rafix255

Dojarka Alfa Laval Awaria pomocy pilne!!

Polecane posty

rafix255    39

Witam wszystkich nie wiem czy jest taki temat ale mam powazny problem z dojarka zwykłą konwiowa Firmy Alfa Laval. Chodzi o to że odkad były te bardzo silne mrozy ponad 20 stop. C dojarka nie moze wyregulowac sobie podciusnienia. u mnie jest tak w granicach 0,05 hPa a kiedy nie moze sie ustawic to siega nawet 0,09. ratuje sie tym ze otwieram troche ten zaworek który jest od płukania dojarki po doju i DODAM ŻE TEN TZW GRZYBEK KTÓRY ODPOWIADA ZA SAMOREGULOWANIE PODCISNIENIA NIE ODBIJA. przywiozłem drugi to samo, nadal nie odbija, przermyłem rury- sa czyste nawet farelka grzałem w razie jakby był jakis lód i nic to nie daje. prosze o pomoc jesli ktos miał z tym do czynienia dądź miał podobna awarie. prosze o kazda wskazówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

własnie o ten regulator mi chodzi... regulator był zdemontowany wymyty wygrzany w ciepłym pomieszczeniu przetarte elementy olejem skrecony i niby on jest w porzadku i drugi który przywiozłem na probe uzywany tez nie odbija.. fakt ten przywieziony nie pracuje ze 3 lata wiec tez moze byc lipa.. i ten regulator nawet droga rzecz. dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koparka    0

mówisz regulator dobry na nim jest regulacja bawiłeś się nią coś się w tedy zmienia jak nie to może zegar mija się z prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koparka    0

po kilku obrotach regulatorem zegar powinien zareagować a przynajmniej dojarka mieć lżej albo ciężej powinno być słuchać że coś się zmienia jak nie to zegar zepsuty. dojarka pilna sprawa wiec na pewno w krótkim czasie dojdziesz co i jak zawiodło i się pochwalisz ze już wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hektor2040    1

Witam koledzy, ja mam taki problem, że po wyłaczeniu dojarki pompa robi kilka obrotów w druga strone i tarabani tymi łopatkami, nie wiecie czego to jest przyczyna, i w jakiej odległości od agregatu powinien byc zamontowany zawór regulacji cisnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Twoja dojarka działa jak najbardziej prawidłowo i to że tak się dzieje świadczy o tym że jest jeszcze w bardzo dobrym stanie. Cofanie wirnika po wyłączeniu jest szkodliwe dla łopatek i aby tego nie było przed wyłączeniem należy zmniejszyć podciśnienie wciskając np. kurek stanowiskowy. Ja wyciągam gumową zatyczkę ze zbiornika. Opisane jest to nawet w instrukji obsługi... Co do zaworu regulacyjnego to zwykle znajduje się blisko agregatu. Mógłby się znajdować w każdym punkcie rurociągu (chyba) bo podciśnienie jest wszędzie jednakowe. Powinno się go montować tam gdzie powietrze jest najmniej zakurzone w końcu on trochę go zasysa bez żadnej filtracji.

Kolego rafix255 (pewnie już znalazłeś przyczynę) ja w jednym zaworze musiałem skrócić sprężynę ale to raczej ostateczność. Ten stożek (grzybek) lubi się zacinać. Ja poprostu obracałem stożek w gnieżdzie i go w ten sposób docierałem - pomagało. Wydaje mi się, że gdyby zastosowć jakąś pastę ścierną to by było szybciej i lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

witam nie chce mi się zakładać nowego tematu a mam problem z smarowaniem dojarki alfa laval (chyba pierwszy wypust bo arhimedesa) a mianowicie żeby ciągnęło olej poziom w tym zbiorniku u dołu musi być prawie na maxa tak ze nie mogę założyć tego zbiornika u góry (ta srubka w min jest na maxa wkrecona ) był u mnie wujek i mówił ze olej ciągnie z dołu a u mnie jest malutka dziurka na poziomie zakładania węży . czy można temu jakoś zaradzić? czy to jest jakoś przerobione ? z góry dziękuje za odpowiedź


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Witam dołączam się, tylko mam inny problem z dojarką Agromet na licenci Alfa Laval, gdy dziś rozłożyłem dojarkę, żeby ją wyczyścić z brudów jakie pozostawił poprzedni właściciel(cała w oleju i piachu czy czymś podobnym) zauważyłem, że na łączeniu pompy próżniowej z silnikiem nie mam sprzęgiełka tylko kawałek jakiejś twardej gumy(w środku jakiś metal), a na czopie od pompy klin i ta guma z silnika była na to wsunięta(dojarka działała normalnie u poprzedniego właściciela jak sprawdzaliśmy). Moje pytanie, czy tak powinno być czy żadna dojarka nie miała takiego rozwiązania i powinno być tam sprzęgło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

To jest oryginalne rozwiązanie w starszych modelach. Sam takie coś miałem dopóki guma nie pękła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

@robi57362 sprawdź knoty- to są takie mosiężne paski zagięte na ściankach odstojnczków, w których znajdują się końcówki rurek zasysających. One nie są rurkami, tylko mają takie żeberka po wewnętrznej stronie i przestrzenie między tymi żeberkami służą jako kanałki kapilarne. Knoty muszą być czyste i w miarę równo przylegać do ścianek na których wiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

można, tylko po co?Te plastikowe sprzęgiełka są delikatne (zwłaszcza nowe), a guma nie do zajechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

No w sumie to nawet można by było jakąś metalową nasadkę na czopy i też by było wytrzymalsze a i jakbym chciał rozprząc silnik z pompą próżniową to by nie było problemów. Dzięki za odpowiedź, nie wiedziałem, że to plastikowe jest :D dopiero co kupilem dojarke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Witam mam problem z pompą przy dojarce a mianowicie rok temu wymieniłem na inną używaną z tego powodu że wirnik obrócił się na ośce.Przez ponad rok pompa działała ok aż do dzisiaj.Po rozebraniu w drugiej pompie usterka ta sama.wie ktoś może co może być przyczyną i jak to regenerować?Dodam że smarowanie,łożyska byłty ok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Witam mam problem z pompą przy dojarce a mianowicie rok temu wymieniłem na inną używaną z tego powodu że wirnik obrócił się na ośce.Przez ponad rok pompa działała ok aż do dzisiaj.Po rozebraniu w drugiej pompie usterka ta sama.wie ktoś może co może być przyczyną i jak to regenerować?Dodam że smarowanie,łożyska byłty ok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coler    0

To samo miałem,rozebrałem pompe i oske zawiozłem do tokarza przerobił mi na klin.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Dobry pomysł jak rozumiem działa ok? Zastanawiałem sie nad "wciśnięciem tego na porządny klej"tylko tam są spore temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Znam przypadek że zostało to naprawione poprzez "sklepanie" ośki i wbicie jej w wirnik. Ja pare miesięcy temu skleiłem Poxipolem i jak na razie jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

mam taki problem. dojarka wyłącza sie sama po 20, 30 minutach pracy i trzeba spowrotem załączyć przyciskiem. potrafi sama się wyłączyć 3 razy w ciągu 1 godziny doju. co może być problemem.? z góry dziękuję za odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno masz włącznik termiczny . Za cienkie przewody , gdzieś kabel nie łączy i się grzeje ... Właściwie to tylko tak przypuszczam . Nie znam się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj