Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Majjdann

Zetor 5211 powietrze w odstojniku

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
zetor

Majjdann    92

Cześć mam taki mały problem wymianiłem pompke i odstojnik i wszystko założyłem ciągnika odpala odpowietrzyłem na początku popuściłem rurke która idzie od pompki do filtra paliwa nabrało ciśnienia zakręciłem i napompowałem ropy do odstojnika ino jak odpale to widze bombelki w odstojniku dodam jeszcze że jak pochodził z 10 minut to gasł ale uszczelniłem opaską rurke która idzie od baku do odstojnika i teraz chodzi bezproblemu nie gaśnie tylko widać bombelki w odstojniku. Pomóżcie mi jak to usunać.

jaro    163

A po co usuwać ?-u mnie odkąd pamięcią sięgam były te bąbelki a ciągnik chodzi normalnie.

Majjdann    92

A po co usuwać ?-u mnie odkąd pamięcią sięgam były te bąbelki a ciągnik chodzi normalnie.

Wierz ino jak dodam gazu to one wzrastają kurde boje sie troche bo dziś jak założyłem te części i pojechałem sie przejechać i nagle mi zgas zgłupiałem sam. A często jeżdże wieś dalej i niechce żeby mnie coś podobnego spotkało.

Wiadomość z agroFakt.pl

przemrolnik    13

w 7211 też mam bąbelki od nowości.. Bo on to pompuje i to normalne..

@Majdan, zapowietrzył Ci się z tego powodu, czy normalnie chodzi i pali dobrze a ty sie martwisz tym że to jest?

Majjdann    92

w 7211 też mam bąbelki od nowości.. Bo on to pompuje i to normalne..

@Majdan, zapowietrzył Ci się z tego powodu, czy normalnie chodzi i pali dobrze a ty sie martwisz tym że to jest?

No że są te bombeli czy mają być czy coś jeszcze mam odpowietrzyć kumpel mi mówi że jest ok bo na samym początku z filtra do wtrysków wężykiem ropa mi szła i potem nagle sie bombeli powietrza pojawiały to odpowietrzyłem i jest ok nie ma ich tam tylko w tym odstojniku.

romeooo    2

W moim 5211 w odstojniku jest około 1/4 powietrza wymieniałem uszczelkę i nic nie dało, ale pali i nie zapowietrza się ma siłę więc nic nie szukam.

zetor14    33

Ja jak zgrabiałem siano to właśnie pękł mi ten odstojnik sam z siebie (był brudny w środku i to chyba od tego), Poszedłem do domu założyłem nowy przepompowałem raz, wyssał zgasł i tak kilka razy dotąd aż chodził normalnie i paliwo się zebrało lecz zawsze od kąt pamiętam, to powietrze tam bomblowało. Moim zdaniem jeśli chodzi normalnie, to nie ma się czym przejmować. ;)

paulus841    64

U mnie 5211 i 7340 też bąblują w odstojikiu od nowości. Ten typ tak ma po prosu........

Edytowano przez paulus841

jacus    100

wydaje sie wam, moj ma zawsze pelna szklanke i zadnego powietrza od paru lat nie widzialem, pali od razu bez pompowania, musi gdzies lewe powietrze ciagnac, troche czasu, pieniedzy , podkladek i srub .

Majjdann    92

wydaje sie wam, moj ma zawsze pelna szklanke i zadnego powietrza od paru lat nie widzialem, pali od razu bez pompowania, musi gdzies lewe powietrze ciagnac, troche czasu, pieniedzy , podkladek i srub .

Też tak miałem ino wymieniałem pompke i odstojnik i sie pojawiły ale ciagnik sie nie zapowietrza.

przemrolnik    13

Mam identyczne zjawisko, tak jest w Zetorze od nowości. Nie masz sie czym przejmować kompletnie. :)

Temat do zamknięcia. :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też tak miałem ino wymieniałem pompke i odstojnik i sie pojawiły ale ciagnik sie nie zapowietrza.

Po jakimś czasie same znikną, wszystko jest w porządku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez emtecc
      Zetor 7745 po remoncie góry silnika (tłok, tuleje, pierścienie, robione głowice).  Powodem remontu były popenkane pierścienie na jednym z tłoków. 
      Przed remontem z odmy czuć było, że zbiera się ciśnienie po zatkaniu odmy no i oczywiscie wyganiało olej z racji popękanych pierścieni.
      Po remonice poinformowano mnie, żeby wymienić olej po 50 mth po dotarciu. Docierałem na różnych obrotach (trochę jeździłem, chodził z przyczepą w różnym stopniu załadowaną).
      Zdziwiło mnie, że po 50mth oleju było na MIN na miarce. Rozmawaiłem z mechanikiem i określił, że to normalne bo pierścienie się układają.
      Cały czas kapało z odmy i kapie do teraz, jednak nie odczuwam zbierania się ciśnienia w skrzyni korbowej, tzn nie czuć dmuchania odmą a olej z niej kapie.
      Ostatnio na 3 godz orki do butelki skapało około 300ml oleju.
      Możliwe, że jest coś nie tak z odmą i olej nie ścieka do miski? Nie wiem jak to wygląda, nie rozbierałem nigdy tego?
      Czy pierścienie od początku są do niczego??

Dodam, że ciągnik ma moc.

Dodatkowo między głowicami pojawił się wyciek (chyba płynu) bo rdzewieje

• Przez Mateusz_320
      Panowie ostatnio zawiozłem ciagnik do mechanika czyli w piatek bo na innym temacie pisałem ze strasznie ciezko pali i kopci. Zawory sa ustawione wtryski patrzylismy wczoraj maja 170-175 a ciagnik dalej tak samo. Pompiarz mówił zeby pompy nie ruszac bo moze byc okej z nia. Co radzicie na co patrzec jeszcze? Oleju odziwo nie bierze z odmy nic nie wydostaje sie. Jak odpali to dziwne obroty na poczatku ma tak jakby zaraz chciał zgasnac. Pozdrawiam
    • Przez Mateusz_320
      Panowie mam problem z korbowodami do zetora 5211. Kupiłem wczoraj i dzis zaczałem wazyc i 2 maja 305g a 1 ma 285g czy stanie sie cos tej róznicy 2 deko? Prosze o pomoc 
    • Przez leszczu19901
      Panowie, nie wiem czy to problem, czy nie, ale ostatnio ustawiałem zawory w Zetroze i teraz na jałowych obrotach słychac z obudowy fitra powietrza takie buczenie. Przed ustawieniem zaworów tego buczenia nie było. Dodam, równiez że na 3 cylindrze na zaworze ssącym nie było żadnego luzu.
    • Przez Mateusz_320
      Witam. Mam trudna sparwe ale mianowicie mam zetora 5211 91r 4810mtg i w lecie palił do strzału a teraz przy 5-10 stopniach ma problemy z odpaleniem. Po odpaleniu za 2 3 razem kopci jak szalony ciagle gdy sie przygrzeje to nic ale na zimnym tak ma. Dodam oleju nie bierze zawory były nie dawno ustawione Olej jest równo z maxem. Chce to naprawic przed zima bo w zimie nie ruszy pewnie. Pozdrawiam