Zaloguj się, aby obserwować  
paawlik227

dziwny kulotywator ścerniskowy

Polecane posty

izydor6280    1150

3m do 60 :lol: dobre

do teg opotrzeba z 80 km


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W tytule aukcji napisali, że to kultywator ścierniskowy, więc chyba do tego służy.

Zapychać się nie powinien bo łapy są rozmieszczone równomiernie i wystarczająco daleko od siebie.

Policz ile ma łap i ile łap ma twój kultywator i będziesz wiedział czy pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

kolego troszkie sie przyłóż do tego co piszez bo jakbys dobrze policzył to ten kultywator ma 15 zebów (zwykła sprezynowka ma 14) a nie sa szersze niz w tej zwykłej spreżynówce wiec nie wiem czy to az tak duza roznica zeby c-360 nie dało rady :rolleyes: tylko niskie słupice sa wiec mogłby sie zapycha <_< chyba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Myślę że nie powinno się zapychać. Spokojnie 360 w ty będzie latać ja swoim 3P bym tym robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

tak spokojnie na 2 biegu, a po sciernisku trzeba z tym jechac ok. 10 km/h zeby jakos to wygladalo, nie sztuka wjechac na pole i porobic rowkow na glegokosc 5cm

ja jestem na nie, a kolega zrobi jak bedzie chcial


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

W krótkim ściernisku nie powinien się zapychać, ale jak wjedziesz w grubszą warstwę słomy, to nie będzie fajnie.... Myślę, że każdy dłuższy badyl będzie się zawieszał na tej prawie że poziomej części zęba kultywatora aż w końcu będziesz bardziej zbierał zielsko na kupki, niż je mieszał z ziemią... Takie jest moje zdanie, a jak to mówią co kraj to obyczaj ;D

I te kilka koników więcej by się przydało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Raz to 60 w tym zdechnie, dwa jak ściernisko króciutkie ze słoma zebraną tak a jak słoma leży to daruj sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Raz to 60 w tym zdechnie, dwa jak ściernisko króciutkie ze słoma zebraną tak a jak słoma leży to daruj sobie.

No nie wiem czy tak zdechnie, chyba że zapuści po samą ramę.

Bez przesady że tyle koni do tego potrzeba ma 3 m ale dwa rzędy redlic a nie trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Skrócić go na 2,5 metra i 60 powinna dać rady. tak do 10 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBizonBS    1

60 może mieć problemy,ale sąsiad ma talerzówkę Akpila 2.5m nie zapycha się i pole ma eleganckie:) I ciąga ją 60tka

Edytowano przez TheBizonBS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy pociągnie, oczywiście że tak ale na jaką głębokość i jaki będzie sens męczyć ciągnik???? :rolleyes:

Edytowano przez muszkieter97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym nie eksperymentował jeśli byłby dobry to wszyscy by takim robili a jakoś nigdy takiego nie widziałem. Na dodatek 2 rzędy to trochę mało i jak kolega wyżej pisal że w zwykłej sprężynówce jest 14 a w tym tylko 15 to na 3 metrowy kultywator to trochę mało i pole może być słabo uprawione

I jeszcze taki trochę stary :D (rok produkcji 1900 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Ludzie przestańcie kupować te stare wynalazki z Niemiec, Dani .... niech sobie je sami złomują. Będzie tak kupisz, nie sprawdzi się i postawisz w pokrzywy, a handlarz przywiezie następny wynalazek dla następnego frajera.

Panowie, za biedni jesteśmy na eksperymenty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

ooo widze małe poruszenie..... a wiec co do tego czy c-360 da rade to da bo nie mam ciezkich ziemi 5-6klasa wiec by smigał ;) na 3 biegu bo uprawowy 3m ciagałem w oranym z niewielkim bulem ale szła B) tylko tak jak jeden kolega napisał w czystym sciernisku ok ale jak troche słomy czy perzy a lata mamy mokre wiec jest go czasem troche poprostu by sie pod nim "pchało" i tyle..... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

tak tylko ścierniskowy to nie uprawowy idzie znacznie ciężej , po drugie ten kultywator nie ma wałka który równał by po łapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj