MCS

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtracz    76

a jak się mierzy tą szerokość pługa? to jest szerokość którą zbiera czy szerokość górnej części lemiesza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Prasować to może i by prasował tylko po jednym sezonie to by go całego tak rozklekotał że ledwo co by sie trzymał

Znajomy prasował kilka lat T25 i prasą Welger AP45 to teraz ciągnik ledwo chodzi nadaje sie do remontu. Moje zdanie jest takie ze nawet nie opłaca się próbować prasować prasa tłucze ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1

ale ta mniejsza prasa chyba dużo osób pracuje i jakoś nie rozsypują im sie traktory, ale z prasa z 224 to jest bardzo możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
ale ta mniejsza prasa chyba dużo osób pracuje i jakoś nie rozsypują im sie traktory, ale z prasa z 224 to jest bardzo możliwe

Może i tak ale jak ciągnik chodził po całych dniach z prasą w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

A propos pługów - moim zdaniem do T25 pług obracalny po prostu nie pasuje. Poza tym - po co na 7 ha kupować pług obrotowy?

Z drugiej zaś strony, to oryginalny pług do RS09 (16,5 km) to właśnie dwuskibowy obrotowy (2x25cm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do władka 2-skibowy na obrocie to za dużo.Uciągnąć uciągnie ale z podnoszeniem i obrotem to jest kłopot.Gdy będziesz chciał obrócić to sie bedzie strasznie machał.więc jestem za 3 z zab. śrubowym lub 2 na resorze ale to cena 5000zł :P . Co do agregatu to niema do władków.Kup kultywator 2.1 z 2 wałkami ;) .Przewracarka to z Jan-Polu może nowa 2-karuzelowa za 1000zł:].Siewnik to gdzieś tak 2.4-2.5.Kosiarka 1.35 istnieje :P I tyle.

 

 

 

Pozdro FarmerF10244c1


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

dla marcinus:) C-328 da rade z prasą ale jak na ziemie bedziesz prasowal bo jak z przyczepa. to lepiej 2812 lub cos takigo ale na ziemie to spoko da rade. sprawdzalem ak jezdzilem moim na uslugach ;)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
dla marcinus:) C-328 da rade z prasą ale jak na ziemie bedziesz prasowal bo jak z przyczepa. to lepiej 2812 lub cos takigo ale na ziemie to spoko da rade. sprawdzalem jak jezdzilem moim na uslugach ;)

a jaką mógłbym kupić ??

Edytowano przez andrzej2110
ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Do władka 2-skibowy na obrocie to za dużo.Uciągnąć uciągnie ale z podnoszeniem i obrotem to jest kłopot.Gdy będziesz chciał obrócić to sie bedzie strasznie machał.więc jestem za 3 z zab. śrubowym lub 2 na resorze ale to cena 5000zł ;) . Co do agregatu to niema do władków.Kup kultywator 2.1 z 2 wałkami :P .Przewracarka to z Jan-Polu może nowa 2-karuzelowa za 1000zł:].Siewnik to gdzieś tak 2.4-2.5.Kosiarka 1.35 istnieje :P I tyle.

Pozdro FarmerF10244c1

Jak on Dwuskibowego na resorze nie pociągnie do T25 to tylko zwykły pług dwu skibowy zagonowy kultywator 2.1m z dwoma wałkami to też przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Ja już nie raz pisałem że na ciężkich ziemiach to i zwykłe dwie skiby władek ledwo ciągnie. Jeśli orka ma być starannie wykonana, na odpowiednią głebokość to nieraz tym ciągnikiem sie poprostu nieda zaorać bo pług siedzi w ziemi a traktor stoi w miejscu i sie grzebie. Jeśli zapotrzebowanie mocy liczy sie 20-25 kM na jedną skibe, to jakim cudem władek ma pociągnąć 3? Mam władka i nie powiem, z dwoma skibami na piasku lata lux ale na ciężkiej ziemi to niema szans nim starannie zaorać. Chyba że byle jak, ale nie o to przecież chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Właśnie ja mam trzecią czwartą klasę ziemi to T25 ciągnie pług dwu skibowy z wielkim trudem orka wychodzi bardzo nie równo czasami już nie daje rady ja uważam że do T25 maksymalny pług to dwu skibowy zagonowy i czasami sobie nawet z takim nie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

To ja mam troche II klasy to jak bym miał to władkiem orać to bym wolał usługe nająć i siebie i sprzętu nie katować. Owszem, niektórzy orają aleco to za orka? Pierwsza skiba prawie nie bierze bo pług zwężony na maxa, głębiej sie nie zapuści bo zaraz traktor w miejscu stoi. Gdzie tu mowa o 3 skibach na resorze, albo o obrotówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Cytat autora tematu "Ja pługiem 2x30 jade śmiało na 3/4biegu bo mam równe pola w dobrej klasie (1b)"

Ten jego T25 musi byś jakiś turbo jądrowy jak mój na trzeciej klasie nie daje rady pługiem dwu skibowym 2x30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Kamyk514 jak myślisz? Czy nasze władki są do bani? Ja swoim, z takim pługiem to bym najwyżej trzy rysy zrobił a nie orke na takiej ziemi ;) Ja uwierze tylko jak zobacze na własne oczy. Tylko, że w mojej okolicy to niespotykane zjawisko :P choć władek jest w co drugim gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja nie powiem że są do bani ale u mnie w rodzinie jest cztery Władymirec z różnych roczników to jeden ma zły układ kierowniczy drugi biegi też bym chciał to zobaczyć nawet na filmiku jak on orze na klasie 1B a mój to by nawet nie ruszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Miałem na myśli, że są do bani dlatego że 3 skib nie pociągną, bo tak to są świetne traktorki tyle że do lekkich prac. A jak ktoś ma tylko władka to i zaora i zasieje i wszystko zrobi ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Tak są to super ciągniki szczególnie pod względem spalania zwoziliśmy cały dzień belki i spalił 5litryy ropy co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

do marcinus C-328 da rade ale jak będziesz prasował na ziemie ale jaki z podajnikiem na przyczepę to w sianie cię nie widzę, bo za ciężko ma do góry pchać ,ale na ziemie jak pojedziesz to spoko da radę

 

 

pozdr


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

do marcinus C-328 da rade ale jak będziesz prasował na ziemie ale jaki z podajnikiem na przyczepę to w sianie cię nie widzę, bo za ciężko ma do góry pchać ,ale na ziemie jak pojedziesz to spoko da radę

 

najlepsza do prasy 60 i w instrukcji też tak piszą ale jak prasa mam przeciwwage tak jak moja to władek też da rade ale ja katem nie jestem i wole prasować 60 no i jeszcze z podajnikiem śmiga często więc tylko c-360


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7540    0

ja mam do mojego t-25 pług 2 skibowy obrotowy 2x40 na 3 4 kl radzi sobie na 3 bez problemu ja mam ruska z 89r i ma 30 km tak pisze w instrukcji a orka tak na 25-29 cm głębokości mam tagrze kosiarkę 1.65 najpierw ją rozpędzam potem daję bieg i jadę niema problemu acha ma ktoś do sprzedania ruska z woj. śląskiego a z podnośnikiem niema problemu wytrzymuje jak ktoś niedba o traktor to niema dobro ropa olej i smarowanie szanować i ciągnik chodzi


Wszystkich fanów marki ZETOR zapraszam na nasza-klasa http://nasza-klasa.pl/profile/13412339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
ja mam do mojego t-25 pług 2 skibowy obrotowy 2x40 na 3 4 kl radzi sobie na 3 bez problemu ja mam ruska z 89r i ma 30 km tak pisze w instrukcji a orka tak na 25-29 cm głębokości mam tagrze kosiarkę 1.65 najpierw ją rozpędzam potem daję bieg i jadę niema problemu acha ma ktoś do sprzedania ruska z woj. śląskiego a z podnośnikiem niema problemu wytrzymuje jak ktoś niedba o traktor to niema dobro ropa olej i smarowanie szanować i ciągnik chodzi

 

Na pewno...??? :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7540    0

na pewno też z ojcem zastanawialiśmy się czy obrotowy ale zdecydowaliśmy się jechaliśmy po niego 450km w jedną stronę ale się opłacało tylko mała przeróbka od wajchy do obracania musieliśmy ją podgrzać i wykrzywić (bo jest to pług mechaniczny, nie hydrauliczne są cięższe i był by problem) a teraz pole mam równe jak stół


Wszystkich fanów marki ZETOR zapraszam na nasza-klasa http://nasza-klasa.pl/profile/13412339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

ja mam ruska ale z Wielkopolskiego a ja osobiście widziałem ruska jak ciągnął pług obrotowy czteroskibowy tylko z tym że pług był na przyczepie i jechał po drodze i świetnie sobie radził wam powiem :rolleyes:


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj