Zaloguj się, aby obserwować  
PanJoker

Wysokość ciągnika na wąskich kołach i szerokich.

Polecane posty

PanJoker    4

Odrazu piszę że wiem iż jest temat o wąskich kołach ale nie ma tam odzewu zbyt wielkiego także piszę tutaj. Ponieważ decyzję muszę podjąć jak najszybciej, a najlepiej to już.

 

A wiec posiadam w moim ciągniku koła o rozmiarze 520/70/38 i 480/70/28 o ile dobrze pamiętam w ogóle. Rzecz jest tego typu, mam możliwość kupna wąskich kół do niego o rozmiarze 270/95/48 i 270/95/36.

 

I teraz pytanie moje jest takie czy te koła podołają temu chodzi o udźwig bo ciągnik waży w granicach 6ton i do tego chciałem zaczepić rozsiewacz ok 1,5 tony i ciągał bym nim też opryskiwacz który już zamówiłem tylko jeszcze muszę podać wysokość zaczepu.

 

I w związku z tym mam kolejne pytanie. Czy ciągnik na tych wąskich kołach i tych oryginalnych będzie miał tą samą wysokość czy na wąskich będzie wyższy?? A jezeli tak to o ile?? Bo ja już z tym kompletnie zgłupiałem. Prosił bym o szybką odpowiedź bo jest to pilna sprawa.

 

Aaa i jeszcze jedno... jaki dyszel do opryskiwacza proponujecie?? Górny, dolny czy skrętny?? I dlaczego taka a nie inna odp??

Edytowano przez PanJoker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Dokładnie kolego to przedstawia się tak;przy kołach 38 cali promień całego koła wynosi 84,66 cm

dla koła 48 cali będzie to promień 86,61 cm prosto licząc to wysokość erośnie o 1,95 cm tak że nie zawiele. Jedyny plus tej zmiany że zwezisz ślad z 52 cm do 27 cm . Dyszel proponował bym skrętny to na zawrotach bynajmiej jedzie tym samym śladem co ciągnik, i raczej dolny zawsze osłania krzyżaki wałka przyd owijaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

To różnica w wysokości będzie 2cm tylko? Czy te 10-12? Bo już nie wiem komu mam wierzyć :P Bo na mój rozum też myślałem o 10cm, ale skoro gregc330 tak mówisz to już nie wiem sam :Pale wysokość opony dochodzi bo w jednej jest 95 a w drugiej 70 to skądś ta różnica musi wynikać :) Co do dyszla to ten skrętny jest bardziej podatny na wywroty to mi się nie widzi jakoś, jeżeli była by niewielka różnica właśnie w tej wysokości wziął bym dolny, tylko muszę podać wysokość zaczepu żeby oni mogli zrobić pod tą wys dyszel tak żeby opryskiwacz był w poziomie. A te 270 nie bedą za wąskie do takich ciążarów i ciągnika? Toż to węższe jak w c330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Naprawdę tak ciężko to policzyć? Łatwiej napisać temat na forum i znaleźć jelenia, który to zrobi zamiast samemu się męczyć. W excelu w 2 minuty napisałem formułę do obliczania wysokości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Tak, ciężko bo przecież nie każdy musi umieć tak matematykę jak Pan Mariusz x. Gdybym wiedział jak policzyć to bym nikomu głowy nie zawracał.

 

Dobra to już wiemy że 10-12cm. A jeszcze takie pytanie czy to jest te wąskie koła to jest odpowiedni zamiennik dla tych oryginalnych? Bo jakoś to chyba musi się zgrywać ten przód z tyłem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

PanJocker --> chyba odejmować i mnożyć to potrafisz co?

Poza tym naucz się że fora internetowe to nie jest najlepsze miejsce do zdobywania informacji. Jakiś dzieciak napisał od czapy 10-12cm i już w to wierzysz.

A jeśli chodzi o to czy stosunek kół przednich do tylnych będzie taki sam to: tak a przynajmniej w dopuszczalnej tolerancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Czy to takie proste to nie wiem bo mi wychodziło co innego. Zresztą dzisiaj miałem możliwość zapytania przedstawiciela pewnej firmy która zajmuje się oponami rolniczymi i powiedział że sam nie wie jak to policzyć. Dopiero gdzieś tam gdzieś zadzwonił i po kilkunastu min mu oddzwonili i powiedzieli że to bodajże niecałe 11cm różnicy. Także jakaś prawda w tym jest. Co do zdobywania wiedzy na forach, to tu się zgodzę z Twoją opinią. Jednak czasami ktoś coś napisze mądrego i na temat. I spojrzy na sprawę z innej perspektywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Rozmiar opony i średnicę osadzenia felgi masz podane w calach. przeliczyć na cm i do tego uwzględnić procentową wysokość w stosunku do szerokości i wsio :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Do końca nie odda to wymiaru, bo mimo takich samych wymiarów katalogowych opony różnią się wymiarami i to sporo.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, ciężko bo przecież nie każdy musi umieć tak matematykę jak Pan Mariusz x. Gdybym wiedział jak policzyć to bym nikomu głowy nie zawracał.

 

Dobra to już wiemy że 10-12cm. A jeszcze takie pytanie czy to jest te wąskie koła to jest odpowiedni zamiennik dla tych oryginalnych? Bo jakoś to chyba musi się zgrywać ten przód z tyłem???

Pozdrów tego przedstawiciela, ciągnik na oponach 270/95R48 będzie niższy o niecałe 2 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

kumpel mi mowil ze roznica zalezy od producenta i rodzaju opony, czy radialna czy diagonalna....wiec obliczenia wiele tu nie pomoga

Edytowano przez Daniel1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

post-1758-0-15195400-1329510269_thumb.jpg

 

http://zapodaj.net/a0eefae73a19.jpg.html

 

Wasze sprzeczki zmotywowały mnie do poświęcenia 5 minut czasu i obliczenia za pomocą sprytnego kalkulatora faktycznej różnicy w wysokości i wstawienia wyniku.

Autor tematu zanim zadał takie pytanie, powinien ruszyć głową i zamiast pytać czy prosić o podanie różnicy znaleźć np. taki kalkulator i samemu obliczyć. Nic trudnego, ale niektórzy wolą wyręczyć się kimś innym, bo sami nie potrafią.

Jak widać na załączonym obrazku ciągnik będzie wyższy o niespełna 2 centymetry, oczywiście jak już ktoś wcześniej zauważył, jest to różnica czysto teoretyczna i w praktyce może być trochę inaczej.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj