Polecane posty

Witam

Planuje w niedalekiej przyszłości postawić oborę głęboka ściółkową. Która by miała 4 kojce tak po ok.10 sztuk w jednym. Chciałbym dowiedzieć jaki koszt tej inwestycji i ile trzeba siać kukurydzy na te 40 byczków.Odpowiadającym dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claass    1

Witam,

Czy jest może ktoś co w ostatnich latach budował oborę na ok 80 sztuk dojnych z halą udojową na rusztach. Jestem ciekaw jaki jest orientacyjny koszt takiego przedsięwzięcia, co polecacie bardziej ruszta czy płytką ściółkę, bo obecnie mam ok 40 szt. na głębokiej i chcę ją przerobić na oborę dla zasuszonych i jałowizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaaro2010    0

ma ktoś moze projekt obory wolnostanowiskowej na rusztach 120 dojnych + młodzież.

I moze ktoś ma oborę z gotowych prefabrykatów (precon) byłbym wdzieczny za opinie uzytkowników i koszty tych prefabrykatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

7 stron tematu tego,wiele innych ale konkretnych info co do kosztów budowy nie ma...Mogliby się wypowiedzieć ludzie co wybudowali obory i napisać wymiary system utrzymania i cenę mniej więcej aby dać jakiś pogląd na sprawę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Na takie pytanie nikt Ci nie udzieli zadowalającej odpowiedzi. Ceny takich budynków o podobnych wymiarach mogą się bardzo różnić w zależności od konstrukcji i sposobu budowy. Dodać też trzeba instalacje i wyposażenie. Temat rzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Wiem że mogą się różnić.Nie zrozumiałeś mnie.Jak ktoś postawił oborę to chyba wie w jakich pieniądzach i jaką?może to napisać a ktoś inny może sobie dopasować do siebie i mieć rozeznanie.Ale nikt nie chce zdradzić nic bo po co :) Bo założenia i kosztorysy to jedno a realizacja to drugie.Ale nikt nie pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

duzo odpowiedzi nt kosztow i wymiarow, rodzaju materialu i konstrukcji znajdziesz w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

@DanielFarmer

 

To jest też sprawa interpretacji co rozumiemy pod pojęciem "obora dla krów": Budynek dla krów? Budynek dla krów + halą udojowa + wszelkie instalacje? Czy może jeszcze dodatkowo układ do składowania gnojowicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Nie chcę żeby mi ktoś napisał ile kosztuje taka jaką wymyślę bo nigdy do końca nie wiadomo ,to jak wróżenie z fusów.Chodzi mi ze jak ktos budował to wie ile kosztowało,wypowiedzi praktyków trzeba typu:wybudowałem oborę na iles tam krów+przychówek ,typ wolnostanowiskowy czy uwiązowy ,na kratach czy zgarniacze,wymiary takie i takie,koszt mniej wiecej tyle i tyle.Robiłem sam czy firma,jaka konstrukcja scian dachu,Wyposażenie można pominąć typu hala czy stacja paszowa bo to zalezy od producenta i wypasu.3 zdania a były pogląd na koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Witam jestem młodym rolnikiem, zastanawiam się nad przebudową stodoły-obory. Zewnętrzne wymiary całego budynku to 14x5m. Wymiary zewnętrzne to 6x5m(ściany ok 43cm) klepisko 3x5m i wach 5x5m. Stodoła-obora została wybudowana w 1978 roku z pustaka szlakowego, cegły i desek. Obora i szopa(magazyn nad oborą) są murowane. Stodoła klepisko+wach mają razem 8x5m.. Hoduję pięć byków i myślałem nad rozbudową stodoły na kolejne cztery byki. Starej obory bym nie ruszał, klepisko też bym sobie zostawił(znajduję się tam śrutownik, i maszyny na zimę, chciałbym na miejscu klepiska zbudować oborę na cztery sztuki o wymiarach zewnętrznych 5x5m. Fundamenty są zalane na całości, w wchu nie ma zalanej posadzki, ułatwi to budowę kanału gnojowego. Z jakiego pustaka budować oborę? W planach jest budowa obory, zalanie stopu na niej budowa ścian na spichlerzu(na jeden pustak) i postawienie nowego dachu(stary to eternit) Nowy dach to szkielet z grubszego drzewa kilkanaście na kilkanaście cm łaty w poprzek i bezpośrednio na nie blacha. Materiały takie jak żwir, piach i drzewo z własnego lasu, orientuje się ktoś ile by wziął tartak za przetarcie moich żerdzi na kantówki, łaty i trochę desek tak aby wystarczyło do budowy? Z budową bym sobie sam poradził(ja i pomoc rodziny). Mam plany budowy z 1978 roku, wystarczy zgłoszenie przebudowy z załączonym planem budowy, fundamenty są z 1978. Z jakich materiałów zbudować ściany i jakiej grubości strop, jaki może być koszt budowy(tak orientacyjnie) i czy opłaca się na cztery sztuki?

Dzięki wszystkim za pomoc i życzę miłego wieczoru ;)

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

@DanielFarmer

Może Ci to pomoże. Koszt samej obory bez instalacji i wyposażenia za 1m2 500-600zł (hala tunelowa lub namiotowa), 700-800zł (konstrukcja drewniana) 900-1000 zł (konstrukcja stalowa). Beton na całości. Powierzchnia 1000m2

Edytowano przez eco-e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1998    30

Witam. Mam oborę typu obora ze stodołą wygląda ona mniej więcej tak http://abload.de/image.php?img=oboratva8i.png jest ona na 14 krów. Chcę postawić dobudówkę z tyłu żeby tak to wyglądało http://abload.de/image.php?img=obora0xoa1.png . Chcę założyć używaną dojarkę przewodową na 4 aparaty, używany schładzalnik do mleka i nowe wyciągi do obornika. Ile może kosztować taka zabawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek308    35

nie mam pojęcia ile może kosztować taka zabawa ale pomyśl może zamiast wyciągu kupno mini ładowarki do usuwania odornika na pewno bedzie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

Wolę wyciąg.

Bierz hydrauliczny- jest praktycznie bezobsługowy i obornik zajmuje mniej miejsca za sprawą prasowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam może mi ktoś podpowie jaki będzie koszt rusztów na około 200m2? koło 70tys brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581
Napisano (edytowany)

A jaki jest koszt takiej obory jak u mojego sąsiada.

post-22226-0-51166100-1462462489_thumb.jpg

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30
Napisano (edytowany)

. :)

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1224    0

witam. chciałbym się poradzić i dowiedzieć jaki może być koszt budowy obory na opasy w systemie uwięzionym na około 60 szt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uNayper29    0

Siema :) Zastanawiam się nad budową obory uwięziowej na 40 sztuk krów mlecznych. Obora miałaby być na dwa rzędy krów stojących do przodem do korytarza paszowego. Z jednej strony bydło trzymane było by na ściółce a druga na tak zwanych (kratach). Do tego dojarka przewodowa i reszta potrzebnego sprzętu . Ile waszym zdaniem kosztowała by budowa takiej obory ? Jestem otwarty na wszelkie propozycje i porady w związku z nią. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Targońsky    0

Witam

Jaka obora się bardziej opłaca czy dobudowana do starej obory tzw.pod jednym dachem  na 30 sztuk na  2 rzędy stanowisk gdzie krowy będą głowami do siebie czy po prostu postawienie nowej obory  też w ten sam deseń że te 30 sztuk na  2 rzędy stanowisk gdzie krowy będą głowami do siebie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Projekt gotowy pozwolenia już też mam wszystkie obora o wymiarach 27x48+dobudowany budynek z przodu o wymiarach 10x12 obora z elementów precon 1.5m kurtyny 1,5m szczyty z płyty warstwowej świetllik 3m szerokości wszytko na rusztach ma ktoś podobny budynek prosił bym o opinie

 

Cytat

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

W systemie wolnostanowiskowym przy budynku na 80 djp koszt to około 600-900 tys zł w zależności od systemu usuwania odchodów i rodzaju hali udojowej. Najprościej zadzwonić do firm budowlanych i mając projekt dostaniemy wycenę.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Chodzi mi o to ile np. 1 krowa 1 kostke siana je 1 dzien a ile owiec zje 1 kostke siana w 1 dzien ?! 
    • Przez Rolas1989
      Witam ,
      31 listopada kupilem krowe ktora mi dzis padla kupilem ja od duzej firmy ktora zajmuja sie sprzedaza na wielka skale. Wszystko bylo z nia ok jadla zwiekszala mleko z dnia na dzien dobrze sie zachowywala ale zauwazylem jakies ropnienia z pochwy wezwalem weta stwierdzil ze krowa porzuciła cielaka ktory byl juz spory i cos sie dzieje z macica podal antubiotyk domiesniowo mialo byc wszystko okolo godziny 15. Wieczorem zaczela sie dziwnie zachowywac dala o polowe mleka mniej rano nie dala praktycznie nic wezwalem lekarza powiedział ze nie dlugo bedzie wyszedłem z obory wracam za 20 minut akurat jak przyejchal lekarza a krowa lezy zdechla lekarz stwierdzil ze pekla macica. I teraz pytanie czy on mógł sie przyczynic do tego podajac za silny lek czy przy badaniu mogl rozerwac macice ? . i czy po tak krotkim czasie od zakupu moge dochodzic zwrotow kosztu od firmy od ktorej ja kupilem ?
    • Przez hodowcamlody
      Szykuje się mi przeróbka obory, trzeba powiększyć żeby weszło 20 stanowisk dla krów. Myślę nad tym żeby zrobic na rusztach bo bym nie musiał ingerować w podwórko no ale sam nw jak to przy mlecznych by było, nie wszyscy chwalą. Mi się podoba to że nie trzeba by było wywalac obornika i nie było by na wierzchu. Ruszt 60 czy 80 no i z zebrowki czy inne rozwiązanie?
    • Przez marcin6011
      Witam, 3 letnia krowa, na przełomie lutego/marca ma się cielic. Od kilku dni jest osowiała, leci jej delikatnie ślina z pyska, przemieniajaca się trochę w pianę, odstaje od stada, nie podchodzi do siana, ma mały apetyt, gówno delikatnie rzadsze niż normalne ale to nie biegunka, delikatnie pochylona głowa, nie ma ochoty chodzić. Temperatura 39.2, wydaje mi się że do tego dziwnie zgrzyt zębami i jakby ciągle sciskala szczękę, jakby z bólu może. Krowy mam luzem w ogrodzeniu z ciągłym wybiegiem na pastwisko. Weterynarz rozkłada ręce, dal wczoraj antybiotyk, dzisiaj witaminy kroplowke z glukozy. Martwie się bo podobne objawy wykonczyly mi krowę dwa miesiące temu, wtedy krowę złapalo coś podobnego przed wcieleniem dwa tyg, a po ociepleniu półtora tygodnia krowę sparalizowalo od tylu. POMOCY, MOŻE KTOS Coś poradzi.
    • Przez MałaMi
      Witam. Mam problem z jedną krową. Mianowicie... Doimy krowy we troje w sumie na zmiane. Z żadna nie ma problemu tylko ta jedna. Tesciowa ją doi a gdy nastepnego dnia mąż czy ja chcemy ją wydoić to po prostu nie oddaje mleka. Czasem przepusci około litra z ponad 12 jak powinna dawac. Powiedzcie mi co z nia zrobic zeby oddala nam mleko. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj