Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Planuje w niedalekiej przyszłości postawić oborę głęboka ściółkową. Która by miała 4 kojce tak po ok.10 sztuk w jednym. Chciałbym dowiedzieć jaki koszt tej inwestycji i ile trzeba siać kukurydzy na te 40 byczków.Odpowiadającym dziękuje :)

Claass    0

Witam,

Czy jest może ktoś co w ostatnich latach budował oborę na ok 80 sztuk dojnych z halą udojową na rusztach. Jestem ciekaw jaki jest orientacyjny koszt takiego przedsięwzięcia, co polecacie bardziej ruszta czy płytką ściółkę, bo obecnie mam ok 40 szt. na głębokiej i chcę ją przerobić na oborę dla zasuszonych i jałowizny.

Jaaro2010    0

ma ktoś moze projekt obory wolnostanowiskowej na rusztach 120 dojnych + młodzież.

I moze ktoś ma oborę z gotowych prefabrykatów (precon) byłbym wdzieczny za opinie uzytkowników i koszty tych prefabrykatów

Wiadomość z agroFakt.pl

DanielFarmer    105

7 stron tematu tego,wiele innych ale konkretnych info co do kosztów budowy nie ma...Mogliby się wypowiedzieć ludzie co wybudowali obory i napisać wymiary system utrzymania i cenę mniej więcej aby dać jakiś pogląd na sprawę.

• Like 1

eco-e    4

Na takie pytanie nikt Ci nie udzieli zadowalającej odpowiedzi. Ceny takich budynków o podobnych wymiarach mogą się bardzo różnić w zależności od konstrukcji i sposobu budowy. Dodać też trzeba instalacje i wyposażenie. Temat rzeka.

DanielFarmer    105

Wiem że mogą się różnić.Nie zrozumiałeś mnie.Jak ktoś postawił oborę to chyba wie w jakich pieniądzach i jaką?może to napisać a ktoś inny może sobie dopasować do siebie i mieć rozeznanie.Ale nikt nie chce zdradzić nic bo po co :) Bo założenia i kosztorysy to jedno a realizacja to drugie.Ale nikt nie pomoże :)

GRGOJ    18

duzo odpowiedzi nt kosztow i wymiarow, rodzaju materialu i konstrukcji znajdziesz w galerii.

eco-e    4

@DanielFarmer

To jest też sprawa interpretacji co rozumiemy pod pojęciem "obora dla krów": Budynek dla krów? Budynek dla krów + halą udojowa + wszelkie instalacje? Czy może jeszcze dodatkowo układ do składowania gnojowicy?

DanielFarmer    105

Nie chcę żeby mi ktoś napisał ile kosztuje taka jaką wymyślę bo nigdy do końca nie wiadomo ,to jak wróżenie z fusów.Chodzi mi ze jak ktos budował to wie ile kosztowało,wypowiedzi praktyków trzeba typu:wybudowałem oborę na iles tam krów+przychówek ,typ wolnostanowiskowy czy uwiązowy ,na kratach czy zgarniacze,wymiary takie i takie,koszt mniej wiecej tyle i tyle.Robiłem sam czy firma,jaka konstrukcja scian dachu,Wyposażenie można pominąć typu hala czy stacja paszowa bo to zalezy od producenta i wypasu.3 zdania a były pogląd na koszty.

stg    21

Witam jestem młodym rolnikiem, zastanawiam się nad przebudową stodoły-obory. Zewnętrzne wymiary całego budynku to 14x5m. Wymiary zewnętrzne to 6x5m(ściany ok 43cm) klepisko 3x5m i wach 5x5m. Stodoła-obora została wybudowana w 1978 roku z pustaka szlakowego, cegły i desek. Obora i szopa(magazyn nad oborą) są murowane. Stodoła klepisko+wach mają razem 8x5m.. Hoduję pięć byków i myślałem nad rozbudową stodoły na kolejne cztery byki. Starej obory bym nie ruszał, klepisko też bym sobie zostawił(znajduję się tam śrutownik, i maszyny na zimę, chciałbym na miejscu klepiska zbudować oborę na cztery sztuki o wymiarach zewnętrznych 5x5m. Fundamenty są zalane na całości, w wchu nie ma zalanej posadzki, ułatwi to budowę kanału gnojowego. Z jakiego pustaka budować oborę? W planach jest budowa obory, zalanie stopu na niej budowa ścian na spichlerzu(na jeden pustak) i postawienie nowego dachu(stary to eternit) Nowy dach to szkielet z grubszego drzewa kilkanaście na kilkanaście cm łaty w poprzek i bezpośrednio na nie blacha. Materiały takie jak żwir, piach i drzewo z własnego lasu, orientuje się ktoś ile by wziął tartak za przetarcie moich żerdzi na kantówki, łaty i trochę desek tak aby wystarczyło do budowy? Z budową bym sobie sam poradził(ja i pomoc rodziny). Mam plany budowy z 1978 roku, wystarczy zgłoszenie przebudowy z załączonym planem budowy, fundamenty są z 1978. Z jakich materiałów zbudować ściany i jakiej grubości strop, jaki może być koszt budowy(tak orientacyjnie) i czy opłaca się na cztery sztuki?

Dzięki wszystkim za pomoc i życzę miłego wieczoru ;)

Edytowano przez stg

eco-e    4

@DanielFarmer

Może Ci to pomoże. Koszt samej obory bez instalacji i wyposażenia za 1m2 500-600zł (hala tunelowa lub namiotowa), 700-800zł (konstrukcja drewniana) 900-1000 zł (konstrukcja stalowa). Beton na całości. Powierzchnia 1000m2

Edytowano przez eco-e

bizon1998    30

Witam. Mam oborę typu obora ze stodołą wygląda ona mniej więcej tak http://abload.de/image.php?img=oboratva8i.png jest ona na 14 krów. Chcę postawić dobudówkę z tyłu żeby tak to wyglądało http://abload.de/image.php?img=obora0xoa1.png . Chcę założyć używaną dojarkę przewodową na 4 aparaty, używany schładzalnik do mleka i nowe wyciągi do obornika. Ile może kosztować taka zabawa?

przemek308    18

nie mam pojęcia ile może kosztować taka zabawa ale pomyśl może zamiast wyciągu kupno mini ładowarki do usuwania odornika na pewno bedzie szybciej

dawid013    2

Wolę wyciąg.

Bierz hydrauliczny- jest praktycznie bezobsługowy i obornik zajmuje mniej miejsca za sprawą prasowania .

mat22889    11

witam może mi ktoś podpowie jaki będzie koszt rusztów na około 200m2? koło 70tys brutto?

robert1226    42
Napisano (edytowany)

A jaki jest koszt takiej obory jak u mojego sąsiada.

post-22226-0-51166100-1462462489_thumb.jpg

Edytowano przez robert1226

patryk1224    0

witam. chciałbym się poradzić i dowiedzieć jaki może być koszt budowy obory na opasy w systemie uwięzionym na około 60 szt ?

uNayper29    0

Siema :) Zastanawiam się nad budową obory uwięziowej na 40 sztuk krów mlecznych. Obora miałaby być na dwa rzędy krów stojących do przodem do korytarza paszowego. Z jednej strony bydło trzymane było by na ściółce a druga na tak zwanych (kratach). Do tego dojarka przewodowa i reszta potrzebnego sprzętu . Ile waszym zdaniem kosztowała by budowa takiej obory ? Jestem otwarty na wszelkie propozycje i porady w związku z nią. Pozdrawiam :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się