Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaczmarek    277

To jest cena budynku, pełnego wyposazenia, projektów, pozwoleń i robocizny. Zadnych dodatkowych rzeczy typu paszowóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

Witam mam pytanko chcę wybudować oborę na 300 sztuk krów z dużą halą udojową z robotami itp ile mogło by to kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Po co ci hala udojowa i roboty w jednej oborze? Bierze się albo jedno albo drugie. Poza tym przy 7 ha chcesz mieć 300 krów :D . Pisałeś przecież że nawet gospodarstwo nie jest twoje tylko dopiero po skończeniu szkoły masz je przejąć od rodziców.

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Nie zabierajmy dzieciom marzeń, proszę...

Zresztą nie określa się kiedy chce budować oborę marzeń. Ma jeszcze czas.

Odpowiadając na pytanie: plus/minus jakieś 3-4 mln pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rmiecz8 w dzisiejszych czasach to by mu starczył nawet 1 ha ziemi żeby tylko mieć gdzie postawić oborę, a co do większej ilości ha to mogłyby mu być nie potrzebne jakby wszystko kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego wcześniejszego pytania odnośnie budowy obory to gdybym jednak wybrał halę udojową, a nie robota to jaka hala (układ) według Was jest najlepsza? Chodzi mi o halę w oborze na 70 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

rok temu budowałem 74 boksy przy hali,2*6,tyle ze krowy stoją pod większym skosem i aparaty zakładamy od tyłu,jest dużo bezpieczniej na ręcei aparatów nie zwalają tak łtwo,8,5 metra zmieściłem hale i wyjście-ale czy to jest najlepsze nie wiem,nie mam porównania-zachwycony bym był bok w bok z szybkim wyściem. r.mieczu.pan mieczkowski jest bardzo drogi,w moich okolicach dużo buduje szaczuka,cena 1000 lub mniej netto za metr kwadratowy budynku. mi stawiał majster z łomży i też szybko się uwinął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom766    1

Witam mamy zamiar budowac nową obore za 60szt krów dojnych + młodzież. Obora miała by byc na rusztach. To jest jej projekt http://www.agroproje...1,projekt.html. Tylko zamiast hali udojowej to robot. I chciałbym wyciągnąć na bok zlewnie i pomieszczenia gospodarcze. Obore bym postawił na kredyt dla młodego rolnika niski procent, a wyposażenie i robot na PROW. Bedzie mniejszy kosztMożecie napisac jaki moze byc przykładowi koszt obory i wyposażenia.

Edytowano przez Tom766
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

1 tysiąc złotych za metr kwadratowy plus koszt robota. Żadnej magii od innych użytkowników nie słuchaj bo takie są koszty...


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego nie wyjdzie. Jeden pisze że postawił na 60 szt plus druga strona na jałowki za prawie 500 tysi a drugi na 55 samych krów za 700tys. Nie rozumiem skąd takie rozbieżności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

A ile by wyszła najtańsza według mnie obora na 30 krów. Zewnętrze wymiary to 15x10 czyli wcale nie tak dużo, wewnątrz korytarz na paszę o szerokości 3m a reszta to dla krów. Obora na głębokiej ściółce, dobudówka na dojarnię i chłodnię, ściana boczna wysoka na 3m, jedna z ścian frontowych będzie miała 3 drzwi jedne do korytarza a dwie do kanału, każde o szerokości i wysokości 3m.. Ściana z pustaka ceramicznego max jakiś koło 25-30cm na dach eurofala. Myślę że to by wystarczyło. Prosiłbym o ceny bez robocizny bo prawie wszystko sami wykonamy. No i w ogóle co o tym sądzicie. Budowane z zamysłem aby w przyszłości można było się przestawić na inne zwierzęta lub przerobić na garaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Almont    0

Witam wszystkich,

czytam od dłuższego czasu o kosztach i czasie postawienia obory. Nie myśleliście Państwo nad budową tunelu hodowlanego? Te rozwiązanie jest tańsze o 60% od technologii tradycyjnej a czas budowy trwa ok tygodnia. A co do budowy obory z płyt warstwowych użytych w metodzie tradycyjnej, to w momencie pożaru są bardzo ciężkie do ugaszenia - przez co to rozwiązanie jest prawie nieubezpieczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Witam. przymierzam się do budowy obory dla opasów na 20-25sztuk. moje plany są takie żeby ustawić je w jednym rzędzie oczywiście na ściółce. do obornika planuje wyciag korytarz paszowy jakies 3m tak żeby spokojnie wrzucić do srodka balota i go otworzyć. możecie podać zbliżony koszt takie budowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas właśnie robimy coś takiego dla byków. 10*11m. Przystawione w szczycie stodoły. Dwa rzędy w środku 3m korytarz paszowy. Zgarniacz łańcuchowy do obornika. Budynek już stoi a wykańczać w środku będziemy wiosną. Do tej pory wydaliśmy około 30tys zł. Myślę że w 50tys się zmieścimy. Wszystko robimy sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

no u mnie będzie chyba węższe a dluzsze bo tak akurat miejsce pozwala i mysle nad jednym rzedem fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ile by kosztowała obora wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce, tak na 30 krów + hala udojowa 2x3. Kryte eurofalą, ściany z silki? W 100k się wyrobię? Liczę to do takiego stanu żeby się dało robić, więc ewentualne tynki, jakieś ocieplenia nie doliczam. Budowane nie przez firmę ale częściowo sami częściowo brygady zatrudniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Co sadzicie o położeniu płyty warstwowej na pokrycie dachu? Planuje położyć 6cm poliuretanu. Użytkowników proszę o opinie. Na allegro firma deni oferuje w niezłej cenie współpracował ktoś z nią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Chodzi mi o to ile np. 1 krowa 1 kostke siana je 1 dzien a ile owiec zje 1 kostke siana w 1 dzien ?! 
    • Przez Rolas1989
      Witam ,
      31 listopada kupilem krowe ktora mi dzis padla kupilem ja od duzej firmy ktora zajmuja sie sprzedaza na wielka skale. Wszystko bylo z nia ok jadla zwiekszala mleko z dnia na dzien dobrze sie zachowywala ale zauwazylem jakies ropnienia z pochwy wezwalem weta stwierdzil ze krowa porzuciła cielaka ktory byl juz spory i cos sie dzieje z macica podal antubiotyk domiesniowo mialo byc wszystko okolo godziny 15. Wieczorem zaczela sie dziwnie zachowywac dala o polowe mleka mniej rano nie dala praktycznie nic wezwalem lekarza powiedział ze nie dlugo bedzie wyszedłem z obory wracam za 20 minut akurat jak przyejchal lekarza a krowa lezy zdechla lekarz stwierdzil ze pekla macica. I teraz pytanie czy on mógł sie przyczynic do tego podajac za silny lek czy przy badaniu mogl rozerwac macice ? . i czy po tak krotkim czasie od zakupu moge dochodzic zwrotow kosztu od firmy od ktorej ja kupilem ?
    • Przez hodowcamlody
      Szykuje się mi przeróbka obory, trzeba powiększyć żeby weszło 20 stanowisk dla krów. Myślę nad tym żeby zrobic na rusztach bo bym nie musiał ingerować w podwórko no ale sam nw jak to przy mlecznych by było, nie wszyscy chwalą. Mi się podoba to że nie trzeba by było wywalac obornika i nie było by na wierzchu. Ruszt 60 czy 80 no i z zebrowki czy inne rozwiązanie?
    • Przez marcin6011
      Witam, 3 letnia krowa, na przełomie lutego/marca ma się cielic. Od kilku dni jest osowiała, leci jej delikatnie ślina z pyska, przemieniajaca się trochę w pianę, odstaje od stada, nie podchodzi do siana, ma mały apetyt, gówno delikatnie rzadsze niż normalne ale to nie biegunka, delikatnie pochylona głowa, nie ma ochoty chodzić. Temperatura 39.2, wydaje mi się że do tego dziwnie zgrzyt zębami i jakby ciągle sciskala szczękę, jakby z bólu może. Krowy mam luzem w ogrodzeniu z ciągłym wybiegiem na pastwisko. Weterynarz rozkłada ręce, dal wczoraj antybiotyk, dzisiaj witaminy kroplowke z glukozy. Martwie się bo podobne objawy wykonczyly mi krowę dwa miesiące temu, wtedy krowę złapalo coś podobnego przed wcieleniem dwa tyg, a po ociepleniu półtora tygodnia krowę sparalizowalo od tylu. POMOCY, MOŻE KTOS Coś poradzi.
    • Przez MałaMi
      Witam. Mam problem z jedną krową. Mianowicie... Doimy krowy we troje w sumie na zmiane. Z żadna nie ma problemu tylko ta jedna. Tesciowa ją doi a gdy nastepnego dnia mąż czy ja chcemy ją wydoić to po prostu nie oddaje mleka. Czasem przepusci około litra z ponad 12 jak powinna dawac. Powiedzcie mi co z nia zrobic zeby oddala nam mleko. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj