już go miał i czy faktycznie tak jest.

Owies brałbym z centrali nasiennej i zastanawiam się czy warto zaryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A czy ten czarny owies tak samo skupują jak odmiany żółto ziarniste? Nie kręcą nosem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tylko na pasze dla koni to idzie, wiecej nigdzie


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak gdzieś byś miał jakiegoś hodowcę gęsi to myślę że spokojnie by to kupił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Kupi abo i nie, lepiej posiać odmianę żółto ziarnistą i wtedy nie ma problemu ze zbytem. Chyba że ktoś ma dogadane że na pewno taki sprzeda to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak cena owsa i jego podaż będzie tak jak w tym roku to kupi bez problemu, tym bardziej że w charakterystyce odmiany jest wzmianka o przydatności w żywieniu gęsi właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jakoś u mnie ferma 10tys gęsi owsa już nie chce, zmienili system i w nosie mają tak niskowartościowe ziarno... za to koniarze biorą tonami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Zastanawia mnie na jaki system zmienili? Możesz uściślić? U mnie 40 lat gęsi są hodowane i chyba coś o tym wiem i nie wyobrażam sobie hodowli tego gatunku bez owsa, ale może czegoś się nauczę. Sama nazwa wskazuje czym się je karmi (Gęś owsiana).  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jęczmień pszenica mączka ze krwi z tego co pamiętam... każdy ma swoich doradców a całe lata brali owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Wszystko przesz to, ze w tym roku, cena owsa zbliza sie, a gdzniegdzie juz nawet przeskoczyla ceny pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie na bardzo słabe i zakwaszone stanowiska co się lepiej sprawdzi? bingo czy breton ? Niestety tylko taki wybór u lokalnych sprzedawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To nie temat o gęsi ale dla mnie takie działanie to pomyłka może i gęsi wyrosną po 7 z dużym hakiem ale tuszka nie będzie taka jak po owsie. i jednak cena pszenicy i jęczmienia w normalnym roku jest trochę wyższa od ceny owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj