MCS

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pablo21    29

Powiedzcie mi czy T-25 bez obciążników z tyłu pociągnie rozrzutnik 4,5t dwu osiowy pełny zboża czyli jakieś 3 tony ładunku czy będzie miał problem z wjechaniem z pola bo tyłu to on za ciężkiego nie ma. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No bez obciazników troszke sie pokopie, lepiej zainwestuje w jakies obciazniki od c-328 na szrocie drogo nie wyjdzie a będzie sie 100 razy lepiej spisywal. Ja przyczepe czwórke targałem to się ryl jak głupi bo miałem zdjęte w tym roku trójeczka, gazu i ruszył bez mielnięcia ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

najlepiej do 3,5 tonową


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek    0

My mieliśmy 4,5 tony z obstawkami było gdzieś 6 ton zboża lub trochi więcej:D i na ściernisku rylim ale potem po lucerce i wyszlim:D


....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

mój ojciec opowiadał ze kiedyś t25 ruszył przyczepe 6t jeszcze z nadtstawkami tylko ze byla owsem nasypana

 

a co do przyczepy to kup 4,5t d47 mój pdnosił tylko ze nie za wysoko bo oleju brakło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Większej jak 4 tony niema co zakładać, bo pełną z pola i na piasku to można zapomnieć że się wyjedzie, w żniwa jak pożyczyłem od sąsiada przyczepę D47 i akurat kipowaliśmy do tyłu zboże to wysunęła się tylko jedna sekcja siłownika bo brakło oleju i nawet nie można było opuścić bo skrzynia się przechyliła na bok ze zbożem, dopiero odkręciliśmy wąż z na pół kipniętą przyczepą i założyliśmy ursusa 3512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

@Wladus25 to wpadnij 360 z 3 na mokrą glinę


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladus25    0

O to co innego ja jak oralem ugór t25 to jak sie zarrznolem to z ledwoscia wyjechalem po godz. odkopywania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toma    21

Na jakim biegu pracujecie z glebogryzarką i jaka szerokość? Zastanawiam się nad zakupem, widziałem glebogryzarkę z innymi nożami, podobne są przeciwkamienne. Może ktoś ma taką i może coś więcej o niej powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Ja do swojego Władzia z 1978r mam :

-pług 2 skibowy Unia Grudziądz

-pielniko-obsypnik

-brony 3 lekkie

-przyczepę do 2T

-łuparkę do drzewa na wom

-pług do śniegu czołowy

 

W planie w tym roku jest :

kultywator z wałem uprawowym

kosiarka rotacyjna lub sadownicza

rębarka do gałęzi

 

P.s u mnie znajomy ma w władku glebogryzarkę i pracuje na 1 lub max 2 szerokości nie znam

Edytowano przez Mentos223

Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik360    0

Pamiętam jak nie mieliśmy c 360 to pożyczaliśmy agregad od sąsiada 2,1m.Na początku sam nie wierzyłem,że t25 uciągnie agregad ale uciągną :blink: .Może nie wierzycie ale przysięgam,że on uciągną nawet po małych górkach.Ale za dwa tygodnie poszedł jakiś wałek w skrzyni biegów ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Też kiedyś ciągałem 2.1m.Co to tego wałka to chyba był wałek który łączy sprzęgło z atakiem u mnie na jesieni podobnie było od zaj**istego obciążenia się urwał i trzeba było go rozpoławiać. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33
Na jakim biegu pracujecie z glebogryzarką i jaka szerokość? Zastanawiam się nad zakupem' date=' widziałem glebogryzarkę z innymi nożami, podobne są przeciwkamienne. Może ktoś ma taką i może coś więcej o niej powiedzieć?[/quote']

 

Na tzw. żółwiu czyli bieg redukcyjny 1 przynajmniej u mnie i nie jest to piaskowa ziemia... szerokość glebogryzarki 1.65 m mam zwykłą starą unię grudziąc władek daje rade.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter83    0

Panowie tak sobie poczytałem i myślę że zakupię rotacyjną do mojego władzia. Tylko są różne opinie i tak sobie myślę czy 1,35 a może lepiej 1,65? Dodam że mam około 5 ha łąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Peter83 mój kosi z Famarolem 1.65 i jakoś daje rade nie narzekam :P polecam 1.65 na taki areal lak B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego Peter83 ja swoim władkiem z famarolem 1.65 śmigałem przez 14 lat na 4 ha łąk.Nie potrzeba

jeździć po pokosach jak przy 1.35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

W pierwszej klasie to może sobie dobrze radzić z 2x30(i tak będzie miał ciężko) jak u mnie na 2-3-4 staje bo ma ciężko

Jak 330 ma więcej mocy od T25 i sobie nie poradzi z takim pługiem

Dobra klasa ziemi ma między innymi to do siebie, że jest łatwa w uprawie :P więc powinien se dac radę.

 

Ja uważam, że nie ma co przeciążać maszyny, lepiej założyć mniejszego sprzęta i zrobić konkretnie robotę, niż umękolić dużym. A zgadzam sie z Waldekps2, jakbym miał drugi większy ciągnik to rusek też by nie widział pługa (ale na takim areale jaki mam... :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Dobra klasa ziemi ma to do siebie że jest ciężka w uprawie,lekka jest tylko piaszczysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Nie chce sie spierać ale przeczytałem pare książek na takie tematy i wynika z nich, że przy ustalaniu klasy gleby brane jest pod uwagę wiele czynników nie tylko czy gleba jest piaszczysta czy nie, gliny i inne ciezkie gleby zazwyczaj mają niższą klasę, nie przez to że nie są urodzajne ale że są ciężkie w uprawie. Sam mam kawałek rędziny i jest tam 3-4 klasa choć przy dobrej uprawie plony daje całkiem całkiem a Władkiem orałem na zimę na 2 biegu bo trójką nie chciał iść:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj