Skocz do zawartości
piotr14226

Jaki traktor do tura wybrać i do pracy w polu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

piotr14226    4

New HollandT6020(110km) Plus czy Zetor Forterra 125(122km) Bo ma tak jeszcze coś w polu zrobić. Będzie pracował przy transporcie, i turze pługu, agregacie uprawowo-siewnym, rozsiewaczu przy wszystkich maszynach w gospodarstwie sprzęty są do ciągników o mocy do 110-115km jeżeli ktoś zna ceny proszę o podanie

BartekPL    76

Obydwa są dobre ale do zakupu new hollanda przemawia rewers elektrohydrauliczny a w zetorze jest mechaniczny. Zetor jest dość krótki ale za to zwrotny ale moze miec tez problemy w polu z cieżkimi maszynami. Jeżeli chodzi o kabiny w zetorze nie mozna narzekać ale te plastiki które strasznie trzeszczą.W NH jest podłokietnik z ehr. Jest tez przeszklone okno dachowe króre jest bardzo przydatne do pracy z turem. Na twoim miejscu kupił bym NH ale jest słabszy od zetora o 12 km ale chyba nie bedziesz tego tak odczuwać w polu lub transporcie. Udanego Zakupu

Wiadomość z agroFakt.pl

Radzio18    0

kubota jest najzwiniejsza i nie musisz sie wychylac ma komfortowa kabine ze wszystko widac co sie dzieje w turze

rafix255    17

nawte nie ma co sie zastanawiać który. tylko i wyłącznie NEW HOLLAND!!!!!!!!!!!!!! komfort funkcje wewnatrz ergonomia itp a i przede wszystkim oszczedność w paliwie w stosunku do zetora. rewers elektrohydrauliczny do tura bajka sylweta super i w ogóle wielozadaniowy od rozsiewacza o duze przyczepy i orke:) u mnie w okolicy new hollandy ida jak paczki w tłusty czwartek hehe:) polecam NH

jasiuhonda    0

witam odświeżam temat bo nie chce zakładać nowego... dostaje gospodarstwo od teściów i chciał bym chodowac bydło. do tego niezbędny jest mi ciągnik z turem. w gospodarstwie są dwa ciągniki: mf 3080 i zetor 5011. Dodam tez ze gospodarstwo liczy 29hektarow ziemi ornej i 4 lak. do ktorego ciagnika lepiej zalozyc tura? czy moze lepiej sprzedać któryś z nich i kupić inny? na cala ta operacje mogę przeznaczyć 30tys zl.

wlkpmder    6

Proponuję założyć tura na MF zwrotny traktor z przednim napędem kup tylko tura do niego i tyle.

jasiuhonda    0

Tez tak mysle ze sie nadaje bardziej niz zetor tylko problem jest taki ze on ma rowniez ladowac obornik a mam rozrzutnik tandem i nie wiem czy zetor sobie z nim poradzi bo przepinac to troche duzo zabawy...

myslalem tez zeby sprzedac zetora i kupic cos wiekszego z turem... tylko jaki traktor nadal by sie zeby mial przedni naped dal sobie rade z turem a jednoczesnie mogl by pracowac z opryskiwaczem 1000l ciagnietym i w ziemniakach? no i do innych lekkich prac

myslalem tez zeby sprzedac zetora i kupic cos wiekszego z turem... tylko jaki traktor nadal by sie zeby mial przedni naped dal sobie rade z turem a jednoczesnie mogl by pracowac z opryskiwaczem 1000l ciagnietym i w ziemniakach? no i do innych lekkich prac

wlkpmder    6

Osobiście wolał bym kupić ciągnik bez tura (czytaj ciągnik który nigdy nie pracował z turem) a potem dokupić tura ale w tej kwocie moze być ciężko :/ jak już masz MF to może tę tu masz bez tura

http://allegro.pl/massey-ferguson-3050-massey-i3732478229.html

http://allegro.pl/massey-ferguson-3060-mf-nie-fendt-case-john-deere-i3741556145.html

a tu z turami

http://otomoto.pl/massey-ferguson-mf-690-4x4-z-ladowaczem-czolowym-bardzo-ladny-A377504.html

http://otomoto.pl/massey-ferguson-690-turbo-1984-massey-ferguson-690-turbo-1984-A377360.html

http://allegro.pl/massey-ferguson-3065-pneumatyka-tur-niemiec-i3758859724.html

http://otomoto.pl/massey-ferguson-3060-A379846.html

Oczywiście nic nie sugeruję to tylko luźne propozycję.

jasiuhonda    0

najbardziej podoba mi sie ten ostatni mf 3060. tylko to 10tys wiecej niz planuje wydac... tak juz myslalem zeby dokupic trzeci traktor, tylko pytanie czy go wykorzystam w takim gospodarstwie? chcial bym sie w przyszlosci rozwinac ale nie wiem jak bardzo sie da bo u nas w regionie ciezko o ziemie...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?