MCS

Maszyny i Inny sprzęt do Władimirca t-25

Polecane posty

MCS    0

Jestem nowym urzytkownikiem więc wypada sie przywitać, więc Witam wszystkich

 

Posiadam ten ciągnik, ostatnio wpadło mi sporo kasy, nie chce kupować innego, chce tylko kupić do niego nowy (inny) osprzęt (maszyny)

 

Pług - 2 skibowy obracany lub 3 zagonowy,

Brony - 4 siatki

Rozrzutnik obornika - około 2ton

Kosiarka rotacyjna - mała

Siewnik - około 2m - 2,5m

Mały Agregat ścierniskowy - mały

Sadzarka 2 rzędowa do ziemniaków -

Przetrząsarka do siana - jakaś bardzo mała

Opryskiwacz - około 500 L

Czy jest jeszcze

 

Myśle też nad zamianie tylnich kół na bliźniacze i nad zamocowaniem Tura

 

Ale nie oriętuje sie jaki to moze być koszt, wiem co trzeba zrobić, kupić - ale nie wiem ile to kosztuje.

Jak by ktoś był tak miły i doradził mi model, rodzaj poszczególnych osprzętów które wymieniłem wyżej.

 

A i jak by ktoś znał jakiś komis czy sklep z tanimi urzywanimy maszynami rolniczymi w województwie świętokrzyskim, to tez bym bardzo prosił.

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

t25 jak i C-330 nie da rady z 2 obracanym ani mi sie śni i opryskiwacz z 300l ile masz ha?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCS    0

Tak widziałem t-25 z obracanym pługiem 2-skibowym.

i z obryskiwaczem 500l też.

Co więcej taki koleś z mojej wioski robi podorywke władimircem i pługiem 4 skibowym 4x30

I idzie mu całkiem nieźle, mówiąc że nie da rady miałeś na myśli że go nie uciągnie na głębokiej orce, czy ze go nie podniesie ?

 

 

Adik_ziel - mam 7ha

 

Piotrus89 mało tego ze widziałem takie pługi setki razy, to jeszcze nie raz takim pługiem pracowałem.

Co prawda nie na władimircy tylko na zetorze 7245

 

aha mam tu coś dla ciebie TUTAJ

 

Może ktos odpowie na moje wcześniejsze pytania. . .


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Znajdz w necie zdjecie 2 skibowego pluga obracalnego, takiego mniej wiecej z jakim pracuje ten Twoj znajomy, i podaj link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCS    0

coś takiego tylko cieńsze ramy i troszke mniejsze skiby, inny zaczep.

ale jego t-25 ma nowe opony, dodatkowy zbiornik oleju i pompe po regeneracji. co prawda ja nim nie orałem ale widziałem jak on to robi, na średniej głębokości szedł jak przecinak.

I przestawiał też zaczep bo na początku nie można go było podpiać, potem miał jakieś problemy, bo kiedy chciał go obrucić on obracał sie ale nie całkiem.

Wiem tylko że teraz wszystko mu działa i na zime zaorał nim 5ha

foto:

 

 

72b843ab6e.jpg


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Średnia głębokość tzn. ile? 25 cm? Ten plug to do c 360 by pasował, ale nie do T 25. Rusek przy zwykłym 2x30 ma robotę, a jak przyjdzie orać pod górę to na podnośniku trzeba. Ja np swoich pól bym ruskiem nie zaorał bo by nie dał rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Piotrus89 oto dowody ze ursus może z obracalnym

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...si&img=4079


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Widziałes kiedyś obracalny pług?? jak t25 da rade z 2skibowcem obracalnym to ja wstąpie do szkoły baletu

to daj zdjęcia jak wstąpisz


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Agregat ścierniskowy do Władka to szaleństwo. Nie wiem jak znajdziesz taki mały.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCS    0

Mariusz x - pracowałeś kiedys Władimircem ze wiesz na jego temat takie żeczy ?

Wiem ze to może wydawać sie dziwne ale widziałem jak t-25 zapiernicza z podobnym pługiem co na zdięciu.

A zmieniając temat to (przynajmniej w mojej okolicy) ludzie do c360 zapinają do głębokiej duży 3skibowy a hardkorowcy do podorywki nawet małą 5-cio.

 

Ja pługiem 2x30 jade śmiało na 3/4biegu bo mam równe pola w dobrej klasie (1b)

 

ps. odpowie ktoś na moje pytania ?


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, przepraszam ze się pomyliłem (natłok obowiązków)


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Mariusz x - pracowałeś kiedys Władimircem ze wiesz na jego temat takie żeczy ?

Wiem ze to może wydawać sie dziwne ale widziałem jak t-25 zapiernicza z podobnym pługiem co na zdięciu.

A zmieniając temat to (przynajmniej w mojej okolicy) ludzie do c360 zapinają do głębokiej duży 3skibowy a hardkorowcy do podorywki nawet małą 5-cio.

 

Ja pługiem 2x30 jade śmiało na 3/4biegu bo mam równe pola w dobrej klasie (1b)

 

ps. odpowie ktoś na moje pytania ?

Pług dwuskibowy obrotowy to T25 nawet nie ruszy z takim pługiem to chyba że będziesz go z przodu ciągnął sześćdziesiątką albo innym :P

2x30 to ja też orze i staje czasami na 3-4klasie miejscami drugiej

Agregat ścierniskowy do Władka to szaleństwo. Nie wiem jak znajdziesz taki mały.

Jak on sobie z talerzówka na 6 talerzy nie radzi a mówiąc o agregacie ścierniskowym chyba musiał by mieć 1m

@MCS ty chciał byś z T25 zrobić 360 albo większy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
@Piotrus89 oto dowody ze ursus może z obracalnym

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...si&img=4079

 

nie porównuj C-360 do t25 troche różnicy w mocy jest a Piotrek nie powiedział ze ursus nie poradzi se u mnie też w okolicy śmiga C-360 z 2 obracanom ;p

 

U nas są 4-5-6 klasy ziem i władek ma nie raz problemy pod górke z 2 skibowym


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCS    0
Pług dwuskibowy obrotowy to T25 nawet nie ruszy z takim pługiem to chyba że będziesz go z przodu ciągnął sześćdziesiątką albo innym :P

2x30 to ja też orze i staje czasami na 3-4klasie miejscami drugiej

 

 

Jak nie ruszy jak koleś nim robi w polu.

A ty kiedyś próbowałeś wogóle ?


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Jak nie ruszy jak koleś nim robi w polu.

A ty kiedyś próbowałeś wogóle ?

Nie mam co próbować bowiem że i tak nie ruszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Pług - 2 skibowy obracany lub 3 zagonowy, jeśli podniesie 2-skibowy to i powinien pociągnąć tylko nie wiem czy długo podnośnik wytrzyma przy obracalnym.

Brony - 4 siatki masz niedużo ha to i mogą być trójki, ale mogą być i piątki

Rozrzutnik obornika - około 2ton do 3 ton

Kosiarka rotacyjna - małamam rotacyjną Z-036 1,65m i władimirec spokojnie daje radę, tylko te sprzęgło jednostopniowe :P przy ruszaniu jest sporo zgrzytu

Siewnik - około 2m - 2,5m do 3 m tylko aby nie za ciężki

Mały Agregat ścierniskowy - małymała talerzówka, mam taką U-240 na 16 talerzy i do Władka jest dobra, typowy ścierniskowy zapomnij mam 2,6m i 90 km ma co robić, chyba że jakiś mały kultywator - dołożysz wałki i masz agregat przedsiewny

 

Przetrząsarka do siana - jakaś bardzo mała jeśli podnoszona to lekka karuzela lub pasówka

Opryskiwacz - około 500 Lbez przesady, u ciebie to i 300 litrów wystarczy, u mnie chodzi z Pilmetem 412LM pelny waży blisko 700 kilo i trzeba uważać bo trochę ciężko szczególnie jak przez bruzdę przejażdżać

Czy jest jeszcze

 

Myśle też nad zamianie tylnich kół na bliźniacze i nad zamocowaniem Turachyba nie o zamianie tylko ewentualnym zakładaniu przy niektórych pracach, ale czy warto ? TUR może być.

 

Aha, to wszystko co napisałem to przy płaskich polach.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCS    0
Nie mam co próbować bowiem że i tak nie ruszy

 

 

Nie rozumiesz po polsku, w mojej okolicy, jeden koleś ma taki i z nim jeźdźi, po polu i nim orze !


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Nie rozumiesz po polsku, w mojej okolicy, jeden koleś ma taki i z nim jeźdźi, po polu i nim orze !

A jakie masz ziemie?? Jak ma to zrób zdjęcia i jakiś filmik z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCS    0

Jakie mam ziemie to napisałem wyżej.

Teraz już wszystko zrobił, jak wyjedzie z nim w pole to zrobie jakieś foto.


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W pierwszej klasie to może sobie dobrze radzić z 2x30(i tak będzie miał ciężko) jak u mnie na 2-3-4 staje bo ma ciężko

Jak 330 ma więcej mocy od T25 i sobie nie poradzi z takim pługiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Po co te kłótnie czy obracalny 2x30 lub 2x25 w orce będzie stawiał większy opór niż zagonowy 2x35 ??? Chyba nie.

Tylko rozchodzi się o podnoszenie i obracanie, czy podniesie i jak długo wytrzyma podnośnik.

 

Edit

I jeszcze klasa ziemi ma niedużo wspólnego ze zwięzłością, może być ciężka piątka i lekka trójka.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Nie rozumiesz po polsku, w mojej okolicy, jeden koleś ma taki i z nim jeźdźi, po polu i nim orze !

Ja na szczęście nie muszę robić ruskiem ale ale chciałbym widzieć tą orkę obracalnym pługiem. U mnie c 360 miejscami ma bardzo ciężko z 2x35 i rusek z dwuskibowym by wcale nie przejechał. Jak znajdziesz jakiś pług 2x25 czy 30 obracalny to może na równym polu z nim pojedziesz ale jak sobie wyobrażasz orkę trzyskibowym? 3x20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj