lookash

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem

Polecane posty

lookash    0

Witam, niedawno kupiłem ciągnik Pronar Żubroń 2048a z 2005r i pojawił się problem, że nie załącza się przedni napęd za każdym razem. Ktoś mi mówił że w tym ciągniku są jakieś zapadki, które pod wpływem poślizgu tylnich kół zablokowywują się i przód zaczyna ciągnąć. Orientuje się ktoś co może być przyczyną tego problemu, czy rzeczywiście są tam jakieś zapadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

W tym ciągniku napęd załącza się automatycznie - jest to całkiem beznadziejne ;)

Czytałeś opinie o tym ciągniku ? Jak w ogóle to coś można kupić :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noimage777    0

Z tego co wiem są jakieś tarczki które się ścierają koszt około 400 złotych. Ja mam Pronara TSA 82 i tam jest taki problem że zaczynają się ślizgać pod dużym obciążeniem i kola przednie nie ciągną. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lookash    0

Z tego co wiem są jakieś tarczki które się ścierają koszt około 400 złotych. Ja mam Pronara TSA 82 i tam jest taki problem że zaczynają się ślizgać pod dużym obciążeniem i kola przednie nie ciągną. :P

 

 

Mógłbyś sprecyzować gdzie znajdują się te tarczki, w skrzynii, przednim moście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5    0

tarczki znajduja sie w tym serwie co jest pod skrzynią pośrednią tez mam z tym problem gdyz nie zawsze naped ciagnie ale jak zaciagne na wyzszy zabek to wszystko dziala jak nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

nie ma żadnych tarczek, są zapadki jak w kopaczce ziemniaków konnej- mam kilka lat ten ciągnik, jako jedyny(pracuje na kilkudziesięciu ha i daje radę) i byłby to zupełnie fajny tani sprzęt gdyby nie psuł się- napęd kilka razy robiony był i powiem tak, jeśli zupełnie się nie załącza lub zgrzyta to poszły w środku pewnie koła zębate-jeśli załącza się tylko nie zawsze to wszystko gra- niestety to tak działa, jak koła wpadają w poślisk, wtedy przekładnia od tyłu niejako zaczyna chodzić szybciej niż przedniej osi i zapadki zazębiają o koło zębate przodu i pchają- działa napęd, ale niestety to często jest nieskuteczne i czasem trzeba kilka razy wcisnąć sprzęgło i ruszyć aż złapie, szczególnie do tyłu, szczególnie w oborniku z turem.

Jeśli nie załapie nie zwiększaj obrotów, tylko jeszcze raz spróbuj- jak dasz gazu, owszem załapie ale ten moment będzie tak silnym szarpnięciem,że potrafi zerwać mechanizm(sprawdzone w praktyce).

Nie słuchaj tych bzdur o tym sprzęcie- ma wady ale za te pieniądze trudno o coś innego- jeśli ktoś porównuje z 60 nie wie co mówi, a MF się nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lookash    0

dzięki kolego za odpowiedź bo właśnie u mnie tak jest, że ten przedni napęd raz się załącza, a raz nie, więc z tego co piszesz to wszystko gra. A mógłbyś napisać gdzie te koła zębate się znajdują i czy nie da się coś zrobić z tym żeby ten przód się zawsze załączał?

Edytowano przez lookash

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Mechanizm jest w lewej przedniej półosi, - mi się nie udało do tego stanu doprowadzić by było zawsze dobrze- ale przyzwyczaiłem się, gdyby Ci się udało daj znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinpoo7    0

Witam zakupiłem niedawno żubronia 2048. fajny sprzęt w dobrej cenie, Mam jednak pewien problem z nim, mianowicie: Ciagnik cały czas pracuje tylko na przednim napędzie, oraz dzwignia od zmiany kirunku jazdy przód Tył ma spory luz, jakby ktoś mógł cos podpowiedzieć w tej spawie????.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF3120
      Gdy wjechałem na kiszonkę usłyszałem głośny stuk, nie wiedziałem co się stało, ciągnik chodził normalnie. A teraz pojechałem orać, zacząłem się grzebać i zobaczyłem że przedni napęd nie działa. Czy to mogło być skutkiem tego stuku? Jeśli tak to co się mogło stać i gdzie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez rolnik_na_renowce
      mam do sprzedania dwa takie ciągniki. daję link d ogłoszenia na olx  https://www.olx.pl/oferta/renault-103-14-ts-89r-16x16-renault-103-54-91r-case-1394-hydroshift-CID757-IDrk7OH.html
    • Przez Damians88
      Witam,
      W najbliższym czasie chciałbym zakupić ciągnik Zetor o mocy w przedziale od 60 do 90km. Koniecznie z napędem 4x4. Mile widziany byłby również TUR. Rocznik powyżej 2004. 
      Może to być np.
      5340,
      6340, 
      7340,
      Proxima 6441,
      Proxima 7441,
      Proxima 75,
      Proxima 80,
      Jestem z woj. Lubelskiego, ale mogę dojechać w każde miejsce w Polsce.
      Proszę o kontakt również osoby zajmujące się sprowadzaniem traktorów z zagranicy.
      tel. 661 332 309
    • Przez leszek1981
      Jak dziala wlanczanie przedniego napedu ? ciagnie gdy ma cisnienie na tarczki czy cisnienie rozlancza .bo u mnie ciagnie caly czas.??
    • Przez Kubek95
      Witam, nie wiem czy był już taki temat, ale nie mogłem znaleźć więc zakładam nowy. Potrzebuję pomocy w doborze opon na przednia os przy John Deere 3140, chodzi o to że mam opony z tyłu o rozmiarze 520/70/38, są one w bardzo ładnym stanie, natomiast na osi przedniej są już lyse, aktualnie założone są tam opony 380/70/28, teraz pytanie, czy jeżeli te opony zamienił bym na 14.9/28, to czy coś by się stało? Słyszałem że opony muszą się jakimiś proporcjami zgrywac z tylna osią, jeżeli mamy przedni napęd, teraz pytanie, czy jest ktoś kto umie wyliczyć, jakie opony powinienem mieć na przedniej osi jeżeli mam z tyłu 520/70/38? Bardzo bym prosił o pomoc. 
      (ciągnik przyszedł z Francji i takie opony już były w nim założone.) 
      Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj